Сім речей, які нам подарувала Італія




НазваСім речей, які нам подарувала Італія
Дата канвертавання18.11.2012
Памер144.9 Kb.
ТыпДокументы
О.Г.Квітка, вчитель географії вищої категорії, «Старший вчитель» Хрещенівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Нововоронцовського району Херсонської області



Країнознавство 11 клас

Тема: Сім речей, які нам подарувала Італія

Мета: поглибити та розширити знання про Італію;стимулювання творчої активності шляхом самостійного вибору форм і методів навчально – пізнавальної діяльності ; розвиток уміння аналізувати матеріал з різних джерел інформації;готувати учнів до здачі ЗНО; формування навички ведення дискусії; використовувати придбані знання і навички у житті.

Тип уроку : узагальнення вивченого матеріалу

Вид уроку : відвідування інтелектуальної кав'ярні



Хід уроку

І Актуалізація теми і мети уроку

Прийом « Асоціація»

Дунай, вальс, Альпи, Відень… Австрія

Рембрандт, вітряки, тюльпани, Амстердам… Голландія

Океан,лід, вулкани ,Рейк’явік… Ісландія

Гомер, оливи, Геракл, Афіни… Греція

Балтійське море, озера, Суомі, Гельсінкі… Фінляндія

Адріатика, Колізей,Рафаель, піца… Італія.

Так , саме про цю країну ми сьогодні і поговоримо з вами.

  1. Вступне слово вчителя

Про свою країну італійці говорять : « Ми останні серед перших і перші серед останніх»

  • Синє море, лазурне небо, мальовничі античні , руїни, мелодійні неаполітанські пісні – такою була Італія у минулі століття.

  • Сучасне обличчя країни доповнюється апельсиновими гаями Сицилії, модними курортами в Альпах, Автомобільною імперією « Фіат», найбільшим у західній Європі металургійним комбінатом у Таранто, популярні у світі італійські одяг та взуття.

  • Увесь світ підкорили італійські макарони , піца, певні сорти сиру.

  • До нас прийшло гучне свято карнавалу.

  • Входить до країн «Великої сімки», але не належить до великих держав , які істотно впливають на перебіг світових подій.

  1. Вже не перший раз ми із вами згадуємо « Велика сімка». Чому саме 7? Де ми з вами зустрічаємо у своєму житті це число? Створення асоціативного куща. ( Додаток 1.)

  2. Повідомлення основних етапів та завдань уроку

А ще нас із вами сьогодні також рівно сім. Тож я пропоную розширити знання про цю дивовижну країну, визначивши «Сім предметів, які нам подарувала Італія». Тож я запрошую вас до інтелектуальної кав’ярні , де ми з вами узагальнимо знання про одну з найцікавіших країн Європи. Тож я пропоную ознайомитись із нашим МЕНЮ та по черзі замовити завдання на ваш смак. ( Учні обирають вправу та записують до словничка незрозумілі назви страв). Поки ви ознайомитесь із нашим МЕНЮ, я нагадаю коротку історію цієї дивовижної країни (Додаток 2).

ІІ. Основна частина уроку

МЕНЮ

Основні страви

  1. Тальятелле « Ментальна карта»

  2. Піца « Україна – Італія».

  3. Паста « Італія в ЗНО »

  4. Різотто « Колізей»

  5. Дзуппа « Дипломатичні відносини»

Салати

Лолла россо « П’єдестал пошани».

Десерт

Тирамісу « Венеція – місто романтиків»

Напої

Кава « Лавазза»

Довідник для вчителя

1.Тальятелле – широка та довга локшина

2. Піца – тоненька паляниця з різноманітною начинкою

3. Паста - макаронні вироби з різноманітним соусом

4. Різотто – страва із рису , грибів та сиру

5. Дзуппа - суп із локшиною

7. Лолла Россо –листковий салат

8. Тирамісу - десерт , який дослівно перекладається « як підбадьор мене»

9. Лавазза – натуральна італійська мелена кава

  1. Прийом «Створення ментальної карти» . Ментальна ( уявна карта, особливо часто застосовується у закордонній школі. Цей прийом спрямований на передачу зорового образу й місця розташування географічних об’єктів. Розвиває зорову пам'ять , створюється загальний образ території.

