Хмельницька обласна рада
НазваХмельницька обласна рада
старонка1/6
Дата канвертавання12.02.2013
Памер0.72 Mb.
ТыпДокументы
  1   2   3   4   5   6

УКРАЇНА
ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСНА РАДАРІШЕННЯ


сімнадцятої сесії

п’ятого скликання


від 1 жовтня 2008 року № 1-17/2008


м.Хмельницький


Про депутатські запити


Відповідно до статті 22 Закону України „Про статус депутатів місцевих рад” та керуючись пунктом 9 частини 1 статті 43, частиною 8 статті 49 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, обласна рада


ВИРІШИЛА:


1. Інформацію про розгляд депутатських запитів взяти до відома (додається).

2. Зняти з контролю депутатські запити:

2.1. Клюса Ігоря Петровича щодо невиплати дивідендів акціонерам підприємства ЗАТ Хмельницька кондитерська фабрика „Кондфіл”.

2.2. Підскоцької Надії Костянтинівни щодо відзначення 90-річчя Кам’янець-Подільського державного університету.

2.3. Шуляка Василя Корнійовича щодо передачі у спільну власність Теофіпольської територіальної громади житлового фонду, що знаходиться на балансі ВАТ „Теофіпольський цукровий завод”.

2.4. Побережного Анатолія Івановича щодо необґрунтованих цін на підключення до електромережі.

2.5. Вітряного Олеся Анатолійовича щодо неправомірного збільшення числа осіб, які користуються різними видами пільг.

3. Продовжити термін виконання депутатських запитів:

3.1. Футорного Анатолія Васильовича щодо стану справ на державному підприємстві „Нігинський кар’єр”, яке знаходиться на території Нігинської сільської ради Кам’янець–Подільського району та направити його на додатковий розгляд голові обласної державної адміністрації Гавчуку Івану Карловичу, голові обласної ради Гладуняку Івану Васильовичу, прокурору області Голубу Юрію Володимировичу, начальнику управління МВС України в області Гаврилюку Володимиру Івановичу.

Голові обласної державної адміністрації Гавчуку І.К., голові обласної ради Гладуняку І.В., прокурору області Голубу Ю.В., начальнику управління МВС України в Хмельницькій області Гаврилюку В.І. до 1 листопада 2008 року поінформувати депутата обласної ради Футорного А.В. і обласну раду про результати розгляду депутатського запиту.

3.2. Іващука Петра Володимировича щодо повернення сільгоспвиробникам коштів ТОВ ІВК „Агроцукор” за здану на Клембівський цукровий завод сировину та направити його на додатковий розгляд голові обласної державної адміністрації Гавчуку Івану Карловичу, прокурору області Голубу Юрію Володимировичу та начальнику управління МВС України в області Гаврилюку Володимиру Івановичу.

Голові обласної державної адміністрації Гавчуку І.К., прокурору області Голубу Ю.В. та начальнику управління МВС України в Хмельницькій області Гаврилюку В.І. до 1 листопада 2008 року поінформувати депутата обласної ради Іващука П.В. та обласну раду про результати розгляду депутатського запиту.

3.3. Яхієва Адама Михайловича щодо спорудження на Кам’янець-Подільському ВАТ „Модуль” стану холодного прокату з відділенням травлення і лінією гарячого оцинкування металу, роботи інших виробництв, які є шкідливими для довкілля та негативно впливають на здоров’я мешканців міста і району, і направити його на додатковий розгляд голові обласної державної адміністрації Гавчуку Івану Карловичу, голові обласної ради Гладуняку Івану Васильовичу, начальнику державної екологічної інспекції у Хмельницькій області Степановичу Віктору Михайловичу та головному державному санітарному лікарю Хмельницької області Коломійцю Миколі Петровичу.

Голові обласної державної адміністрації Гавчуку І. К., голові обласної ради Гладуняку І.В., начальнику державної екологічної інспекції у Хмельницькій області Степановичу В.М. та головному державному санітарному лікарю Хмельницької області Коломійцю М.П. до 1 листопада 2008 року поінформувати депутата обласної ради Яхієва А.М і обласну раду про результати розгляду депутатського запиту.

3.4. Рудика Івана Леонтійовича щодо негативного впливу господарської діяльності ВАТ „Хмельницький цукровий завод” на життєдіяльність мешканців вулиць Калнишевського, Заводської, Яворницького та провулку Жовтневого м.Хмельницький та направити його на додатковий розгляд голові обласної державної адміністрації Гавчуку Івану Карловичу.

