Методичну розробку підготувала: вчитель початкових класів, вчитель вищої категорії вчитель методист




НазваМетодичну розробку підготувала: вчитель початкових класів, вчитель вищої категорії вчитель методист
Дата канвертавання17.11.2012
Памер144.17 Kb.
ТыпДокументы



Методичну розробку підготувала:

вчитель початкових класів,

вчитель вищої категорії

вчитель методист

Білик Віра Михайлівна


Класна година у 3 класі "Добро починається з тебе"

Мета: формувати моральні основи дитячої особистості засобами слова; сприяти вихованню міцної внутрішньої опори людини, що знаходить своє втілення в доброті, чуйності, лагідності; розвивати вміння творити добро у повсякденному житті; викликати бажання діяти за принципом моралі «Твори добро, красу і радість».

Обладнання: букет з ромашок, букет з колючої акації, карта подорожі, стенд "Добрі чарівники", "Скринька - згоди", магнітофон, сердечка, комп’ютер, проектор.


Хід заняття.

OptionButton1


Презентація


І. Психологічний настрій. Повідомлення теми, мети заняття.

( Метод зіставлення та перенесення ознак)

Учитель. Шановні діти. Сьогодні ми зібралися з вами, щоб поговорити про найважливіші якості людини. Я принесла вам два букети: з ромашок і гілок акації.

Яка ромашка? А гілочки акації?

(ніжна, гарна, скромна...) ( темні, колючі....)

Що вони вам нагадали?

( на що схожі?)

(сонечко, зірочки, око людини, ( кігті хижака, гачкуваті
пальці Баби-Яги,


квітка радує красою, Кощія Безсмертного,

сонечко гріє, колючки залишають подряпини
на тілі, а
око людини теж випромінює світ). брутальні слова - подряпини
на душі і на серці).


- Хто здогадався, про які якості людини ми будемо говорити сьогодні?

Учні. Добро і зло.


(Прослуховування всім відомої пісеньки. Звучить фонограма "Якщо добрий ти".)

Учитель. Чому вчить нас ця пісня? ( Доброті.)

Запрошую всіх вас у подорож навколо дуже цікавої Землі.

П
2. Острів Скарбів
ознайомимося з маршрутом:



1. Місто Добра.











6. Місток Згоди.

3. Озеро «Фантастичне».








4. Привал Долоньок.
5. Річка

Дружби


Якщо ми виконаємо всі завдання, то дізнаємося, що за таємнича земля лежить у центрі .


ІІ. Вступна бесіда з хвилинкою поезії.

Учитель. В місті Добра ми з вами більше узнаємо про цю таємничу землю.

- Що таке доброта? Що ховається за цим словом? Яка схованка людської душі відкривається цим ключем?


Горбик Вікторія. Доброта - це ліки від багатьох хвороб, і, насамперед , від дурних. Це чудесна, світла властивість допомагає людям жити, творити, робить життя гарним та прекрасним. Як же воно виникає? Адже в серце людини не заглянеш. Немає приладу, що міг би визначити - чого там більше, зла або добра. Добро починається з любові до всього живого. Добра людина - та, хто поважає людей, допомагає їм; вона любить та охороняє природу. А якщо людина добра, вона спокійна, весела, від неї відходить тепло.


Дановський Роман. За легендою, коли народ­жується дитина, Бог запалює на небі нову зірку і посилає до дитини ангела - охоронця. Уві сні ангел цілує ди­тину тричі: в чоло — аби вона зрос­тала розумною; в личко — щоб була красивою; в груди — аби здоров'я, любов та доброта вселилися в її тіло, серце та душу.

Учениця

Людина починається з добра,

Із ласки і великої любові,

Із батьківської хати і двора,

З поваги, що звучить у кожнім слові.

Учень

Людина починається з добра,

Із світла, що серця переповняє,

Ця істина, як світ, така стара,

А й досі на добро нас надихає.


Учениця

Людина починається з добра,

З уміння співчувати, захистити —

Це зрозуміти всім давно пора,

Бо ми прийшли у Світ добро творити.


Учитель

Від рідної хати дитину

Веде у широкій світ

Ота єдина стегна,

Що дарує красу і цвіт.

Іди по тій стежці, дитино,

Даруй любов і тепло,

І пам'ятай, ти — людина!