Завдання. На аркуші паперу кожен учень позначає маркером географічний об’єкт, або декілька об'єктів:

  • Контури країни

  • Країни з якими межує Італія ( Франція, Швейцарія, Австрія, Словенія)

  • Гори , які розташовані на території ( Альпи – пн. Апенніни, вздовж півострова)

  • Моря, які омивають країну ( Лігурійське, Тірренське, Адріатичне, Середземне , Іонічне)

  • Найбільші острова ( Сардинія, Сицилія)

  • Столицю країни ( Рим)

  • Країни – карлики ( Ватікан, Сан- Марино )

(Готова карта вивішується на дошці і визначається правильність виконання.)

Вчитель. Про Ватікан ми з вами знаємо з уроків географії. А ось про Сан – Марино я хотіла б вам розповісти. За легендою юнак каменотес Меринос утікав від переслідування і сховався на горі. Саме тут сформувалась перша релігійна громада. А коли він помирав , то заповів своєму народу « Залишаю вас вільними від інших». До сьогодні Сан – Марино дотримується суверенітету. Цікавим є той факт, що Міністр транспорту країни керує парком, який складається із 20 автобусів. Міністр сільського господарства господарює на 600 га землі. Міністр юстиції опікується в’язницею на 20 місць. Найбільше роботи у Міністра туризму, адже щороку країна приймає 3 млн. туристів з усього світу.



  1. Прийом « Україна – Італія». Давайте спробуємо визначити аналогічні об’єкти у географії нашої країни та Італії. Легше запам’ятати основні цифри та назви , коли порівняти їх з тим, що для нас добре знайоме.




Україна

Об'єкт порівняння

Італія




1.Офіційна назва

Італійська республіка

Президентсько -парламентська республіка,унітарна держава

2.Державний устрій

Парламентська республіка,

унітарна держава

603,7 тис.км2

3.Площа, тис. км

301,3 тис.км2

46 млн. чол.

4.Населення, млн. чол.

60 млн. чол..

24 обл + АР Крим

5. Адміністративний поділ

20 областей

українська

6.Мова

італійська

Вилкове ( Одеська область)

7.Місто на воді

Венеція



Вчитель. Так, у нашій країні також є своя Венеція ( показую ілюстрації ). Мальовниче місто Вилкове розташоване в українській частині дельти Дунаю в Одеській області. Завдяки численним каналам замість вулиць човен тут є більш звичним засобом пересування , ніж автомобілем. Поселення виникло у 1746 році, під назвою Липованське, а статус міста отримало у 1762 році. Тут проживає близько 9000 мешканців.

3.Прийом « П’єдестал пошани». За 1 хвилину ви повинні запропонувати 7 італійців, які на вашу думку вправі зайняти місце на п’єдесталі , але врахуйте той факт, що це можуть бути представники різних часів від давніх років до сучасності, а місць лише 7 . Свою думку потрібно обґрунтувати.

Вчитель. Хотіла б додати декілька слів про Алесса́ндро Джузе́ппе Анто́ніо Анаста́сіо Во́льта - італійського фізика, хіміка і фізіолога, одного із засновників вчення про електрику. Та передати вам від нього невеличкий подарунок. Так, звичайну батарейку, яку ми так часто використовуємо у побуті. Тому що саме Вольта створив сухий елемент батарейки.

4. Прийом « Заочна подорож» Цей прийом дає можливість здійснити уявну подорож за певною тематикою. Я пропоную вам екскурсію до архітектурних пам’яток Італії ( учні отримують випереджаюче завдання) ( Додаток 3).

Колізей - символ слави вічного міста переважає своїми розмірами всі побудовані коли – не-будь у Римі амфітеатри. Будівництво розпочалось у перші роки правління Веспасіона, а у 80 році Тіт дав розпорядження для урочистого відкриття. Олександр Север та Децій реставрували його після пожеж 217 та 250 років. Часті землетруси визивали сильні руйнування , фрагменти будівлі з часом стали використовувати у якості будівельного матеріалу для нових споруд. Розподіл місць для глядачів відбувався у строгій відповідності до соціальної приналежності. Ряди, які були розташовані ближче до арени призначені були для сенаторів. Внутрішні коридори дозволяли величезній кількості глядачів вільно рухатись та займати вільні місця. Приблизна кількість відвідувачів складає 50 тисяч чоловік. Центр арени був покритим дошками, які можна було знімати , якщо це було потрібно для проведення вистави. Під час звіриних боїв , щоб захистити глядачів від хижих тварин , зводили спеціальну сцену з решіткою, поверх якої виступали бивні слонів, а по всій довжині були розташовані обертаючі циліндри, для того, щоб тварини не могли зачепитись кігтями у сітку. У підвальних приміщеннях під ареною було розташоване сховище усього того, що було необхідне для видовищ: клітки з тваринами, декорації, сховище зброї для гладіаторів , машини.