Голові обласної державної адміністрації Гавчуку І. К. до 1 листопада 2008 року поінформувати депутата обласної ради Рудика І.Л. і обласну раду про результати розгляду депутатського запиту.

3.5. Олуйка Віталія Миколайовича щодо незаконного звільнення начальника управління освіти виконавчого комітету Нетішинської міської ради Моцик Марії Адамівни.

Звернутися до прокуратури Хмельницької області з проханням розглянути подання державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції Хмельницької області щодо поновлення на роботі Моцик Марії Адамівни та прийняття рішення відповідно до норм чинного законодавства.

Прокурору області Голубу Ю.В. до 1 листопада 2008 року поінформувати депутата обласної ради Олуйка В.М і обласну раду про результати розгляду депутатського запиту.

3.6. Клюса Ігоря Петровича щодо фальсифікації наказів керівництва радгоспу ім.Щорса і направити його на додатковий розгляд голові обласної державної адміністрації Гавчуку Івану Карловичу та прокурору області Голубу Юрію Володимировичу.

Голові обласної державної адміністрації Гавчуку І.К. та прокурору області Голубу Ю.В. до 1 листопада 2008 року поінформувати депутата обласної ради Клюса І.П. і обласну раду про результати розгляду депутатського запиту.

3.7. Клюса Ігоря Петровича щодо незаконних дій орендатора Цибульського В.І. в с.Нетечинці Віньковецького району та направити його на додатковий розгляд прокурору області Голубу Юрію Володимировичу.

Прокурору області Голубу Ю.В. до 1 листопада 2008 року поінформувати депутата обласної ради Клюса І.П. і обласну раду про результати розгляду депутатського запиту.

3.8. Вітряного Олеся Анатолійовича щодо перевірки законності дій голови Славутської райдержадміністрації Душнюк Галини Іванівни при передачі земель державної власності у приватну власність і направити його на додатковий розгляд голові обласної державної адміністрації Гавчуку Івану Карловичу та прокурору області Голубу Юрію Володимировичу.

Голові обласної державної адміністрації Гавчуку І.К. та прокурору області Голубу Ю.В. до 1 листопада 2008 року поінформувати депутата обласної ради Вітряного О.А. і обласну раду про результати розгляду депутатського запиту.

3.9. Підскоцької Надії Костянтинівни щодо повернення приміщення центрального навчального корпусу Кам’янець-Подільського училища культури до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та направити його на додатковий розгляд голові обласної ради Гладуняку Івану Васильовичу.

Голові обласної ради Гладуняку І.В. до 1 листопада 2008 року поінформувати депутата обласної ради Підскоцьку Н.К. і обласну раду про результати розгляду депутатського запиту.

3.10. Вітряного Олеся Анатолійовича щодо перевірки законності дій голови Славутської райдержадміністрації Душнюк Галини Іванівни при передачі у приватну власність земельних ділянок на території Крупецької сільської ради та направити його на додатковий розгляд голові обласної державної адміністрації Гавчуку Івану Карловичу, начальнику управління МВС України в області Гаврилюку Володимиру Івановичу та прокурору області Голубу Юрію Володимировичу.

Голові обласної державної адміністрації Гавчуку І.К., начальнику управління МВС України в області Гаврилюку В.І. та прокурору області Голубу Ю.В. до 1 листопада 2008 року поінформувати депутата обласної ради Вітряного О.А. і обласну раду про результати розгляду депутатського запиту.

3.11. Рудика Івана Леонтійовича щодо фінансування та зміцнення матеріально-технічної бази Хмельницького обласного навчально-курсового комбінату та направити його на додатковий розгляд голові обласної державної адміністрації Гавчуку Івану Карловичу та голові обласної ради Гладуняку Івану Васильовичу.

Голові обласної державної адміністрації Гавчуку І.К. та голові обласної ради Гладуняку І.В. до 1 листопада 2008 року поінформувати депутата обласної ради Рудика І.Л. і обласну раду про результати розгляду депутатського запиту.

3.12. Грінкевича Василя Федоровича щодо розміщення мережі аптек Хмельницької обласної фірми „Фармація” в обласних лікувально-профілактичних закладах та направити його на додатковий розгляд голові обласної державної адміністрації Гавчуку Івану Карловичу та голові обласної ради Гладуняку Івану Васильовичу.

