Урок з всесвітньої історії 6 клас




НазваУрок з всесвітньої історії 6 клас
Дата канвертавання04.11.2012
Памер62.14 Kb.
ТыпУрок
Урок з всесвітньої історії 6 клас


Учитель Краматорської ЗОШ І-ІІІ ст. № 30

Волотка О.С.





Тема уроку: Урок узагальнення з теми «Стародавній Єгипет»


Мета:

-Систематизувати та узагальнити знання, здобуті учнями впродовж вивчення теми; з’ясувати як учні вміють застосовувати знання, користуватися фактичним матеріалом, картою, хронологією, вживати термінологію;

-розвивати навички самоконтролю, вміння користуватися одержаними знаннями, продовжити формування вміння висловлювати власне ставлення до проблем, що розглядаються;

-сприяти вихованню пізнавального інтересу учнів до вивчення всесвітньої історії.


Тип уроку: урок-експедиція.


Обладнання: підручник, атлас, настінна карта, презентація «Стародавній Єгипет», відеофільм «Загадки історії. Таємниця семи пірамід».


Очікувані результати:Після цього уроку учні зможуть:

-називати час утворення єдиної держави в Єгипті; імена найвідоміших фараонів; головних давньоєгипетських богів; заняття єгиптян;

найважливіші досягнення давньоєгипетської культури;

-правильно застосовувати відлік років до нашої ери;

-показувати на карті долину річки Ніл; територію Єгипетської держави; основні столиці Єгипту;

-застосовувати та пояснювати поняття: держава,фараон, жрець, ієрогліф, папірус, міф,тощо;

-наводити приклади відбиття в міфах та релігії життя єгиптян, розвитку культури;

-пояснювати вплив природних умов на життя людей;

-визначати особливості держави в Давньому Єгипті,господарського та духовного життя.


Хід уроку

І. Організація класу та оголошення теми й мети уроку

Дорогі діти! Наш сьогоднішній урок незвичайний. Я пропоную вам стати учасниками захоплюючої експедиції, сподіваючись на те, що немає серед вас жодного учня, хто б не мріяв про це. З класу ми виходити не будемо, цю експедицію, насправді, можна провести тільки завдяки вашій уяві і фантазії, шановні шестикласники.

Отож, зараз ми відправимось в експедицію до країни, історію якої вивчали впродовж останніх п’яти уроків. Про яку країну, діти, йде мова? Звичайно ж, про Стародавній Єгипет.

Отже, тема нашого сьогоднішнього уроку « Стародавній Єгипет». Наша мета – узагальнити та систематизувати вивчений матеріал, закріпити вміння й навички, отримані впродовж вивчення теми. (Слайд 2)

Діти, давайте пригадаємо, яких сторінок історії давнього Єгипту ми торкнулися впродовж вивчення теми (природно-географічного становища, заняття населення, виникнення держави, її розвитку і занепаду, культури, релігії). Так, правильно, молодці! Саме ці питання будуть об’єктом дослідження нашої експедиції. Закликаю вас бути уважними, зібраними і активними. Отож, вирушаймо.

ІІ. Основна частина уроку

  1. Наша експедиція до Єгипту не можлива без знання термінології. Отож, починаємо її термінологічною розминкою. (Слайд 3)

Ваше завдання – чітко і лаконічно дати визначення понять (папірус, шадуф, піраміда, фараон, саркофаг, мумія, ном, номарх, ієрогліфи). (Слайди 4-21)

  1. А зараз об’єктом дослідження нашої експедиції стає природно-географічне становище Єгипту. Для цього використаємо карту. Один учень біля дошки дає характеристику становища Єгипту. (Слайд 22)

А ви, шановні члени експедиції, будьте уважні – ваше завдання:

1-ша група – на основі характеристики, визначити умови сприятливі для життя населення і ведення господарства.