Пантеон – храм усіх богів – був побудований у 27 році до нашої ери Марком Агрипом. Між 118 -128 роками був перебудований при імператорі Адріані та набув тих форм, які має до сьогодні. Зараз пантеон є національним мавзолеєм. Своє бажання бути тут похованим першим висловив художник Рафаель. Пізніше тут хоронили інших відомих особистостей , в тому числі і представників Савойської королівської династії.

Венеція. Солом’яний міст. Має таку назву , тому що тут пришвартовувались баржі, які привозили солому для тюрем. Він був побудований у 1360 році та розширений у 19 столітті.

Міст Зітхання був побудований Антоніо Конті в XVII столітті та прикрашений в стилі бароко. « Зітхання», від яких бере назву цей міст , ґрунтуючись на романтичні гіпотези , це не зітхання закоханих, а сумні зітхання засуджених, які проходячи по мосту , в останній раз кидали свій погляд на Венецію.

Символ міста Мілан – готичний собор Санта Марія Нашенте. Його будівництво розпочалось в 1386 році за наказом герцога Джан Галеаццо Вісконті, який в ті роки претендував на владу в усій Італії. Архітектор Сімоне да Орсеніго створив проект гігантської будівлі з довгим трансептом.

5.Вправа « Дипломатичні відносини» (міні – лекція вчителя)

Між Україною та Італією встановлені дипломатичні відносини. Підтримуються економічні та гуманітарні зв’язки. Ю.Дрогобич був ректором Болонського університету (1482 р.) Певний час тут працювали М. В. Гоголь, С.Крушельницька. Сучасні українські співаки проходять стажування у відомих оперних метрів у Ла – Скала (Микола Басков). Міста – побратими Генуя – Одеса, Флоренція – Київ.


6.Вправа « Підготовка до ЗНО»


1.Визначте, який «промисловий трикутник» зосереджує найбільший промисловий потенціал Італії


А) Рим – Пескара – Неаполь

Б) Генуя – Мілан – Турін

В) Флоренція – Піза – Рим

Г) Генуя – Флоренція – Парма

2. Приведіть у відповідність країни і компанії виробники автомобілів



А

Б

В

Г

3

4

1

2

А) « Даймер – Бенц», « Опель» 1. Франція

Б) « Ягуар», « Міні» 2. Італія

В) « Рено», « Пежо», « Сітроен» 3. Німеччина

Г) « Фіат» 4. Велика Британія

5. Швеція

3.Визначте середню густину населення Італії , якщо відомо що площа країни 301,2 тис. км 2, а населення 60, 2 млн. чол.(2009 рік).

А) 5чол/км2, Б) 20чол/ км2, В) 200чол/км2

ІІІ. Творчий етап уроку

Вчитель. Ознайомившись з цією дивовижною країною я хочу запропонувати вам визначити СІМ РЕЧЕЙ, ЯКІ НАМ ПОДАРУВАЛА ІТАЛІЯ.

( учні роблять короткі виступи , які супроводжуються демонстрацією 1-2 слайдів)

Учні вибрали такі речі : італійська кухня ; венеціанський карнавал; італійський футбол; сицилійська мафія ; кава та капуччино; парацци; італійська опера.

Вчитель. Запрошую вас скуштувати італійську каву « Лавазза» та щоб хоча б на хвилинку перенестись до най романтичнішого місця на планеті подивитись відеоролик « Венеція» .

Вчитель. Як і в будь-якій кав’ярні прийшов час розрахуватись і перевірити ваші знання про середземноморську країну контрастів:

 де старовина співіснує з останніми досягненнями НТР;

 бідність з багатством ;

 високі вершини людського генія з безкінечними злочинами мафії;

 індустріально розвинена «північ» конкурує з економічно відсталим «півднем».