Голові обласної державної адміністрації Гавчуку І.К. та голові обласної ради Гладуняку І.В. до 1 листопада 2008 року поінформувати депутата обласної ради Грінкевича В.Ф. і обласну раду про результати розгляду депутатського запиту.

3.13. Гуменюка Василя Михайловича щодо забезпечення цементом виробництва ВАТ „Подільський цемент” підприємств і населення області та направити його на додатковий розгляд голові обласної державної адміністрації Гавчуку Івану Карловичу.

Голові обласної державної адміністрації Гавчуку І.К. до 1 листопада 2008 року поінформувати депутата обласної ради Гуменюка В.М. і обласну раду про результати розгляду депутатського запиту.

4. Не розглядати до отримання остаточних висновків спеціально створеної комісії депутатський запит Стадника Михайла Васильовича щодо банкрутства та подальшої ліквідації Хмельницького обласного промислово-будівельного підприємства "Комунрембуд".

5. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови обласної ради Грищука В.С. і постійну комісію обласної ради з питань регламенту, організації роботи обласної ради, депутатської діяльності та етики (голова комісії Побережний А.І.).


Голова ради І.Гладуняк

Додаток

до рішення сімнадцятої сесії

обласної ради

від 1 жовтня 2008 року

№ 1-17/2008


ІНФОРМАЦІЯ

щодо розгляду запитів депутатів обласної ради1.

Футорного А.В.

Отримано відповідь першого заступника голови обласної державної адміністрації М. Дерикота

Щодо стану справ на державному підприємстві „Нігинський кар’єр”, яке знаходиться на території Нігинської сільської ради Кам’янець–Подільського району

У зв'язку з продовженням терміну виконання депутатського запиту про стан справ на ДП „Нігинський кар'єр” додатково до інформації, викладеної в листі від 29.05.2008 №68/28-38-2373/2008, повідомляємо наступне.

Встановлено, що прокуратурою Кам'янець-Подільського району розслідується кримінальна справа № 49-2449, порушена 22.05.2008 року Генеральною прокуратурою України за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами ДП „Нігинський кар'єр” під час відчуження майнового комплексу підприємства, що спричинило тяжкі наслідки, за ч. 2 ст. 364 КК України. По кримінальній справі проводяться слідчі дії, спрямовані на встановлення всіх обставин скоєного злочину.

Вивченням матеріалів кримінальної справи № 8/0600, порушеної за фактом таємного викрадення бухгалтерських документів, печатки та майна з адміністративного приміщення ДП „Нігинський кар’єр” за ч. 3 ст. 185. ч. 2 ст. 357 КК України, встановлено, що слідчим Кам'янець-Подільського РВ УМВСУ в області Оніскевичем О.О. проведено всі необхідні і можливі слідчі дії для встановлення осіб, котрі вчинили злочин. З огляду на те, що особи злочинців не встановлені, досудове слідство в справі обґрунтовано зупинено за п. 3 ст. 206 КПК України.

Водночас, встановлено, що оперативно-розшукові заходи по розкриттю злочину не проводяться впродовж тривалого проміжку часу. За наслідками вивчення матеріалів оперативно-розшукової справи, заведеної за вказаним фактом та допущені порушення вимог Закону України „Про оперативно-розшукову діяльність”, 20.06.2008 року прокуратурою області доручено начальнику УМВСУ в області вжити заходів по їх усуненню та притягненню винних осіб до дисциплінарної відповідальності.

Розслідування кримінальних справ та проведення оперативно-розшукових заходів прокуратурою області взято на контроль.


Депутата обласної ради Футорного А.В. поінформовано.


2.

Клюса І.П.


Отримано відповідь прокурора області Ю. Голуба
Щодо невиплати дивідендів акціонерам підприємства ЗАТ „Хмельницька кондитерська фабрика „Кондфіл”


На виконання рішення п'ятнадцятої сесії Хмельницької обласної ради від 11.06.2008 року № 1-15/2008 на депутатський запит депутата Хмельницької обласної ради Клюса І.П. з приводу невиплати дивідендів ЗАТ „Хмельницька кондитерська фабрика „Кондфіл” інформую, що відповідно до ст.41 Закону України „Про господарські товариства” питання затвердження річних результатів діяльності акціонерного товариства, порядку розподілу прибутку, строку та порядку виплати частки прибутку (дивідендів) відносяться до компетенції загальних зборів.

