Чернівці) характеристика оздоровчо-фізкультурних послуг спортивних клубів (на прикладі спортивних клубів міста літл-рок столиці штату арканзас)
НазваЧернівці) характеристика оздоровчо-фізкультурних послуг спортивних клубів (на прикладі спортивних клубів міста літл-рок столиці штату арканзас)
визначає як
Дата канвертавання27.12.2012
Памер94.98 Kb.
ТыпДокументы
Сергій Мединський

(Чернівці)


ХАРАКТЕРИСТИКА ОЗДОРОВЧО-ФІЗКУЛЬТУРНИХ ПОСЛУГ СПОРТИВНИХ КЛУБІВ (НА ПРИКЛАДІ СПОРТИВНИХ КЛУБІВ МІСТА ЛІТЛ-РОК СТОЛИЦІ ШТАТУ АРКАНЗАС)


Постановка проблеми і аналіз останніх досліджень і публікацій. Загальновідомо, що умови проживання людини у межах великого міста позбавляють її можливості активно рухатись та вести здоровий спосіб життя, що призводить до різноманітних хвороб, поганого самопочуття, зменшення працездатності, погіршення психологічного стану. Щоб позбутися проблем зі здоров’ям, пов’язаних з гіподинамією, які є невід’ємною частиною сучасного мегаполісу, люди обирають єдиний варіант боротьби – рухову активність.

Науковець Парфьонова Н.М. наводить шість чинників, що визначають потребу населення у фізкультурно-оздоровчих послугах.

Перший фактор умовно визначений автором як фактор оптимізації рухового режиму. Зміст цього фактору полягає в тому, що населення висловлює занепокоєння з приводу свого малорухливого способу життя. Фізична культура і спорт корисні тільки тоді, коли вони реалізуються систематично, в певному режимі, під керівництвом кваліфікованого тренера і все це вимагає багато часу і сил, яких у них немає.

Наступний фактор автор визначає як фактор членства в клубі. Суть цього фактору полягає в тому, що люди, в цілому забезпечені і займають певне положення в суспільстві, бажали б відвідувати клуб закритого типу. Це означає, що членами цього клубу вони бачать людей таких самих, як вони самі, тобто освічених, самостійних і платоспроможних. Вони вважають, що спілкування з такими людьми додає їх життю нового сенсу: вони зможуть розширити свій кругозір, придбати корисне для роботи та родини знайомство, зможуть вільно висловлювати свої міркування, будучи впевненими, що їх розуміють і поділяють їх точку зору [1, с. 62-63].

Третій фактор – це фактор поліпшення здоров'я. Даний фактор – оздоровлення за допомогою фізичної культури – загальновідомий, завжди рекламується в засобах масової інформації, вивчається в школі і вузі, має безліч цікавих програм.

Четвертий чинник кваліфікований автором як фактор комфорту в клубі. Згідно цього фактору член клубу відноситься не до колективу клубменів, а до стану, матеріального середовища і всіляких зручностей, що узагальнено можна визначити як прагнення до комфорту. Основними критеріями, що говорять на користь даного фактору, є прагнення осіб займатися спортом та відпочивати з комфортом, при наявності новітнього обладнання та всіх зручностей, включаючи ресторан, кімнату відпочинку.

П'ятий фактор передбачуваної послуги, фактор особистого інтересу, спрямований на виконання індивідуального попиту, пов'язаного з сучасним станом справ в фізкультурі і спорті.

Люди з сучасними поглядами на життя не можуть бути байдужими до "модних" тенденцій в суспільстві. Їм хотілося б відповідати своїм виглядом та поведінкою цим сучасним стандартам. Треба відзначити, що особливостей не так вже й багато, зокрема, молодь з ентузіазмом освоює східні єдиноборства, основною рисою яких є здатність самозахисту без використання зброї і різних допоміжних засобів; жінки витрачають чимало часу і зусиль на підтримання гарної фігури і взагалі привабливого зовнішнього вигляду; у сучасному суспільстві привабливий зовнішній вигляд асоціюється з образом молодої, підтягнутої, сильної і рухомої людини – всі ці якості притаманні спортсменам. За аналогією з цим, всі члени клубів теж хотіли б мати подібний зовнішній вигляд.