Географічний диктант

1. Державний устрій Італії ( Парламентська республіка).

2.На які 3 економічні райони поділяється ( Північ, Центр, Південь).

3.Назвіть великі острови Середземного моря, що належать Італії ( о. Сицилія, о. Сардинія).

4.Винахід Олессандро Вольта , який використовується нами у побуті ( Сухий елемент батарейки).

5.В якому економічному районі знаходиться промисловий трикутник «Мілан- Генуя – Турін»( Північ).

6.В якому місті знаходиться головний центр машинобудування ( м. Турін, ФІАТ).

7.За рахунок чого компенсується негативний торговий баланс ( доходами від туризму).

8.Членами яких міжнародних організацій є Італія (ООН, НАТО, ЄС).

9.За релігією більшість італійців (католики).

10.Країни – карлики на Апеннінському півострові (Сан – Марино і Ватикан).

11.В якому італійському місті розгортаються події описані в трагедії Шекспіра «Ромео і Джульєтта» ( Верона).

12.Автор відомого полотна « Джоконда» ( Леонардо до Вінчі).


Магія числа 7 Додаток 1

Число 7 визначалось визнавалось не тільки усіма цивілізованими народами ще з античних часів. Астрономічне походження цього числа не викликає сумнівів. Людина завжди відчувала свою залежність від небесних тіл, завжди і в усьому відчинялась законам всесвіту. У містичному читанні Митри було « сім врат», сім олтарів та сім таїнств. Священики багатьох народів розділялись на сі ступенів, сім сходів вели до олтаря. Сім планет завжди залишаються на одній відстані одна від одної та й обертаються по одній і тій же орбіті. В зв’язку з цим число 7 стало особливо важливим і назавжди зберегло важливе значення.

Символ числа 7

• У музиці – 7 основних нот, 7 музичних інтервалів

• Література - 7 томів роману « Гаррі Потер», « Білосніжка і сім гномів», « квітка – семи квітка», 7 кілець було подаровано Сауроном гномам у « Володарі кілець».

• Кіно – « Сім самураїв», « Семеро сміливих», « Агент 007».

• Наука - 7 кольорів райдуги( в японській мові -6), 7 періодів у таблиці Мєндєлєєва.

• Астрономія – 7 основних зірок в сузір’ях Великої та Малої Ведмедиці.

• Географія – 7 чудес світу, « Велика сімка», Сейм( річка).

• Історія - 7 країн Варшавського договору,Семилітня війна, 7 давньоримських царів.

• Фізика – 7 основних одиниць вимірювання в системі СІ

• Політика - 7 головних керуючих інститутів Євросоюзу.

Прислів'я

• Сім раз відмір, а один відріж

• У семи няньок дитя без догляду

• Усемеро одного не ждуть

• Семи смертям не бувать, а однієї не минувать

• Сім верст до небес та все лісом

• Для скаженої собаки сім верст не біда

• Сім п’ятниць на неділі

• Сім бід, одна відповідь

• Сьома вода на киселі і т.д.


Додаток 3

Коротка історія Італії

Виникнення слова Італія точно не відомо. Відповідно до найбільш поширеної точки зору, термін прийшов із Греції та означає « Країна телят». Бичок був символом народів, які населяли південь Італії та часто зображувався у вигляді переможця римської Вовчиці. Спочатку слово застосовувалось до тієї частини країни , яку сьогодні займає Південна Італія.

  • В V—III ст. до н.е. територія була основною частиною Римської держави

  • Характерною формою італійського середньовікової держави були міста – держави з республіканським устроєм. Венецією керували – дожі, а в Генуї та Флоренції склався спадковий аристократичний устрій .

  • У XVI ст. на значній частині Італії закріпилась влада Іспанії. З кінця XVIII по 1814 рік країна була під французькою окупацією, на її території були створені залежні від наполеонівської Франції держави, якими керували родичі Наполеона.

  • Боротьбою за єдину країну керували Джузеппе Гарібальді та Джузеппе Мадзіні.

  • В 1914 році підписана декларація про нейтралітет у розпочатій світовій війні. Та в квітні 1915 року вона підписує угоду з країнами Антанти про участь на їх боці.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/82/it-map-ru.jpg



  • У 1922 році до влади прийшли фашисти, і була встановлена диктатура на чолі з Беніто Муссоліні.