Вчись, думай, твори добро.


- Яким робить людину доброта? (Чарівним, гарним. Людина, у душі якого доброта, приємно виглядає, у нього вираження радості й спокою на лиці, мила посмішка грає на його губах).


- Яка людина може бути доброю? (Добрим може бути тільки той, хто завжди доброзичливий до людей, хто думає не тільки про себе, але й про інших. Добра людина завжди враховує інтереси інших людей.)


- Як ви вважаєте, які правила доброти необхідно виконувати, щоб бути добрими? (Любити людей знайомих і незнайомих, призивати людей до гарних взаємовідношень, робити добро для близьких, друзів, бути добрими, допомагати в біді, залишати після себе лише добрий слід.)


- А що гласить про доброту народна мудрість?

(Доброта без розуму порожня.

Хто любить добрі справи, тому й життя миле.

Роби іншим добро - будеш і сам без лиха.

Добра справа харчує і душу і тіло.

Добра людина в добрі живе століття.

Погано тому, хто добра не творить нікому.

Чого не зробиш силоміць, того доб'єшся добром.

Доброта ніде не губить свого достоїнства.

Добре слово лікує - зле калічить.

Добра слава лежить, а худа - біжить.


ІІІ. Час проблемних запитань.

Найдорожчий скарб людини - її "золоті" або "чарівні" слова. Якщо людина їх вживає в мові, то можна сказати, що це багата людина. Відшукаємо ці слова на острові Скарбів:

- З якими словами вранці варто звернутися до рідних, сусідів, учителів, знайомих?

- Ви ненавмисно штовхнули сусіда по парті.

- Як попросити продавця показати іграшку?

- Що ви повинні сказати, коли ви отримали подарунок?

- Що потрібно відповісти, якщо ви не можете виконати чиєсь прохання?

- Якими словами можна підтримати товариша, якщо в нього щось трапилося?

- Якими словами можна запропонувати своє місце?

- Якими словами потрібно звернутися до вчителя, якщо він розмовляє з іншою дорослою людиною?

- Як подякувати за обід або вечерю?

- Якими словами прощаються?

Гра: " Я скажу, а ти продовж".

Тане навіть крижана брила

від слова теплого .............. (Спасибі)

Зеленіє старий пень,

почує тільки .............. ( Добрий день)

Якщо більше їсти не в силах,

скажемо кухареві ....... ( Спасибі)

Коли нас сварять за витівки

говоримо: .............. ( Пробачте, будь ласка)

І у Франції і у Данії

На прощання говорять:............... (До побачення)


Висновок: - Чарівні слова - це добрі слова.

  • Яким вони роблять наше життя? Ці слова поєднують людей, зближають, роблять добріше.

  • Тільки по словам можна судити про те, що людина добра?


ІV. Фантастичне проектування.

Учитель. Ми продовжуємо свою подорож. На нашому шляху озеро Фантастичне. Тут зустрічають нас екскурсоводи. На цьому озері ми можемо тільки чинити корисні і добрі діла.

Учень

Проганяй мерщій дрімоту –

І рукам давай роботу.

І роби невтомно, вміло,

Хоч мале, та добре діло.

Учень

Ти добро лиш твори повсюди,

Хай тепло твої повнить груди,

Ти посій і доглянь пшеницю,

Ти вкопай і почисть криницю.

Учень

Волю дай, нагадуй пташину,

Приласкай і навчи дитину,

Бо людина у цьому світі

Лиш добро повинна творити!

Учитель. Закрийте очі і уявіть собі: « Що було б, якби зникла доброта?» (відповіді дітей).


  1. Стенд «Добрі чарівники» (діти показують малюнки і розповідають які добрі діла зробили вони).




Навіщо людям добро?

Добро – це коли робиш щось хороше. Допомагаєш меншим і людям похилого віку. Я дуже люблю копатися на городі у своєї рідної бабусі та дідуся. Якщо я їм роблю добро, то отримую втричі більше . Потрібно більше робити добрих справ. Про добрі діла є приказка: «Не одяг прикрашає людину, а добрі діла». Будьте всі ДОБРИМИ!!!

Торопов Євген.







Навіщо людям добро?