2-га група – несприятливі (Слайд 23)

Щоб мати можливість рухатися далі, давайте закріпимо знання географічного положення з допомогою контурної карти, виконавши на ній 3 завдання:

- річка Ніл і її пороги;

- Верхній Єгипет і Нижній Єгипет;

- столиці Давнього і Середнього царства (Мемфіс і Фіви). (Слайд 24)

  1. Наявність сприятливих географічних умов давали можливість єгиптянам займатися господарством. Нашій експедиції потрібно з’ясувати, якими були заняття жителів Єгипту. Ваше завдання – заповнити схему. (Слайд 25-26)

Ми з вам проживаємо в селищі міського типу. Як ви думаєте, у якій сфері у нас більше зайняте населення: у промисловості чи сільському господарстві? Звичайно ж, у сільському господарстві. Отож, нашу експедицію, я думаю, більше і цікавитиме сільське господарство. Давайте дослідимо, що вирощували єгиптяни і як вони це робили.

Отже, що вирощували єгиптяни? (пшеницю, ячмінь, льон)

  1. Розвиток господарства привів до накопичення багатства, а це в свою чергу привело до виникнення між єгиптянами нерівності а згодом і до утворення держави.

Завдання експедиції – з’ясувати, яким був процес утворення єдиної держави в Єгипті, використовуючи опорну схему (один учень біля дошки) (Слайд 27)

  1. З виникненням нерівності і держави єгипетське суспільство набуло чіткої структури. Отож, зараз наша експедиція досліджує цю структуру. Ваше завдання – заповнити пропуски в схемі і зробити висновок . Робота учня з мультимедійною дошкою. (Слайд 28)

Перевіримо виконання завдання (Слайд 29)

Висновок: влада фараона безмежна – раби, «живі-убиті», найбільш безправні члени суспільства – чітка вертикаль.

  1. Історія Єгипту нараховує кілька тисячоліть. За цей час відбулося багато подій. Найважливіші з них перед вами у хронологічній таблиці. Та є одна проблема. У ній потрібно навести лад, встановивши правильну відповідність між датами і подіями. До роботи, члени експедиції .

(Слайд 30)

  1. Ми вже з’ясували з вами, що при владі в Єгипті були фараони. Серед них були ті, які своїм основним завданням вважали розширення кордонів своєї держави. Саме з цією метою й здійснювали завойовницькі походи. А також ті, які намагалися змінити становище в державі шляхом реформ. Увага, експедиція, завдання – з’ясувати імена цих фараонів . (Слайд 31)

  2. У ХІ ст. до н.е. за часів Пізнього царства ситуація в середині Єгипетської держави погіршилося. Єгипет занепав, а в 525 році до н.е. був завойований Перською державою. Відтоді самостійна держава Єгипет припинила існування. Завдання для експедиції – з’ясувати причини цього явища(Слайд 32) .

  3. Мабуть, найцікавішою сторінкою історії кожної держави є її культура! Тому нашій експедиції потрібно буде провести інтерактивне дослідження. Вам потрібно довести або спростувати думку про те, що культура Стародавнього Єгипту досягла досить високого рівня розвитку? Для відповіді на поставлене запитання використаємо метод «Прес». Нагадаємо схему відповіді: я вважаю…, тому що…, отже… (Слайд 33-34)

  4. Серед членів нашої експедиції, як виявилося, багато істориків, географів, культурологів, археологів. Сподіваюся, є серед нас і журналісти. Уявімо, що вам вдалося взяти інтерв’ю у головного бальзамувальника єгипетських фараонів, який носив маску Анубіса. Щоб він вам розповів? (Слайд 35-36 )

  5. Єгиптяни були дивним народом: з одного боку вони винайшли математику, знали астрономію і в усьому полюбляли точність, з іншого ж ніяк не могли навести лад серед власних богів (Слайд 37). Навіть про те, як створювався весь цей світ, єгиптяни думали неоднаково. Проте об’єднувалися вірою в загробне життя, бажанням потрапити до «країни мертвих», де існує повний достаток. Завдання для нашої експедиції – дослідити, якими були головні боги Стародавнього Єгипту. Ваше завдання – заповнити схему (Слайд 38).

Перевіримо виконання завдання. (Слайд 39)

  1. Здавалося б історія Єгипту відкрита прочитана книга, але ні. Є в ньому велика загадка – піраміди. «Все боїться часу, а час боїться пірамід». Чому цей вислів істинний? У чому загадка пірамід? Спробуймо розібратися в цьому, шановна експедиціє, за допомогою відеофільму (демонстрація відеофільму «Загадки історії. Таємниця семи пірамід»).