  • В 1929 , відповідно до Латеранської угоди , Італія гарантувала суверенітет Ватікана.

  • В 1945 році діями руху Опору та англо – американських військ було повалено фашистський режим.

  • 1946 – Італія стала парламентською республікою.

  • Після військова історія характеризується частою зміною керівництва. Уряд Сільвіо Берлусконі, , який був сформований в квітні 2005 року, став 59 за рахунком.

Членство у міжнародних організаціях:

  • У 12 статті Конституції Італії визначається, що прапор країни – це триколір , зелений, білий та червоний у виді трьох рівних вертикальних смуг.

  • Гімн країни – відомий під назвою « Брати Італії»

  • Герб - це біла зірка із 5 ма кутами символ Рисорджименто , обгорнута у вінок із дубового листя , що символізує силу та гідність італійського народу.



Оперний театр Ла-Скала Додаток 2




Колізей


Колізей


Будівництво розпочалось у перші роки.








Пантеон







Зараз пантеон є національним мавзолеєм. Своє бажання бути тут похованим першим висловив художник Рафаель. Пізніше тут хоронили інших відомих особистостей , в тому числі і представників Савойської королівської династії.


Венеція. Солом’яний міст.

Мілан – кафедральний собор – фасад собору

Дадаць дакумент у свой блог ці на сайт

Падобныя:

Сім речей, які нам подарувала Італія icon«загальноосвітня школа 1 -111ступенів дитячий садок» Підготувала вчитель географії
Сім нових чудес світу — проект організований фондом «Нові сім див світу», який намагався об'єднати сім чудес стародавнього світу...

Сім речей, які нам подарувала Італія iconНа цій сторінці ми зібрали фото речей які мають безпосереднє відношення до історії села, були знайдені на подвір'ях, городах,або які слугують й донині. Вони
Вони мають не аби яку історичну цінність. Ці старі пам'ятки мають свою історію, своє життя. Виникає маса питань: кому вони слугували,...

Сім речей, які нам подарувала Італія iconИй за рахунк ом
Німеччина, Чехія, Португалія, Туреччина, Хорватія, Польща, Голландія, Італія, Франція, Румунія, Іспанія, Греція, Швеція, Росія. Вони...

Сім речей, які нам подарувала Італія iconУроку з громадянської освіти Для 3 класу Тема: Сім'я. Основні обов'язки в сім'ї
Формувати почуття духовної єдності поколінь. Виховувати повагу І любов до батьків, до рідної землі, до свого народу. На основі народного...

Сім речей, які нам подарувала Італія iconЗакон України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»
Порадник для батьків, які збираються залишити дітей та виїхати на заробітки, дідусів та бабусь, на яких залишають дітей, та для самих...

Сім речей, які нам подарувала Італія iconУроку: Рівняння. Основні властивості рівняння. Сім чудес світу (бінарний урок)
Мета уроку: Узагальнення поняття рівняння, ознайомлення учнів з основними властивостями рівняння, формування вміння застосовувати...

Сім речей, які нам подарувала Італія iconКиїв Про схвалення Концепції Державної цільової соціальної програми підтримки сім’ї до 2016 року
Схвалити Концепцію Державної цільової соціальної програми підтримки сім’ї до 2016 року, що додається

Сім речей, які нам подарувала Італія iconУчитель! Верный спутник детства, Он нам, как мать, как старший брат! И добротой большого сердца Он согревает всех ребят!
Потому что мы участвуем во всяких конкурсах. Но иногда нам бывает трудно потому что нам задают много домашнего задания. Нам интересно...

Сім речей, які нам подарувала Італія iconЗбори-диспут на тему: «Батьки як вихователі: які вони?»
Чому давня народна мудрість стверджує, що не ті батько І мати, які народили, а ті, що виховали? Які якості, на вашу думку, мають...

Сім речей, які нам подарувала Італія iconЗгуровському м. З
Але оскільки Прем’єр-міністр України пообіцяв нам внести правки в урядовий законопроект ще до першого читання, ми надсилаємо Вам...

Размесціце кнопку на сваім сайце:
be.convdocs.org


База данных защищена авторским правом ©be.convdocs.org 2012
звярнуцца да адміністрацыі
be.convdocs.org
Галоўная старонка