Загальними зборами акціонерів ЗАТ „Хмельницька кондитерська фабрика „Кондфіл”, які відбулися 19.04.2002 року, прийняте рішення про виплату дивідендів акціонерам товариства за підсумками діяльності товариства у 2001 році. Дивіденди акціонерам в сумі 81432 гривень виплачувались упродовж 2003-2005 років. Факт виплати вказаних дивідендів підтверджується актами планових документальних перевірок, проведених ДПІ у м. Хмельницькому за вказані періоди.

Крім цього, рішенням апеляційного суду Хмельницької області від 16.02.2005 року присуджено до стягнення з ЗАТ „Хмельницька кондитерська фабрика „Кондфіл” на користь Любовецького В.С., Любовецького І.В. та Любовецького А.В. 86031 гривень дивідендів та відсотків по індексації за несвоєчасну їх виплату. 08.11.2005 року вказане рішення суду зазначеним акціонерним товариством виконано в повному обсязі.

Упродовж 2003 - 2007 років загальними зборами акціонерів ЗАТ „Хмельницька кондитерська фабрика „Кондфіл” рішення про нарахування та виплату дивідендів акціонерам не приймалось через збитковість виробництва і дивіденди за вказані роки не виплачувались. Зазначені факти підтверджуються аудиторськими висновками, матеріалами документальних перевірок податкових органів, у тому числі проведеною ДПІ у м. Хмельницькому упродовж березня - травня поточного року перевіркою за дорученням прокуратури м. Хмельницького. Зокрема, за наслідками роботи у 2002 році вказане акціонерне товариство отримало збитків в розмірі 1091,4 тисяч гривень, у 2003 році -1558,7 тисяч гривень, у 2004 році - 472,7 тисяч гривень, у 2005 році - 686,3 тисяч гривень, у 2006 році - 913 тисяч гривень.

Крім цього встановлено, що за наслідками фінансово-господарської діяльності у 2007 році ЗАТ „ Хмельницька кондитерська фабрика „ Кондфіл” отримало прибуток в розмірі 179,4 тисяч гривень. У зв'язку з тим, що в 2008 році загальні збори акціонерів вказаного товариства не скликались, рішення про розподіл вказаного прибутку не приймалось.

Враховуючи вищевикладене, підстав для внесення документів реагування не вбачається.


Депутата обласної ради Клюса І. П. поінформовано.


3.


Підскоцької Н. К.


Отримано відповідь голови обласної державної адміністрації І. Гавчука

Щодо відзначення

90-річчя Кам’янець-Подільського державного університету


В облдержадміністрації розглянуто депутатський запит щодо відзначення 90-річчя Кам’янець-Подільського національного університету.

Повідомляємо, що управлінням освіти і науки облдержадміністрації спільно з керівництвом університету розроблено план організаційних заходів щодо проведення презентацій, видавничої роботи, виховної роботи у студентському колективі. Університету буде надано допомогу у виданні наукових праць, матеріалів, залученню спонсорів. На 22 жовтня 2008 року передбачено проведення урочистих зборів та концерту, присвячених ювілею.

Моїм розпорядженням від 23 липня 2008 року № 387/2008-р затверджено кошторис витрат на суму 13500 грн. на проведення на базі Кам’янець-Подільського національного університету Всеукраїнської наукової конференції «Геноцид: голодомор 1932-1933 років на Хмельниччині: причини, жертви, наслідки», яка пройде 17-18 жовтня поточного року.

Рішенням ради по визначенню кандидатур на присудження обласної премії у галузі культури і мистецтва премію імені Мелетія Смотрицького присуджено колективу наукової бібліотеки Кам’янець-Подільського національного університету, яку буде вручено до Дня незалежності України.

Що стосується зміцнення матеріально-технічної бази закладу, то його фінансування здійснюється з Державного бюджету України, головним розпорядником коштів визначено Міністерство освіти і науки України. Тому у розрахунках міжбюджетних трансфертів для обласного бюджету Міністерством фінансів України кошти на надання фінансової допомоги університетам, які фінансуються з державного бюджету, не передбачено.


Депутата обласної ради Підскоцьку Н.К. поінформовано.


4.

Шуляка В. К.

