Методичні рекомендації щодо організації
НазваМетодичні рекомендації щодо організації
старонка1/3
Бруснік І В
Дата канвертавання06.01.2013
Памер350.87 Kb.
ТыпМетодичні рекомендації
  1   2   3пазл _v_ 45_30 герб


МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

щодо організації

діяльності наукового товариства учнів у школі


Підготувала

Вчитель географії та біології

Вчитель-методист вищої категорії

Криворізької загальноосвітньої

школи № 124


Автор: Бруснік І.В., вчитель географії та біології вчитель-методист вищої категорії Криворізької загальноосвітньої школи № 124


У збірці розміщено досвід організації діяльності наукового товариства учнів у школі, методичні рекомендації щодо підготовки, написання і захисту науково-дослідницьких робіт учнів.


ВСТУП

Кожній країні необхідні обдаровані люди, і завдання суспільства в тому, щоб роздивитись і розвинути здібності всіх його представників. На жаль далеко не кожна людина вміє реалізувати свої здібності. Дуже багато залежить від сім`ї і від школи.

Задача сім`ї складається з того, щоб своєчасно побачити здібності дитини, задача школи – підтримати дитину і розвинути його здібності, підготувати фундамент для того, щоб ці здібності дитина змогла б реалізувати.

Тести на творчу активність, складені американськими психологами показують, що людей, які міркують нестандартно серед дорослих лише близько 2%. Багато років тому було висунуто головну мету призначення школи: «Школа повинна займатись пошуком індивідуальності». Так, ця теза абсолютно вірна, та чи реалізується вона сьогодні, чи враховуються тут можливості школи і можливості дитини.

Бажання відкриття, намагання досягти самих складних таємниць буття народжуються ще за шкільною партою. Уже в початковій школі можна зустріти таких учнів, яких не задовольняє робота із шкільним підручником, їм не цікава робота на уроці, вони читають словарі і спеціальну літературу, шукають відповіді на свої питання в різних галузях знань. Тому дуже важливо саме в школі розгледіти таких дітей, які цікавляться різними галузями науки і техніки, допомогти реалізувати їхні плани і мрії вивести школярів на дорогу пошука в науці, в житті, допомогти повніше розкрити свої здібності.

В нашій школі учні, впродовж десяти років постійно беруть участь в захисті своїх наукових робіт з математики, фізики, історії, української і російської мови, валеології, музики, психології, екології, займаючи почесні місця. Проте залишилось багато учнів, які бажають навчитись виконувати наукові роботи, та мають недостатню підготовленість, але велике бажання займатись дослідженнями.

Враховуючи ситуацію, що склалась у школі методична рада вийшла із пропозицією створити в школі наукове товариство учнів (НТУ), задачею якого є – дати учню можливість розвинути свій інтелект в самостійній творчій діяльності, з урахуванням індивідуальних особливостей і нахилів. При цьому існує головне правило участі в науково-дослідницькій діяльності учнів – ніякого примусу і тиску на дитину! Особиста цікавість, особиста захопленість це і є пропуск в НТУ. Яке значення для учнів має наукове товариство? Воно дає можливість усвідомити свою значимість, свою належність до науки, знайомить з методами наукової і творчої роботи, розвиває пізнавальний інтерес, допитливість, вчить спілкуванню із однолітками і однодумцями, дає можливість приймати участь в наукових експериментах і дослідженнях.

Потреба у виявленні «собственных Платонов и быстрых разумом Невтонов» існує в, будь-якому суспільстві. Подібну роботу необхідно проводити тому, що пошук нових талантів дозволяє зберегти інтелектуальну еліту країни, а тому зберігає існування самого суспільства.

В багатьох країнах Західної Європи, в США існують управління по пошуку і роботі з талановитою молоддю, можна сказати, що в цих країнах відбувається “навчальна революція”, яка спрямована на пошук майбутньої наукової еліти. За допомогою тестування відбирають обдарованих старшокласників і асигнують на їх розвиток гроші.

Як зробити так, щоб і в нашій країні талант мав можливість розвиватись і вдосконалюватись? Для цього необхідно починати роботу з учнями якомога раніше, і НТУ, його організація і діяльність – одна із головних сходинок цього процесу.