Шостий фактор – фактор спорту. Ідея цього фактору полягає у тому, що окремі респонденти бажали б досягти високих спортивних результатів. На жаль, вони не пов'язують такі досягнення з цілеспрямованою руховою діяльністю, з конкретною роботою, якій може бути підпорядкована вся решта життя цього респондента, тим не менше, ігнорувати ці побажання неможливо, якщо мова йде про створення фізкультурно-оздоровчого клубу [1, с. 61-67].

Таким чином актуальним виступає завдання системної рухової діяльності, активного заняття оздоровчими фізичними вправами та фізичною культурою.

Мета дослідження: охарактеризувати структуру функціонування та основні оздоровчо-фізкультурні послуги спортивних клубів, які вони надають.

Виклад основного матеріалу дослідження. Розглянемо на прикладі міста Літл-Рок, столиці штату Арканзас, наявні фізкультурно-оздоровчі послуги, які пропонуються населенню. Варто зауважити, що населення міста Літл-Рок, згідно останнього перепису, складає близько 183 тисяч осіб.

Наше дослідження виявило наступну градацію спортивно-оздоровчих закладів:

– оздоровчі клуби та зали, що є невеликими і пропонують залучення до систематичних занять у певних видах фізкультурно-оздоровчої роботи. Як правило, спортивно-оздоровча робота представлена одним-двома видами діяльності (йога, шейпінг, кервс, аеробіка, тренажерний зал тощо). Загальна кількість таких оздоровчих фітнес-клубів становить 52. Окремо варто виділити клуби (їх близько двох десятків), основним контингентом яких є жінки. Діяльність таких закладів спрямована на корекцію ваги талі людини. Одним із найпоширеніших курсів є кервз, суть якого полягає у круговому методі занять на тренажерах, призначених для розвитку різних груп м’язів [4; 5]. Крім того пропонуються послуги косметолога, масажиста, перукаря та візажиста. З обладнання клубів варто відзначити наявність гардеробу, душу, бару, вентиляції, аудіо- та відео систем тощо;

– окремо варто відзначити оздоровчо-спортивні центри, які розташовані у будівлях готелів. Мета таких закладів полягає у задоволенні потреби мешканців готелів в руховій діяльності та заняттях фізичною культурою. Можливості таких клубів досить широкі, оскільки в наявності і плавальні басейни, і тренажерні зали з біговими доріжками та велоергометрами. Проте діяльність спрямована не на групові, а на індивідуальні заняття досвідчених фізкультурників, які тренуються за окремими програмами [2];

– атлетичні клуби, великі за розмірами спортивні споруди, які рекомендують комплексні програми та пропонують велику кількість форм рухової діяльності, а саме: оздоровча ходьба та біг, аква-гімнастика та плавання, аеробіка, степ-аеробіка, стретчінг, йога, бодібілдінг та тренажерні зали, спортивні ігри (баскетбол, волейбол, гольф), великий теніс та сквош, скелелазіння, різноманітні види танців та оздоровчих гімнастик. Додатково надаються послуги з користування банями та саунами, фіто- та аромотерапії, масажу, наявний буфет, центр релаксації тощо. Таких атлетичних центрів у Літл-Році є п’ять [3].

Розглянемо детальніше структуру діяльності та послуги, які надає «Атлетичний клуб Літл-Року», що є одним із найбільших за територією, наявними спортивними спорудами, тренажерами та кількістю пропонованих послуг [6].