Отримано відповідь голови обласної державної адміністрації І.Гавчука

Щодо передачі у спільну власність Теофіпольської територіальної громади житлового фонду, що знаходиться на балансі ВАТ „Теофіпольський цукровий завод”


Депутатський запит щодо передачі у спільну власність Теофіпольської територіальної громади житлового фонду, що знаходиться на балансі ВАТ „Теофіпольський цукровий завод”повідомляємо наступне.

Правлінням ВАТ „Теофіпольський цукровий завод” неодноразово піднімалось питання перед Теофіпольською селищною та районною радами, райдержадміністрацією про передачу житлового фонду до комунальної власності у зв’язку із тим, що акціонери ВАТ „Теофіпольський цукровий завод” (юридичні особи, що утримують 95,1% акцій) категорично відмовляються витрачати свої кошти на забезпечення комунальними послугами мешканців на утримання соціальної інфраструктури.

Населення попереджено про подальшу передачу житлового фонду в комунальну власність Теофіпольської селищної ради, масово проводить індивідуальне обладнання для опалення власного житла.

Питання щодо прийняття на баланс житлового фонду та соціальної інфраструктури від ВАТ „Теофіпольський цукровий завод” розглядалося на вісімнадцятій сесії селищної ради 22 лютого 2008 року (протокол №18 – додається), якою прийнято рішення про неможливість прийняття у комунальну власність житлового фонду цукрового заводу у зв’язку з відсутністю коштів на його утримання.

Враховуючи вищевикладене, Теофіпольській райдержадміністрації доручено:

Створити робочу комісію з метою вивчення питання щодо підготовки та передачі житлового фонду та об’єктів соціальної інфраструктури у комунальну власність у складі представників РВ ФДМУ в області, ВАТ „Теофіпольський цукровий завод”, Теофіпольської селищної та районної рад, райдержадміністрації, Хмельницької обласної ради та облдержадміністрації. Робочій комісії рекомендовано вивчити питання щодо встановлення модульної котельні для опалення об’єктів соціальної інфраструктури та внести пропозиції щодо умови передачі цукровим заводом Будинку культури селищу (ремонт покрівлі).


Депутата обласної ради Шуляка В.К. поінформовано.


Отримано відповідь прокурора області Ю. Голуба


Прокуратурою області розглянуто звернення депутата Хмельницької обласної ради Шуляка В.К. щодо передачі у спільну власність Теофіпольської територіальної громади житлового фонду, що знаходиться на балансі ВАТ „Теофіпольський цукровий завод”.

За наслідками перевірки, у зв'язку із невжиттям заходів Теофіпольською селищною радою до прийняття на баланс селищної ради житлового фонду та об'єктів соціальної інфраструктури, можливості втрати функціонального призначення вказаних об'єктів, порушення прав жителів селища, 19.05.08 прокурором району відповідно до ст.22 Закону України „Про прокуратуру” Теофіпольському селищному голові внесено припис. На даний час при селищній раді створено комісію по вирішенню питання щодо передачі у комунальну власність житлового фонду, що знаходиться на балансі ВАТ „Теофіпольський цукровий завод”, якою вивчається порядок передачі вказаного майна у комунальну власність територіальної громади селища.

Окрім того, відповідно до вимог ст. ст. 3, 4 Закону України „Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності” передача об'єктів з державної у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ здійснюється за ініціативою органів, уповноважених управляти державним майном, інших аналогічних самоврядних організацій, яким передано в користування державне майно, місцевих органів виконавчої влади, відповідних органів місцевого самоврядування за наявності згоди відповідних сільських, селищних рад, а у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст - за наявної згоди районних або обласних рад, якщо інше не передбачено законом.

Враховуючи викладене, підстав для вжиття заходів прокурорського реагування не вбачається.


Депутата обласної ради Шуляка В.К. поінформовано.


5.

Побережного А.І.

Отримано відповідь голови обласної державної адміністрації І.Гавчука

Щодо необґрунтованих цін на підключення до електромережі

На виконання рішення п'ятнадцятої сесії п'ятого скликання обласної ради від 1 1.06.2008 року №1.3-15/2008 „Про депутатський запит депутата обласної ради Побережного Анатолія Івановича щодо необґрунтованих цін на підключення до електромережі” повідомляємо наступне.

Умови підключення споживачів до електромережі власником електричних мереж регулюються Правилами приєднання електроустановок до електричних мереж, затвердженими постановою НКРЕ України від 14.12.2005 року №1137, зареєстрованою Міністерством юстиції України від 19.01.2006 року № 42/1 1916 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою НКРЕ України від 20.09.2007 року №1232).