Для того, щоб навчальний заклад дійсно став центром науково-дослідницької роботи, необхідно провести велику підготовчу роботу. І, в першу чергу, це вивчення думок педагогічного, учнівського і батьківського колективів. Опитування проводить шкільний психолог і завучі. До вивчення думок батьків, педагогів і учнів необхідно підключити і самих учнів – старшокласників, членів учнівського самоврядування.


Приблизний перелік питань для вивчення думок вчителів, учнів і батьків.


ПИТАННЯ ДЛЯ ДІАГНОСТИКИ ПЕДАГОГІВ


 1. Чи використовують учні додаткову літературу у підготовці до уроку з Вашого предмета?

 2. Чи пропонуєте Ви учням додаткові матеріали: наукові статті, журнали, книжки?

 3. Чи виступають учні з доповідями і рефератами з опрацьованої літератури?

 4. Чи вважаєте Ви, що в класах, в яких Ви працюєте, є учні, які б хотіли брати участь в науково-дослідницькій роботі з Вашого предмета?

 5. Чи необхідно мати в Вашій школі наукове товариство учнів?

 6. Які секції, на ваш погляд, повинні працювати в ньому?

 7. Чи вважаєте Ви необхідним працювати в науковому товаристві учнів?

 8. В якій формі, на Ваш погляд повинен проходити звіт про науково-дослідницьку діяльність учнів?

ПИТАННЯ ДЛЯ ДІАГНОСТИКИ БАТЬКІВ


Шановні батьки!

Просимо Вас взяти участь у соціологічному опитуванні, яке проводить адміністрація школи. Ваші відповіді стануть серйозною підтримкою у вивченні питання про необхідність організації в школі наукового товариства.

 1. Зацікавленість, з яких галузей , виявляє Ваша дитина окрім навчальних?

 2. Які предмети шкільного курсу для нього найбільш цікаві і значущі?

 3. Книжки з яких галузей навчальних знань йому цікаві?

 4. Які пізнавальні передачі дивиться Ваша дитина?

 5. В якій галузі навчальних знань Ви в майбутньому бачите діяльність своєї дитини?

 6. Чи займається Ваше дитина в гуртках в школі або поза школою?

 7. Чи має можливість Ваша дитина демонструвати результати свої знання в гурткові?

 8. Чи вважаєте ви необхідними більш глибокі заняття дитини в гуртках і секціях? Якщо так, то чому?

 9. На заняттях яких гуртків і секцій Ви хотіли б бачити свою дитину?

 10. Як Ви вважаєте, вплине це чи ні на професійний вибір дитини.

ПИТАННЯ ДЛЯ ДІАГНОСТИКИ УЧНІВ


 1. Який шкільний предмет Вам найбільше цікавий?

 2. З якого предмета Вам цікаво читати додаткову літературу?

 3. Яка галузь знань Вам найбільш цікава?

 4. Чи займаєтесь Ви в гуртках? Яких і де?

 5. Чи вважаєте Ви необхідним створення в школі наукового товариства учнів?

 6. Як Ви гадаєте, чим воно повинно займатись?

 7. Хотіли б ви брати участь у роботі НТУ?

 8. Якщо так, то в якій секції ви хотіли б займатись?

 9. Хто із вчителів міг би стати Вашим консультантом?

 10. Які наукові теми для дослідження могли б бути Вам цікаві?


Робота по створенню в нашій школі наукового товариства проходила саме за цими етапами. Після того, як було проаналізовано на адміністративній нараді школи результати анкетування, в якому взяли участь учні 9 – 11 класів, були з`ясовані вчителі, які будуть вести науково - дослідницьку роботу з учнями, з`ясовано кількість і назви секцій. Розроблено приблизний графік роботи секцій. Вирішено питання по залученню до цієї роботи викладачів ВУЗів. Було створено раду НТУ, в склад якої увійшли керівники ШМО, викладачі ВУЗів учні, адміністрація школи.

Творча група розробила “Положення про НТУ “Гранд””, сформувала мету, структуру, устав НТУ “ГРАНД”.


Положення

Затверджено наказом

директора школи № від

Узгоджено Радою НТУ”ГРАНД”

КЗШ № 124

Голова НТУ Бруснік І.В.