«Атлетичний клуб Літл-Року» був заснований у 1985 році як перший заклад оздоровчих послуг у центральному Арканзасі. На даний момент компанія діє у вигляді 4 клубів (Атлетичний клуб Літл-Року, Атлетичний клуб Літл-Року в діловій частині міста, Атлетичний клуб північного Літл-Року та Клуб Ракетки Літл-Року), складається із 7000 комбінований членів (сімейні та індивідуальні групи), що в загальному становить 18000 осіб.

Атлетичний клуб Літтл-Року був відкритий 8 квітня 1989 року. Кількість відвідувачів становила 1500 та штатом працівників 55 осіб. На даний час заклад складається із 4000 членів, 200 працівників. Всі тренери мають ступінь бакалавра фізкультурно-спортивного профілю, сертифіковані Американською радою з фізичного виховання (American Council of Exercise) та ще в одній чи кількох галузях фізкультурно-спортивної діяльності, крім того вони мають вагомі здобутки як діючі спортсмени та тренери. Площа приміщень становить 130000 м2.

Основна теза клубу – покращення життя засобами оздоровлення.

Мета клубу – створити позитив, виховуючи оточення, підкреслити розумові, фізичні та емоційні вигоди від рухової активності та здорового способу життя.

Основні принципи діяльності:

1. Широка та різнобічна освіченість працівників, чуйність до вимог та потреб членів клубу.

2. Висококваліфікований штат працівників та навчання їх для створення максимально сприятливих умов для задоволення потреб клієнтів.

3. Забезпечення чистоти та порядку у місцях тренувань.

4. Обов’язкове дотримання правила «чистого» бізнесу – задоволення всіх оговорених потреб та вимог клієнта за визначену плату.

5. Клуб складається із 12 окремих підрозділів та 200 працівників (штатних та сумісників). Кожен відділ має власний бюджет, керівника та пріоритети діяльності.

6. Робота, яка проводиться у клубі, робить вагомий вплив на стиль життя та стан здоров’я клієнтів. Клуб орієнтований не лише на надання спортивно-оздоровчих послуг, а й на створення всіх умов для комфортабельного та різнобічного відпочинку.

Графік роботи клубу: з понеділка по четвер: 05.00 год. – 21.30 год.; п’ятниця: 05.00 год. – 21.00 год.; субота: 07.00 год. – 20.00 год.; неділя: 08.00 год. – 20.00 год.

Членські типи:

  • індивідуальний – дане членство застосовується тільки для окремих індивідуумів незалежно від сімейного стану. Чоловік (дружина) чи діти особи не мають привілеїв членів клубу та належать до гостьових полісів, встановлених клубом;

  • сімейний – родинне членство визначається для будь-якої подружньої пари чи будь-яких двох дорослих з тієї ж сім’ї, тобто сестра/брат. Діти членів сім’ї до 19 років мають право на користування послугами відповідно до дитячих полісів клубу;

  • єдиний родич – один із батьків з індивідуальним членством може додати свою дитину віком до 19 років, виплачуючи додаткові щомісячні внески.

  • пенсійний – дешевші членські внески доступні для осіб після досягнення ними 62-річного віку.

У таблиці 1 подано інформацію про розміри членських внесків для різних типів членства в Атлетичному клубі Літл-Року.

Таблиця 1.

Членські грошові збори

Тип членства

Перший внесок

Щомісячний внесок

Індивідуальний

300$

81$

Сімейний

500$

120$

Пенсійний

Індивідуальний

240$

63$

Груповий

400$

92$


Атлетичний клуб Літл-Року пропонує відвідувачам наступний спектр послуг:

1. Фізкультурно-спортивні послуги: теніс; навчання основ плавання; командні види водного спорту; аква-аеробіка; заняття для молоді, в яких клуб заохочує використання сімейних програм та різноманітних програм для занять зі дітьми різних вікових груп та уподобань; спортивна терапія, де фахівці нададуть кваліфіковану допомогу та порядять спеціальні фізичні вправи для реабілітації.

2. Оздоровчі послуги:

Вакцинація проти грипу. Проводиться 100 вакцинацій за межами членського офісу. Грошовий збір 30 $.