Пунктом 1.8 Правил встановлено, що плату за приєднання електроустановок замовника розраховує власник електричних мереж за вихідними даними замовника та власника електричних мереж згідно з Методикою обрахування плати за приєднання електроустановок до електричних мереж (далі - Методика), затвердженою постановою НКРЕ України від 19.07.2007 року № 983, зареєстрованою Міністерством юстиції України від 20.08.2007 року № 959/14226. Методика встановлює порядок обрахування плати за приєднання електроустановок до електричних мереж, збільшення приєднаної потужності електроустановок або зміни вимог до надійності електропостачання електроустановок.

Відповідно до пункту 1.10 Методики плата за приєднання передбачає відшкодування витрат на нове будівництво, реконструкцію та переоснащення об'єктів електричних мереж, пов'язаних з приєднанням до них електроустановок замовника. Разом з тим, діючі тарифи на електроенергію також враховують інвестиційну складову на розвиток електромережі. Таким чином, споживачі електроенергії двічі сплачують зазначену статтю витрат постачальників електроенергії.

НКРЕ України розроблено проект постанови „Про затвердження змін до Методики обрахування плати за приєднання електроустановок до електричних мереж”, який з 2 червня 2008 року оприлюднено на офіційному веб-сайті НКРЕ України для оцінки впливу регуляторного акту.

Проте, зазначений проект передбачає врегулювання відносин тільки між електропередавальними організаціями та замовниками індивідуальної забудови (громадянами), зокрема встановлення зменшеної фіксованої плати за надання послуг з приєднання до електричних мереж для замовників індивідуального будівництва. Умови надання послуг та їх вартість для суб'єктів господарювання залишаються без змін.

Порядок розрахунків споживачів за електроенергію встановлюється постачальником електричної енергії відповідно до Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ України від 31.07.1996 року № 28, зареєстрованою Міністерством юстиції України від 02.08.1996 року № 417/1442.

Згідно зазначених Правил початок та тривалість розрахункового або планового періоду для розрахунку плати за спожиту електричну енергію, форма та порядок оплати, термін здійснення планових платежів та остаточного розрахунку зазначаються у договорі між постачальником електричної енергії та споживачем.

Проте, договірні відносини сторін з визначення прийнятних для споживача умов поставки електроенергії є неефективними у зв'язку з відсутністю альтернативних постачальників електроенергії.

Опрацьовані нормативні акти, якими керується ВАТ ЕК „Хмельницькобленерго” при встановленні вартості послуг за приєднання споживачів до електромережі та умов оплати споживачами обсягів використаної електроенергії, свідчать про відсутність чітко визначених норм обмеження діяльності енергопостачальних компаній як таких, що займають монопольне становище на енергетичному ринку, та потребують врегулювання на законодавчому рівні.


Депутата обласної ради Побережного А.І. поінформовано.

Отримано відповідь першого заступника голови обласної державної адміністрації М. Дерикота


Депутатський запит депутата Хмельницької обласної ради Побережного А.І. щодо ціни на підключення до електромережі за дорученням голови облдержадміністрації І.Гавчука в межах компетенції розглянуто спільно з територіальним представництвом НКРЕ України в області і повідомляємо наступне.

Державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці, нафтогазовому комплексі, у сфері теплопостачання, якщо теплова енергія виробляється на теплоелектроцентралях, когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії виконує НКРЕ України.

Плата за приєднання до електромереж постачальника електроустановок споживача, (замовника) визначена постановою НКРЕ від 19.07.2007 № 983, якою затверджено Методику обрахування плати за приєднання електроустановок до електричних мереж. Вважаємо, що введення в дію цієї постанови негативно вплине на соціально-економічний розвиток регіонів.

Запровадження визначених Методикою принципів обрахування вартості приєднання до електричних мереж непосильне для громадян, які споруджують житлові будинки, ускладнює виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.09.2006р. № 502-р. „Про переведення населених пунктів на опалення електричною енергією” від 20.10.2004р. №74 „Про заходи щодо поліпшення освітлення населених пунктів”.

Це також негативно впливає на реалізацію енергетичної стратегії України на період до 2030 року щодо пріоритетного зростання обсягів використання електричної енергії порівняно з іншими видами ПЕР (споживання електроенергії зросте у 2,2 рази, а споживання природного газу передбачається зменшити на 36%).