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 1. Наукове товариство учнів є самостійним формуванням, яке об'єднує учнів школи, у яких є здібності до наукового пошуку, зацікавлених в підвищенні свого інтелектуального і культурного рівня, які прагнуть поглибити свої знання як з окремих предметів, так і в галузі сучасних наукових знань.

 2. Безпосереднє керівництво науковим товариством учнів здійснює заступник директора з НВР.

Положення про НТУ”Гранд” повинно бути розглянуто на засіданні Ради і прийнято загальними зборами членів НТУ”Гранд”. Зібрання – це найвищий орган НТУ”Гранд”. Зібрання проводиться на початку і в кінці навчального року після вивчення наукових інтересів учнів у їх відношенні до навчальної діяльності. На загальних зборах затверджується Рада НТУ”Гранд”, в який входить не менше 5 – 10 чоловік, визначається склад кожної секції, затверджується назва НТУ- “Гранд” та план його роботи на рік, приймаються за бажанням емблема і девіз.

На початку другого семестру ми вирішили провести презентацію роботи наукових секцій, де учні будуть захищати свої наукові роботи.

Загальні збори НТУ”Гранд” проходять двічі на рік, а засідання НТУ щомісяця. За подібним графіком можна організовувати і заняття в секціях.


  1   2   3

Дадаць дакумент у свой блог ці на сайт

Падобныя:

Методичні рекомендації щодо організації iconБаришівський навчально-виховний комплекс «гімназія середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Предко Н. Д. Методичні рекомендації
Методичні рекомендації щодо використання нестандартних прийомів та методів у процесі вивчення математики

Методичні рекомендації щодо організації iconПро особливості організації навчально-виховного процесу в загальноосвітніх навчальних закладах у 2011/12 навчальному році
Міністерство освіти І науки, молоді та спорту надсилає для практичного використання інструктивно-методичні рекомендації щодо вивчення...

Методичні рекомендації щодо організації iconМетодичні рекомендації з організації харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах витяги
Необхідно враховувати низку загальних вимог до типу закладів ресторанного господарства, їх приміщень, оснащення, характеру організації...

Методичні рекомендації щодо організації iconМетодичні рекомендації щодо організації самостійної роботи студентів з вибіркової навчальної дисципліни циклу професійної підготовки «Фізіологія»
«Фізіологія» для студентів денної форми навчання галузі знань 0306 Менеджмент напряму підготовки: 050202 Організація виробництва...

Методичні рекомендації щодо організації iconМетодичні рекомендації щодо викладання світової літератури в 2012-2013 н р
Ммк (рмк), учителям світової літератури опрацювати лист Міністерства освіти І науки, молоді та спорту України №1/9-426 від 01. 06....

Методичні рекомендації щодо організації iconЕндолімфатична терапія в профілактиці гнійно-запальних ускладнень при операціях на органах дихання (Методичні рекомендації)
Методичні рекомендації склав кандидат медичних наук старший науковий співробітник відділення торакальної хірургії Інституту фтизіатрії...

Методичні рекомендації щодо організації iconМетодичні рекомендації до виконання практичних робіт з дисципліни "Шрифт" для студентів
Методичні рекомендації до виконання практичних занять з дисципліни "Ергономіка" / С. Г. Сазонов, Херсон. Хнту. 2009. 22с

Методичні рекомендації щодо організації iconМетодичні рекомендації з теорії та практики перекладу
Методичні рекомендації з теорії та практики перекладу/ Укладач М. В. Малюга – Мелітополь: мдпу ім. Богдана Хмельницького, 2011 –...

Методичні рекомендації щодо організації iconПрограма та методичні рекомендації з діалектологічної практики затверджено вченою радою зну протокол №7 від 1 березня 2006 року
Програма та методичні рекомендації з діалектологічної практики / Укладач: Т. Г. Шевченко.— Запоріжжя: зну, 2006.— 29 с

Методичні рекомендації щодо організації iconНавчально-методичні вимоги та рекомендації щодо вивчення навчальної дисципліни «Конституційне право України»
Вивчення нормативної навчальної дисципліни проходить відповідно до вимог кредитно-модульної системи

Размесціце кнопку на сваім сайце:
be.convdocs.org


База данных защищена авторским правом ©be.convdocs.org 2012
звярнуцца да адміністрацыі
be.convdocs.org
Галоўная старонка