Мікродобрива в сільському господарстві
НазваМікродобрива в сільському господарстві
Дата канвертавання16.12.2012
Памер54.25 Kb.
ТыпДокументы
Мікродобрива в сільському господарстві

Мікроелементи – це елементи, що містяться у рослинах в дуже малій кількості (їх вміст у рослині складає менше тисячної долі відсотку), але мають велике значення для рослин. Кожен з мікроелементів відіграє свою фізіологічну роль і не може бути замінений іншим. Закон мінімуму: “кінцевий результат врожаю залежить від того елементу життєзабезпечення, який знаходиться у мінімумі” – завжди в силі!

Значення мікродобрив для сільськогосподарських культур:

1) Використання мікродобрив забезпечує високі прибавки врожаю та значно поліпшує якість сільськогосподарської продукції. Причому, за комплексного використання мікроелементів (є спеціальні комплексні мікродобрива, розроблені з урахуванням потреб певної культури) та за достатнього забезпечення рослин основними елементами живлення (N, P, K) ефективність їх підвищується.

2) Цей агрозахід – швидко і надійно ліквідує дефіцит елементів живлення для рослин (найшвидший спосіб - позакореневе підживлення) та по ефективності не може бути замінений іншим заходом. За сприятливих умов через 2-3 години листки всмоктують до 50% мікродобрив.

3) Внесення мікродобрив різко активує розвиток і роботу кореневої системи, збільшуючи доступність сполук фосфору у ґрунті.

4) Мікродобрива істотно впливають на ефективність надходження основних елементів живлення (азот, фосфор, калій) у рослини. Надходження азоту значно збільшується за наявності заліза, марганцю і цинку, а надходження фосфору - кальцію і міді. Причому із збільшенням рівня забезпеченості рослин основними елементами живлення зростає їх потреба у мікроелементах. Що пояснюється значним збільшенням площі листкової поверхні (до 50-75%) та кореневої системи рослин (до 50%), після обробки рослин розчином мікроелементів. За такого значного зростання вегетативної маси рослини не витягуються, а стають сильнішими (висота майже не змінюється). У рослин зростає чиста продуктивність фотосинтезу, що відповідно впливає на майбутню продуктивність культури. Але, дія підживлень тимчасова, а тому їх потрібно повторювати протягом вегетації. Як мінімум двічі: в період формування листків та в період цвітіння – плодоутворення. За збільшення кратності обробок зростає і їх ефективність. Найбільш оптимальним для розвитку культури і економічно вигідним є кратність обробок, вказана виробником мікродобрив, яка розроблена на основі наукових досліджень.

Способи визначення нестачі мікроелементів:

 • Зовнішні ознаки нестачі на рослинах (хлорози, некрози, листки набувають світлого, фіолетового чи бурого забарвлення, почорніння і відмирання верхівок).

 • Ґрунтова діагностика.

 • Листкова діагностика (портативний фотометр «Росток»).

Нестача мікроелементів для рослин має різні візуальні прояви, проте в загальному рослини втрачають стійкість до хвороб і шкідників, не можуть в повній мірі використовувати основні елементи живлення, відстають у рості та розвитку, знижується їхня продуктивність.

Способи використання мікродобрив:

 • Передпосівна обробка насіння або замочування коріння живців.

 • Позакореневе підживлення.

 • Кореневе підживлення.

Передпосівна обробка насіння мікроелементами значно впливає на їхні посівні властивості, стійкість майбутніх проростків до хвороб, шкідників та несприятливих ґрунтово-кліматичних та антропогенних чинників; прискорює ріст і розвиток рослин, а відповідно і прискорює плодоношення; збільшує урожайність культур і якість одержаної продукції (фізико-хімічний склад та смакові якості) та покращує її збереження. Цей захід є більш дієвим ніж внесення мікроелементів безпосередньо у ґрунт. Доцільно його проведення одночасно з протруєнням чи бактеризацією. Більш того мікродобрива мають фунгіцидні властивості (мідь, цинк), що дозволяє скоротити норму протруювача за обробки насіння на 30% та підвищити стійкість рослин до захворювань. Існує безліч рецептів і рекомендацій щодо передпосівної обробки насіння. Слід звернути увагу на наступні:

 • Замочування насіння в 5-10% водному розчині мікродобрив тривалістю до 4 годин або навіть до доби за кімнатної температури. Насіння мають бути покриті розчином мікродобрива. Розчин можна використовувати повторно на протязі 24 годин. Після замочування насіння висушують або відразу висівають.

 • Велике значення для плодово-ягідних та декоративних культур має замочування коріння рослин в мульчі: суміш глини (2 частини), гною (коров’яку 1 частина), мінеральних мікро-, макродобрив та води (10мл мікродобрив на 10л води) до 5 хвилин. Розчин можна використовувати повторно на протязі 24 годин. Після замочування коріння рослин висушують для подальшого транспортування або відразу висаджують.