Враховуючи важливість даного питання для споживачів області облдержадміністрацією підготовлено і листом від 30.05.2008р. № 68/28-16-2391/2008 надано обласній раді для розгляду на черговій сесії проект звернення до Кабінету Міністрів України та Ради національної безпеки і оборони України для прийняття відповідного рішення.

Депутати обласної ради на п'ятнадцятій сесії п'ятого скликання 11 червня прийняли рішення направити відповідне звернення до Кабінету Міністрів і Ради національної безпеки і оборони України щодо внесення змін до зазначеної постанови з метою зменшення та диференціації розміру плати за приєднання.

На даний час НКРЕ України оприлюднено і обговорюється проект постанови „Про затвердження змін до Методики обрахування плати за приєднання електроустановок до електричних мереж”.

Проектом передбачається встановлення зменшеної фіксованої плати за надання послуг з приєднання до електричних мереж для замовників індивідуального будівництва невеликої потужності.


Депутата обласної ради Побережного А.І. поінформовано.


Отримано відповідь в.о. голови обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України А. Кармаліти


На рішення п'ятнадцятої сесії обласної ради від 11.06.2008 №1.3-15/2008 „Про депутатський запит депутата обласної ради Побережного Анатолія Івановича щодо необгрунтованих цін на підключення до електромережі" повідомляємо наступне.

Вартість за приєднання електроустановок до електричних мереж енергопостачальника встановлено відповідно до Методики обрахування плати за приєднання електроустановок до електричних мереж, затвердженої постановою' НКРЕ України від 19.07.2007 № 983 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 20.08.2007 за № 959/14226 (далі - Методика). Методика встановлює порядок обрахування плати за приєднання електроустановок замовників до електричних мереж, збільшення приєднаної потужності електроустановок або зміни вимог до надійності електропостачання електроустановок.

На даний час НКРЕ України розроблено проект постанови „Про затвердження змін до Методики обрахування плати за приєднання електроустановок до електричних мереж”, який з 2 червня 2008 року оприлюднено на офіційному веб-сайті НКРЕ України для оцінки впливу регуляторного акту.

Очікуваними результатами прийняття регуляторного акта, є врегулювання відносин між електропередавальними організаціями та замовниками індивідуальної забудови (громадянами), зокрема встановлення зменшеної фіксованої плати за надання послуг з приєднання до електричних мереж для замовників індивідуального будівництва.

Порушень законодавства про захист економічної конкуренції в діях ВАТ ЕК „Хмельницькобленерго” не виявлено.


Депутата обласної ради Побережного А.І. поінформовано.

  1   2   3   4   5   6

Дадаць дакумент у свой блог ці на сайт

Падобныя:

Хмельницька обласна рада iconУкраїна хмельницька обласна рада
Керуючись статтями 43, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада

Хмельницька обласна рада iconХмельницька обласна рада
Керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, обласна рада

Хмельницька обласна рада iconХмельницька обласна рада
Керуючись пунктом 2 частини 1 статті 43 та статтею 47 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, обласна рада

Хмельницька обласна рада iconХмельницька обласна рада
З метою забезпечення зайнятості населення та соціального захисту громадян, керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України...

Хмельницька обласна рада iconУкраїна хмельницька обласна рада
Керуючись статтею 43, частиною першою статті 55, статтею 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада

Хмельницька обласна рада iconХмельницька обласна рада
Закону України „Про рослинний світ” та керуючись частиною 2 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, обласна...

Хмельницька обласна рада iconХмельницька обласна рада
Розглянувши проекти створення заповідних територій та об’єктів, відповідно до статей 53, 54, 55 Закону України "Про природно-заповідний...

Хмельницька обласна рада iconУкраїна хмельницька обласна рада
Обговоривши безпрецедентні цинічні дії членів Євразійського союзу молоді, вчинені 18 жовтня 2007 року, відповідно до статей 21 та...

Хмельницька обласна рада iconХмельницька обласна рада
Відповідно до статті 22 Закону України „Про статус депутатів місцевих рад” та керуючись пунктом 9 частини 1 статті 43, частиною 8...

Хмельницька обласна рада iconХмельницька обласна рада
Відповідно до статті 22 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та керуючись пунктом 9 частини першої статті 43, частиною...

Размесціце кнопку на сваім сайце:
be.convdocs.org


База данных защищена авторским правом ©be.convdocs.org 2012
звярнуцца да адміністрацыі
be.convdocs.org
Галоўная старонка