Добро потрібно для того, щоб людина могла любити знайомих і незнайомих, співчувати і бути просто порядною. Добро робиться просто порядними вчинками. Одного разу, коли я з мамою відпочивала на морі, хлопчик загубив м'ячик, і він поплив по хвилях. Я його зловила і віддала. Дитина дуже раділа, а з нею було радісно і мені. Я вважаю, що необов'язково бути героєм, щоб робити добро. Треба бути самим собою. Козлова Олександра.










Роби добро.

Доброта – це любов. Любов не тільки до людини, а і до тварин які живуть на нашій Землі. Вони дуже малі, і ми повинні відноситися до них з турботою. Ось, наприклад, я взимку годую пташок. Заздалегідь, я з татом, починаю робити кормушки, які потім вішаємо на деревах. Насипаю туди хлібні крихти, насіння, кладу шматочки сала. І птахи можуть харчуватися зимою. Я люблю всіх тварин, і хочу щоб кожна людина не була байдужою до чужої біди, тоді на світі не залишилось би бездомних тварин. Вовк Данило







Що ж таке доброта?

Доброта – це щось таке гарне. Добро починається з мене. Я починаюсь з матусі, самої найдобрішої людини на всьому білому світі. ЇЇ доброта проявляється у піклуванні про мене, в її похвалі, в її посмішки, в її серці, в її порадах що помагають упоратися з будь-якими труднощами. Щоб я не скоїла, вона завжди зможе мені пробачити. Матусина доброта супроводжує дитину усе життя. Любіть свою маму! Бережіть її!!! Горбик Віка






2. Читання і обговорення казок В. Сухомлинсь­кого «Добре слово» (казка) і «Як важко бути людиною» (каз­ка).

  • Чого не вистачило Олі? (Любові, доброго слова, уваги)

  • Чого вчить ця казка? (Бути уваж­ним, турботливим для хворих, близь­ких, батьків; вміти співчувати)

• «Як важко бути людиною» (каз­ка)

  • Чого вчить ця казка? (Ця казка вчить залишати після себе справж­ній слід.)

  • Прослухавши ці казки, скажіть, будь ласка, чим збагатилася ваша думка? (Бути добрими, допомагати в біді, залишати після себе лише доб­рий слід.)



3. Фантастичне проектування. Робота в групах.

1 група. Захист 1 групи.


Кухарі

Рецепт доброго пирога.

Наш пиріг буде (який?) ...........

Якщо людина з'їсть шматочок нашого пирога.............

Рецепт доброго пирога.

Візьміть 4 чашки любові та 2 чашки відданості, додайте 4 дози віри і все перемішайте. В отриману масу додайте 2 ложечки ніжності, , 3 чашки доброти і розуміння. Знову все перемішайте. Тепер додайте 1 чашку дружби, 5 ложок надії і все обсипте сміхом. Ще раз перемішайте й поставте випікатися на сонці. До столу подавати щодня, невеличкими порціями. Якщо людина з'їсть шматочок нашого пирога вона буде добра, радісна, чемна.






2 група. Захист 2 групи.


Лікарі

Складають рецепт від злості:

Менше.................

Більше..................

Рецепт від злості:

Натуральна біологічно активна добавка, збагачена комплексом вітамінів та мінералів.

Склад на 1г:

Добромена – 0,93 г

Кислота аскорбінова отзломен - 0,03г

Сміхомен – 0,03 г.

Цю пігулку приймати дітям внутрішньо по 4 таблетки 3 рази на день за 10 хвилин до їжі запиваючи сиропом добросер .








3 група. Захист 3 групи.


Будівельники

Ми побудуємо будинок доброти.

Він буде (який?) ......................

Всі хто буде входити в будинок................

Яким будуть вікна, двері, колір будинку?

Будинок доброти

Ми побудували будинок доброти з вікнами на сонячну південну сторону. Він у нас гарний, яскравий, міцний. Вікна великі, які відображають сяйво усмішок людей. Двері – в вигляді рук, які відчиняються тільки добрій людині. Кожен з нас хотів би жити в будинку доброти.