Позакореневе підживлення має приводитись чіткій відповідності до встановлених рекомендацій, щоб не нашкодити рослині. Об’єм робочого розчину має бути не менше 200-300 л/га, а норми внесення мікродобрив доцільно знизити до мінімально рекомендованих. Доцільним є суміщення позакореневого підживлення із обробкою засобами захисту рослин. Змішувати мікродобрива з різними інсектицидами, фунгіцидами або іншими сполуками (карбамід) потрібно попередньо в маленьких об’ємах. Обробку потрібно проводити в похмуру нежарку погоду з температурою до 20оС та достатньою вологістю ґрунту, рано зранку або під вечір. Наявність роси не впливає на ефективність заходу. За сприятливих умов через 2-3 години листки всмоктують до 50% мікродобрив. Слід враховувати, що в дощові дні листки більш чутливі до опіків, ніж у сухі дні. Це стосується і молодих листків, які більш чутливі до концентрацій робочого розчину, але мають і більший коефіцієнт засвоєння поживних речовин. За даними наукових джерел, позакореневе підживлення на 5-20% (а інколи і на 100%) забезпечує швидше надходження мікроелементів до рослини.

Кореневе підживлення доцільно проводити там, де немає можливості провести позакореневе підживлення. Найбільш поширеним є за вирощування рослин у закритому ґрунті.

Мікродобрива «РОСТОК» - це комплексні мікродобрива, що містять оптимальний набір і збалансовану кількість мікроелементів в доступній для рослин хелатній формі, що повністю відповідає потребам культури. Мікродобрива «РОСТОК» є вітчизняним продуктом, мають низьку собівартість та високу якість, яка забезпечує збільшення продуктивності сільськогосподарських культур. Виготовлені на основі етилендіамінтетрауксусної кислоти (ЕДТА), найбільш перспективної з біологічної точки зору для створення високоефективних комплексонатів мікродобрив. Добрива повністю розчинні в воді та стабільні в розчинах з рН=3-8, та універсально підходять для усіх типів субстратів: городній ґрунт, торф, солома, мінеральна вата, керамзит, кокосове волокно та ін…) та не засолюють їх. Мають прилипаючі та плівкоутворюючі властивості, за рахунок чого рівномірно покривають листову поверхню (з верхньої та нижньої частини листкової пластини) і ефективно поглинаються рослинами. Містять біостимулятори. Препарат нетоксичний для людей та бджіл.


Переваги використання мікродобрив «РОСТОК»:

 1. Хімічний склад мікродобрива відповідає біологічним потребам культури для якої воно розроблено.

 2. Урожайність сільськогосподарських культур підвищується на 10-15%.

 3. Поліпшується якість одержуваної продукції: зростає вміст білка на 2-3% для зернових культур; підвищується вміст вітамінів (особливо вітамін С до10%), вміст сухих речовин, цукрів, зменшується вмісту нітратів (до 15%) та покращуються смакові якості овочевих і плодово-ягідних культур.

 4. Знижується собівартість продукції на 20-25%.

 5. Мікродобрива «РОСТОК» є найбільш економічно вигідними, порівняно до своїх аналогів, оскільки мають високу якість за найнижчою ціною!!!канд.с-г. наук Кожухар Т. В.

Дадаць дакумент у свой блог ці на сайт

Падобныя:

Мікродобрива в сільському господарстві iconПитання для підготовки
...

Мікродобрива в сільському господарстві iconКарбамід (гост 2081-92) Марка Б
Призначений для використання в сільському господарстві в якості мінерального азотного добрива, у тваринництві як кормова добавка

Мікродобрива в сільському господарстві iconРобочий зошит із методичними рекомендаціями для лабораторних занять по дисципліні "Моделювання технологічних процесів в сільському господарстві на пеом"
Текст] : навч посібн. Кн. 1 : Лінійна й векторна алгебра. Аналітична геометрія. Вступ до математичного аналізу. Диференціальне числення...

Мікродобрива в сільському господарстві iconГалузі світового господарства
Розглянувши мал. 28, зробіть аналіз географії та обміну енергоносіями у світовому господарстві (у процентах до загальносвітового...

Мікродобрива в сільському господарстві iconУрок подорож стежками квіткових рослин
Мета: навчальна : узагальнити І закріпити знання учнів про однодольні І дводольні рослини, їх значення в природі, народному господарстві...

Мікродобрива в сільському господарстві iconДодаток 41 представництво європейськ ого союзу в україні міністерство аграрної політики україни
«Проект виконання Україною зобов’язань щодо членства в сот та європейської політики добросусідства в сільському секторі (секторальний...

Размесціце кнопку на сваім сайце:
be.convdocs.org


База данных защищена авторским правом ©be.convdocs.org 2012
звярнуцца да адміністрацыі
be.convdocs.org
Галоўная старонка