Масаж сприяє покращенню кровообігу та гнучкості, полегшує головні болі та знімає напруження м’язів, стимулює ослаблені м’язи. Спеціалісти клубу мають дозвіл для проведення сеансів масажу. Сеанс 60 хв. – 65 $, 90 хв. – 90 $.

3. Освітні послуги:

– гра в теніс, курс для новачків;

– серії початкової йоги;

– початковий курс пілатесу;

– навчання баскетболу;

навчання волейболу.

4. Інформаційні послуги: випуск спеціальних буклетів, що містять основні відомості про надавані у клубі спортивно-оздоровчі послуги, адресу клубу та способи дібратися до них міським транспортом, карти для автомобілістів, розклад занять з окремих видів спорту та ін.

5. Видовищні послуги – проводяться різноманітного роду спортивні змагання та свята, веселі старти.

6. Додаткові послуги: члени клубу мають можливість спробувати різні види діяльності клубу без додаткової плати за послугу.

Окрім того, на території клубу діють різноманітні сервісні заклади, серед яких: естетично оформлені роздягальні, обладнані плазмовими телевізорами та облаштовані для відпочинку після занять у клубі. Крім того, є велика кількість відсіків для зберігання особистих речей під час занять, душ, парова кімната, сауна, окремі кімнати для переодягання, у перелічених приміщеннях обов’язково наявні рушники, фени та предмети туалету, пластмасові сумки для зберігання вологого одягу, персональні шухляди; клубне кафе оснащене плазмовим телевізором та є місцем для сімейного чи індивідуального відпочинку, гарна панорама огляду тенісних кортів, службовий ресторан пропонує різноманітні напої та страви; магазин у клубі відкритий для загальної публіки. Асортимент товарів від вузькоспеціалізованої фірмової спортивної техніки, обладнання та одягу – до різних видів повсякденного одягу. Крім того, члени клубу можуть випробувати спортивний інвентар перед покупкою.

7. Види оздоровчо-спортивних групових занять:

Аеробіка, групова їзда на велосипедах, кікбоксінг, ніа, кулі, пілатес, початковий атлетизм, атлетизм, пенсійний курс (корегування ваги), кроки, крокування – базове, крокування – мульти, розтягування, аква-аеробіка, базова йога, йога основна, зумба, зумба для дітей.

Висновки з даного дослідження. Отже, основними пріоритетами діяльності спортивно-оздоровчих закладів визначаємо намагання відновити людську природу в існуючій соціальній ситуації засобами фізичних вправ; зміцнити та покращити рівень здоров’я; сформувати у населення сталі традиції щодо системних занять фізичним вихованням і спортом шляхом запровадження доступних, якісних та різноманітних форм оздоровчих, рекреаційних, реабілітаційних та спортивних послуг для різних груп населення.

Література:

  1. Парфенова Т.Н. Проектный менеджмент: организация педагогического обеспечения для физкультурно-оздоровительных клубов. – Автореф. дис…канд. пед. наук: 13.00.04. – Малаховка, 2001. – 170 с.

  2. http:// Littlerock.citysearch.com/listings/fitness_clubs/55413?what= fitness _clubs#done.

  3. http://Littlerock.citysearch.com/listings/Little-rock-ar/athletic club/55413? what = athletic +clubs.