V. Привал Долоньок.

Учитель. Немає на світі двох однакових людей. Кожна людина — індивідуальність. Навіть близнюки, ззовні подібні, як дві краплини води, різняться між собою своїм характером, бажаннями, поглядами на життя. Люди відрізняються фізичними да­ними, розумовим розвитком, здіб­ностями, характером, смаками, упо­добаннями, темпераментом. У них різне ставлення до перемог і поразок, до знайомих, рідних, друзів. У кож­ного з людей своя біографія, свій сут­тєвий досвід. Щоб людині добре жи­лося, працювалося, щоб вона мала гарне самопочуття, й середовище має бути сприятливим, комфортним. У державі повинні панувати мир і процві­тання, у колективі — доброзичливі взаємовідносини, у сім'ї — добробут і любов.

Гарна людина, справжня людина — то сонечко, яке зігріває все довкола своїми лагідними промінцями, своїм гарячим серденьком. Ви ще зовсім малі, але сонце в вас може бути дуже велике. І я погоджусь зі словами В.Гюго «У внутрішньому світі людини доброта - це сонце».

Доброта роками не старіє,

Доброта від холоду зігріє.

І якщо вона, як сонце, світить,

То радіють і дорослі, й діти.


Учитель. А зараз, на привалі Долоньок, я хочу, щоб ви всі стали промінчиками цього сонця і на своїх долонях написали хороші риси свого характеру.











  • Я тепер я хочу зібрати всі ваші долоньки - промінчики і випустити їх у вікно. Летіть, промінчики, поміж люди, не­сіть на крилах ці маленькі іскорки доброти, щоб всі, хто живе на цій прекрасній планеті Земля, жили ними кожен день із великою любов'ю в мирі і добрі.

А щоб ми не забували як треба жити, давайте всі разом уявимо себе авторами книги «Добрі поради», і створимо книгу. Які б правила ви до неї вписали?






- Допомагати слабким, хворим, старим, а також тим, хто потрапив у біду.

- не бути жадібними, злими, не заздріти нікому.

- Бути завжди привітними.

- Забули – попросіть вибачення.

- Не можете сказати правду – поясніть чому.

- Не видавати чужих таємниць.



Учитель. За девіз цієї книги можна взяти вислів: «Поводьтесь з іншими так, як ви хочете, щоб поводилися з вами».


VІ. Річка Дружби.

Пісня «Если с другом вышел в путь».

- Хотіли би мати такого друга, про якого ви тільки що співали?

- Які риси вам подобались?

Проблемне запитання:

- Сварка – це кінець дружби? (відповіді дітей)


VІІ. Місток Згоди.

Робота в парах. (Діти придумують поради для посварених друзів, записують на сердечках і опускають їх в «скриньку Згоди».)

Учитель. Зберемо всі сердечка в скриньку, та якщо хтось забуде як треба миритися, і у нього не знайдеться доброго слова для товариша, хай він загляне в скриньку, і все пригадає.


VІІІ. Підсумок.

Учитель. Світ стане добрішим, якщо ви навчитесь слухати інших, будете милими і товариськими, виявлятимете інтерес до інших людей та до їхніх справ, не будете злостивими і запальними. У стосунках з людьми навчитесь давати, а не лише брати. Вчіться говорити добре, підтримувати розмову.

- Так як же називається Земля, навколо якої ми з вами мандрували?

(Учитель відкриває віконечко – ТОЛЕРАНТНІСТЬ)

Незнайоме й незрозуміле раннє слово стане вам ближче й зрозуміліше, якщо ми звернемося до таблиці. Адже саме про це і була наша година спілкування.




уміння спілкуватися прагнення робити

Толерантність. добрі справи






уміння прощати, терпимість

до людей, їхнім думкам


- Що було самим цікавим на занятті?

- До чого повинна прагнути кожна людина?


ІХ. Домашнє завдання.

Намалювати свій прапор. На ньому зобразити, що тобі дорожче в житті.


Учитель. Добрі діти! Заняття наше добігає кінця. Зичу вам щастя і доб­ра, всякого гаразду. Щоб ви росли, як квіти, щоб із вами поменше мали турбот, бо із маленьких дітей ви­ростає народ. Ви, діточки, не скупіть­ся на добрі слова, тому що у світі так мало тепла. Коли зміцніють крила, щоб літати, не забувайте про рідних маму і про тата. Та встигніть добре слово їм сказати, допоки ви живете у рідній хаті.