На жаль, фільм поставив перед нами ще більше запитань, замість того, щоб дати відповідь. Та я дуже сподіваюся, що багатьох із вас так захопила і зацікавила ця держава Стародавній Єгипет, що в майбутньому ви станете справжніми єгиптологами. І таки дасте відповідь на всі запитання, які пов’язані з єдиним з семи чудес світу, яке збереглося до сьогодні – пірамідами.

ІІІ. Підсумковий етап уроку

На цьому наша експедиція до Стародавнього Єгипту завершена. На наступному уроці ми проведемо письмову тестову роботу, яка покаже, наскільки знаючими і уважними були всі члени нашої експедиції.

IV. Підбиття підсумків

Всі учні, за активну роботу на уроці, отримують оцінки.

Ну що ж, ми кажемо, до побачення країно, яку Геродот назвав дарунком Нілу!

V.Рефлексія.

Чи досягли ми поставленої мети ?

Чи задоволені ви своєю роботою на уроці?

VІ .Домашнє завдання (Слайд 40)

Провести дослідження «Чи є піраміди на території України?» Підготуватися до тестування.

Дадаць дакумент у свой блог ці на сайт

Падобныя:

Урок з всесвітньої історії 6 клас iconПрограма вступного випробування з всесвітньої історії для вступників на освітньо-кваліфікаційний рівень «бакалавр»
Програма вступного випробування з всесвітньої історії для вступників на освітньо-кваліфікаційний рівень «бакалавр» / Укладачі: доц....

Урок з всесвітньої історії 6 клас iconПрограма зовнішнього незалежного оцінювання пояснювальна записка
Метою зовнішнього незалежного оцінювання із всесвітньої історії є оцінювання рівня сформованості історичної компетентності випускника...

Урок з всесвітньої історії 6 клас icon7 клас Настаўнік беларускай мовы І літаратуры Зотава Н. В. Беларуская мова 7 клас Тэма: Падарожжа па краіне Лічэбнік Форма урока: урок абагульнення Мэты
За акном сонечнае надвор’е, І гэта дае магчымасць спадзявацца, што дзень будзе па сапраўднаму добрым, а наша праца –захапляючай І...

Урок з всесвітньої історії 6 клас iconУрок Клас: 9 Предмет: біологія Тема: «функціональна асиметрія мозку»
Урок з теми «Функціональна асиметрія великих півкуль головного мозку» це другий урок розділу загальної теми «Мислення І свідомість»,...

Урок з всесвітньої історії 6 клас iconУрок: українська мова 6 клас Тема: кількісні й порядкові числівники
Наш урок сьогодні пройде у вигляді подорожі. А до якої країни помандруємо? Послухайте вірш. Здогадалися? Це країна знань. Ми вирушаємо...

Урок з всесвітньої історії 6 клас iconУрок засваення новых ведаў. Абсталяванне: вучэбны дапаможнік "Гісторыя Беларусі" 8 клас, мультымедыйная прэзентацыя «Утварэнне Рэчы Паспалітай»
Урок з выкарыстаннем метадаў актыўнай ацэнкі, інтэрактыўных метадаў І інфармацыйна-камп’ютарных тэхналогій

Урок з всесвітньої історії 6 клас icon10 клас Відповіді на завдання з історії
Троїстий союз (Dreibund) — військово-політичний блок Німеччини, Австро-Угорщини та Італії, який склався в 1879-1882 І був спрямований...

Урок з всесвітньої історії 6 клас iconУрок -гра «В загадковому лабіринті історії»
Примушувати повторювати не пошкодить тілу, але примусове навчання не залишиться в голові

Урок з всесвітньої історії 6 клас icon7 клас
Урок Загальні відомості. Особливості географічного положення. Дослідження І освоєння материка

Урок з всесвітньої історії 6 клас iconН. В. Дорофєєва М. Комаринська
Вивчення історії грошей дає можливість дослідити державні процеси, економіку, торгівлю певного періоду історії

Размесціце кнопку на сваім сайце:
be.convdocs.org


База данных защищена авторским правом ©be.convdocs.org 2012
звярнуцца да адміністрацыі
be.convdocs.org
Галоўная старонка