  4. www.curwestLittlerock.com;

  5. www.ladiofamerica.com

  6. www.lrac.com/lrac


Summary

Sergey Medynsky

DESCRIPTION OF HEALTH-ATHLETIC SERVICES OF SPORTING CLUBS

(ON THE EXAMPLE OF SPORT CLUBS OF CITY OF THE LITTLE-ROCK CAPITAL OF THE ARCANZAS STATE)

In research are determined types of athletic sport and fitness clubs, basic principles of their activity, structure of financing and services, which they give to the different groups of population of city of the Little-Rock – capital of the Arcanzas state.Дадаць дакумент у свой блог ці на сайт

Падобныя:

Чернівці) характеристика оздоровчо-фізкультурних послуг спортивних клубів (на прикладі спортивних клубів міста літл-рок столиці штату арканзас) iconЄдиний план-календар спортивних змагань та масових заходів міста на 2012 рік зміст

Чернівці) характеристика оздоровчо-фізкультурних послуг спортивних клубів (на прикладі спортивних клубів міста літл-рок столиці штату арканзас) iconПерелік класифікованих туристських спортивних маршрутів україни
України (далі – Перелік) наведені маршрути з пішохідного, лижного, гірського, водного, велосипедного, автомобільного, мотоциклетного,...

Чернівці) характеристика оздоровчо-фізкультурних послуг спортивних клубів (на прикладі спортивних клубів міста літл-рок столиці штату арканзас) iconКаталог клубів асту станом на 12 січня 2012 року

Чернівці) характеристика оздоровчо-фізкультурних послуг спортивних клубів (на прикладі спортивних клубів міста літл-рок столиці штату арканзас) icon«Фітнес на все літо в подарунок» Увага! Для участі в акції необхідно бути власником клубної карти мережі фітнес-клубів ФітКьорвс або учасником* watsonsclub!
Увага! Для участі в акції необхідно бути власником клубної карти мережі фітнес-клубів ФітКьорвс або учасником* watsonsclub!

Чернівці) характеристика оздоровчо-фізкультурних послуг спортивних клубів (на прикладі спортивних клубів міста літл-рок столиці штату арканзас) iconПрограма для дитячо-юнацьких спортивних шкіл, шкіл вищої спортивної майстерності
Міністерство України у справах сім,ї,молоді та спорту Республіканський науково-методичний кабінет Федерація шашок України

Чернівці) характеристика оздоровчо-фізкультурних послуг спортивних клубів (на прикладі спортивних клубів міста літл-рок столиці штату арканзас) iconВступний інструктаж для вчителів
Загальні відомості про навчальний заклад, його структуру (кабінети, лабораторії, майстерні, спортзали тощо). Види та джерела небезпеки...

Чернівці) характеристика оздоровчо-фізкультурних послуг спортивних клубів (на прикладі спортивних клубів міста літл-рок столиці штату арканзас) iconУроки ротарійської географії 20
Я відредагував матеріали, підготував та забезпечив друк цієї книжки. Кожен член Українських Клубів отримає її, а в майбутньому Клуби...

Чернівці) характеристика оздоровчо-фізкультурних послуг спортивних клубів (на прикладі спортивних клубів міста літл-рок столиці штату арканзас) iconЗасновано у 2008 році №2 ( 6 ) Чернівці Чернівецький національний університет 201 1 ббк 86. 2я53+60. 550. 566
Релігія та Соціум. Міжнародний часопис. – Чернівці: Рута, 2011. – №2(6). – 252 с

Чернівці) характеристика оздоровчо-фізкультурних послуг спортивних клубів (на прикладі спортивних клубів міста літл-рок столиці штату арканзас) icon"Рок-Кола": пробны камень дыялёгу?
Апошняй забаронай у дачыненьні да рок-музыкаў зрабілася рашэньне полацкіх уладаў спыніць гісторыю фэстывалю “Рок-Кола”. Наш карэспандэнт...

Чернівці) характеристика оздоровчо-фізкультурних послуг спортивних клубів (на прикладі спортивних клубів міста літл-рок столиці штату арканзас) iconДырэкцыя рок-фестывалю «рок-кола»
Юрый Цыбін – прадзюсар фестывалю «Рок-Каранацыя», выдавец (г. Мінск) – старшыня журы

Размесціце кнопку на сваім сайце:
be.convdocs.org


База данных защищена авторским правом ©be.convdocs.org 2012
звярнуцца да адміністрацыі
be.convdocs.org
Галоўная старонка