Учень.

ЛЮДИНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ДОБРА

Сказав мудрець:

— Живи, добро звершай!

Та нагород за це не вимагай!

Лише в добро та в вищу правду віра

Людину відрізня

Від мавпи й звіра.

Хай оживає істина стара —

Людина починається з добра!








День ДОБРА у 3 –Б класі

(у рамках проекту «День Добра» в класі було проведено
свято Бантика)





















Дадаць дакумент у свой блог ці на сайт

Падобныя:

Методичну розробку підготувала: вчитель початкових класів, вчитель вищої категорії вчитель методист iconМетодичні рекомендації щодо організації
Автор: Бруснік І. В., вчитель географії та біології вчитель-методист вищої категорії Криворізької загальноосвітньої школи №124

Методичну розробку підготувала: вчитель початкових класів, вчитель вищої категорії вчитель методист iconВідділ освіти Білоцерківської районної державної адміністрації Методичний кабінет Підготувала вчитель біології та хімії Фурсівської зош І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови вчитель вищої категорії, вчитель-методист сідало ольга яківна
Епіграфом нашого свята ми обрали слова Авіценни – вченого, філософа І лікаря: «Головним скарбом життя є не землі, що ти завоював,...

Методичну розробку підготувала: вчитель початкових класів, вчитель вищої категорії вчитель методист iconКриворізька спеціалізована школа №9 з поглибленим вивченням суспільно – економічних дисциплін ви ховний захід підготувала: вчитель початкових класів Кочерга Наталія Миколаївна
Я, вчитель початкових класів ксш №9, Кочерга Наталія Миколаївна, презентую вашій увазі міні – театр «Молодці». Щоб зробити економіку...

Методичну розробку підготувала: вчитель початкових класів, вчитель вищої категорії вчитель методист iconСім речей, які нам подарувала Італія
О. Г. Квітка, вчитель географії вищої категорії, «Старший вчитель» Хрещенівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Нововоронцовського...

Методичну розробку підготувала: вчитель початкових класів, вчитель вищої категорії вчитель методист iconНавчально виховний комплекс №2 Вивчення творчості Ольги Кобилянської на уроках української літератури в 10 класі м. Хмельницький, 2012
Дудар О. А. – вчитель української мови та літератури, старший вчитель, «вчитель – методист»

Методичну розробку підготувала: вчитель початкових класів, вчитель вищої категорії вчитель методист iconКонкурс об’єднує в себе ряд різноманітних тестів, завдань як письмового так І усного типу. Отже, розпочинаємо!
О. Г. Квітка, вчитель географії вищої категорії, «Старший вчитель» Хрещенівської зош І – ІІІ ступенів Нововоронцовського району Херсонської...

Методичну розробку підготувала: вчитель початкових класів, вчитель вищої категорії вчитель методист icon1. Загальні відомості про рух Поняття Визначення
Упорядник: О. Ф. Озерова, учитель фізики Баштанської гімназії, спеціаліст вищої категорії, вчитель – методист

Методичну розробку підготувала: вчитель початкових класів, вчитель вищої категорії вчитель методист iconЧумак Н. А. вчитель вищої категорії, старший вчитель зош №6
Найкращий учитель для дитини той, хто духовно спілкується з нею, забуває, що він учитель, І бачить у своєму учневі друга, однодумця....

Методичну розробку підготувала: вчитель початкових класів, вчитель вищої категорії вчитель методист iconМ. П. Білоус, вчитель фізики вищої категорії Хрещенівської загальноосвітньої школи І ііі ст. Нововоронцовського району Херсонської області
М. П. Білоус, вчитель фізики вищої категорії Хрещенівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ст. Нововоронцовського району Херсонської...

Методичну розробку підготувала: вчитель початкових класів, вчитель вищої категорії вчитель методист iconПідготувала вчитель-методист Гаврилюк Л. І. Тростянець 2010
Мета гри: розвивати розумові здібності учнів, розширювати їх кругозір, сприяти здобуттю багажу знань. Виховувати ініціативність,...

Размесціце кнопку на сваім сайце:
be.convdocs.org


База данных защищена авторским правом ©be.convdocs.org 2012
звярнуцца да адміністрацыі
be.convdocs.org
Галоўная старонка