Спампаваць 72.83 Kb.
|
Зарубіжна література 7 клас ТЕМА Протиставлення життєвого вибору в долях синів Тараса Бульби: зрадництво Андрія, самовідданість ідеї захисту рідної землі Остапа в повісті М.В. Гоголя «Тарас Бульба» МЕТА: схарактеризувати образи Остапа та Андрія; визначити їхні моральні якості, ставлення до батьківщини, проаналізувати художні засоби створення образів, скласти порівняльну характеристику героїв; розвивати вміння давати розгорнуту відповідь на поставлене запитання, характеризувати й порівнювати літературних героїв; виховувати моральні якості школярів, формувати громадянську позицію Тип уроку : етап аналізу художніх образів твору Обладнання : портрет М.В.Гоголя, ілюстрації до повісті, роздатковий матеріал, елементи костюму, завдання групам – куреням. Хід уроку І. Мотивація навчальної діяльності учнів - Доброго дня! Ще на один урок покликав вас шкільний дзвінок: на зустріч із Запорізькою Січчю, славним українським козацтвом, героями повісті М В. Гоголя "Тарас Бульба" - Остапом та Андрієм. - Хочете потрапити у той далекий час? Але для цього ви повинні знати закони Запорізької Січі? Умовно у нас присутні сьогодні на уроці 3 курені, є у кожного куреня кошовий, є варта, яка чи то пропустить вас на Січ, чи не пропустить. Якщо ви відповісте на їхні питання, вони пропускають вас до історичного минулого українського народу – Запорізької Січі. Запитання вартових.
Пропуск на Запорізьку Січ разом із М.Гоголем та його повістю «Тарас Бульба» ІІ. Оголошення теми уроку (запис у зошити) та визначення завдань уроку учнями;
ІV. Настанова на успіх – подолання сходинок знань (етапів роботи ) – до Олімпу «Я знаю» ![]() ![]() Я знаю ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() V. Умовна присутність героїчного бранного часу - матері синів Тараса Бульби - інсценування Монолог матері « А… Яке то було життя. Тарас був один із числа корінних; старих полковників. Він любив просте життя козаків. Завжди невгамовний, вмів підняти зброю в ім'я християнства А потім почав тішити себе думкою, як він з'явиться з обома синами на Січі і скаже: "Ось погляньте яких молодців привів я до вас!"
VІ. Робота в групах – куренях. (Відповіді на завдання) І курінь – Як після повернення з бурси Остап і Андрій повели себе у рідному домі? ІІ курінь – Як навчалися герої? ІІІ курінь – Опанування козацької науки. VІІ. Презентація роботи куренів - груп VІІI. Слово вчителя про 2 сюжетні лінії в повісті М.В.Гоголя»: про старшого сина Остапа та меншого Андрія. ІХ. а) Риси характеру та вчинки Андрія (евристична бесіда, коментоване читання)
- Менший син... Андрій... Він був набагато жвавіший, ніж старший. І навчався з охотою, без напруження, а ще був більше дотепним, аніж його брат. Він також кипів жадобою подвигу, проте душа його була відкрита і для інших почуттів. Вони його й згубили. . . ... Озирнувся Андрій: перед ним Тарас! Затрясся він усім тілом своїм і несподівано став блідим. Продовження евристичної бесіди. - Як відреагував Остап на смерть Андрія? Чому Остап хотів поховати його, а Тарас відмовився? - Що означала для лицаря смерть без належного поховання? (знеславлення лицаря, перешкода на шляху його душі до Бога) - Згадайте твори зарубіжної літератури, де також зображено смерть без поховання. - Які художні засоби використовує Гоголь для створення образу Андрія? Оцініть свої знання на першій сходинці до «Олімпу знань» - самооцінка учнів. Х. Аналіз образу Остапа б) Риси характеру та вчинки Остапа
Монолог матері
Художні засоби, які використав М.В. Гоголь, створюючи образ Остапа. ХІ. Розгляньте картину.
Монолог матері
Оцініть свої знання на другій сходинці до «Олімпу знань» - самооцінка учнів. ХІІ. Робота в групах-куренях. І курінь - Характеристика образу Андрія. ІІ курінь - Характеристика образу Остапа ІІІ курінь - порівняльна характеристика образів Остапа й Андрія. ХІІІ. Виступи груп – куренів Оцініть свої знання на третій сходинці до «Олімпу знань» - самооцінка учнів. XІV. Рефлексія. Тож які почуття сповнюють ваші серця по закінченню обговорення (відраза до зрадництва., почуття гордості за справжніх героїв) Чи досягли ви своєї найвищої сходинки знань і можете стверджувати, що виучуваний навчальний матеріал «Я знаю» - самооцінка учнів, оцінювання навчальних досягнень учителем. Домашнє завдання (диференційоване)
Додаток № 1 ![]() Ілюстрація до повісті М. Гоголя «Тарас Бульба» ![]() Додаток № 1 Ілюстрації Е. Кібрика до повісті М. Гоголя «Тарас Бульба» ![]() ![]() |
![]() | Аннотация: Известная повесть Н. В. Гоголя из цикла «Миргород», при создании которой автор широко использовал различные исторические... | ![]() | А поворотись-ка, сын! Экой ты смешной какой! Что это на вас за поповские подрясники? И эдак все ходят в академии? Такими словами... |
![]() | Редакція Івана Малковича та Євгена Поповича на основі перекладу Миколи Садовського | ![]() | Формувати почуття духовної єдності поколінь. Виховувати повагу І любов до батьків, до рідної землі, до свого народу. На основі народного... |
![]() | Можна насправді наголошувати: «Творчість Андрія Чебикіна = школа», «Особистість Андрія Чебикіна = творчість». Але в тому єднанні... | ![]() | Воронкова Л. Ф. След огненной жизни; Мессенские войны; Сын Зевса… Вронский Ю. П. Необычайные приключения Кукши из Домовичей Гоголь... |
![]() | Мета: Вчити учнів з повагою ставитися до рідної землі, знати І вивчати історію свого міста | ![]() | Пушкиным, Лермонтовым, Гоголем. Из "Капитанской дочки" Пушкина, из "Бородино" Лермонтова, из "Тараса Бульбы" Гоголя произведений,... |
![]() | Навесні дві тисячі сьомого в розкішних лондонських апартаментах бізнесмена, а від того й політика, Олексія Ординського розігралася... | ![]() | Мета. Вчити учнів розуміти текст, розвивати уміння виділяти головне І аналізувати, висловлювати свої міркування; збагачувати уявлення... |