План-конспект уроку з виробничого навчання Тема: Обробка виточок Підготувала майстер виробничого навчання Юзюк М.І




НазваПлан-конспект уроку з виробничого навчання Тема: Обробка виточок Підготувала майстер виробничого навчання Юзюк М.І
Дата канвертавання12.01.2013
Памер38.12 Kb.
ТыпПлан-конспект
Теребовлянська обласна комунальна спеціальна загальноосвітня школа-інтернат

для глухих дітей


План-конспект

уроку з виробничого

навчання

Тема:Обробка виточок


Підготувала майстер

виробничого навчання

Юзюк М.І.


Теребовля 2012

Тема уроку: Обробка виточок.

Об‘єкт роботи: швейна майстерня.

Мета уроку:

навчальна: закріпити види виточок , і освоїти технологію їх виконання відповідно до технічних умов;

розвиваюча: розвивати творчу, естетичну та пізнавальну активність, професіональне мислення;

виховна: виховувати в учнів любов до праці, акуратність, старанність, формувати розуміння необхідності дотримання правил безпечності праці;

корекційна:стежити за правильною вимовою слів, складів та побудовою речень;

Тип уроку:закріплення знань на практиці.

Матеріально-технічне забезпечення:

обладнання:машина 1022-М кл. праска, прасувальний стіл; інструменти:голка, ножиці, наперсток, лінійка; матеріали:нитки, деталі крою, пропрасовувач; наочність:зразки, інструкційні карти.

Хід уроку

І. Організаційна частина

1.1.Перевірка наявності учнів.

1.2.Перевірка готовності учнів до уроку.

1.3.Мовна хвилинка.

1.3.1.Як називаються інструменти, які використовуються для виконання ручних робіт? (голка, ножиці, наперсток, лінійка, сантиметрова стрічка);

1.3.2.Як називаються головні механізми швейної машини?

(механізм: лапки, голки, човника, переміщення тканини);

1.3.3.Як називається виріб, який ми сьогодні виготовляємо? (спідниця).

ІІ. Актуалізація опорних знань.

2.1.Назвати деталі крою спідниці?(переднє полотнище, заднє полотнище, пояс);

2.2.Назвати лінії та зрізи спідниці?(середина полотнища, зріз низу, бічний зріз,

верхній зріз, передня виточка від лінії талії, задня виточка від лінії талії).

Ми бачимо на передньому і задньому полотнищі є по дві виточки від лінії талії. Згідно фасону і фігури людини може бути і по чотири виточки.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Щоб спідниця гарно дивилася на фігурі людини, потрібно правильно її пошити, відповідно до технічних умов. Одним з найважливіших етапів виготовлення спідниці є – виточка. Отже, тема сьогоднішнього уроку: « Обробка виточок». На уроках технології ви вже вивчили технологічну послідовність виготовлення виточки. Давайте повторимо зробивши опитування по ланцюжку. (Учні по-черзі розповідають технологічний процес обробки виточки)

3.1.Позначаємо місце розміщення виточок на виворотній стороні трьома лініями: середня лінія, бокова лінія, лінія що обмежує кінець виточки.

3.2.Зметуємо виточки по боковій лінії, перегнувши деталь по середній лінії, від вузької лінії до широкої. Довжина стібка 1.0-1.5 см.

3.3.Зшиваємо виточки по боковій лінії, починаючи від широкої частини до вузької . На початку і в кінці виконуємо закріпку.

3.4.Виконуємо В.Т.О. виточки, запрасовуючи її до середини переду і спинки. Слабке місце, що утворилось в кінці виточки, спрасовуємо.

Щоб переконатися наскільки ви зрозуміли сьогоднішню тему уроку, ви повинні дати відповіді на тести.

ІV. Повторення техніки безпеки при виконанні ручних, машинних та В.Т.О. робіт.

4.1.Приступати до виконання робіт необхідно в спецодязі ( фартух, косинка ).

4.2.Голки і кравецькі булавки зберігати в гольнику.

4.3.При виконанні усіх ручних робіт користуватися наперстком.

4.4.Передавати ножиці вперед кільцями, тримати леза ножиць закритими.

4.5.Перед включенням машини перевірити її готовність до роботи.


4.6.Не гальмувати рукою махове колесо машини.

4.7.Після закінчення роботи, необхідно вимкнути машину.

4.8.Забороняється працювати без гумового килимка, як на педалі машини, так і біля прасувального стола.

4.9.Вмикати і вимикати праску сухими руками.

4.10.Ставити праску на спеціальну підставку.

4.11.Після завершення роботи не залишати праску ввімкненою.

V. Практична робота.

1.Роздача завдань.

1.1. Деталі спідниці.

1.2. Інструменти особистого користування.

2. Самостійна робота учнів.

2.1. Обхід робочих місць вчителем (індивідуальний інструктаж, допомога при потребі)

2.2. Контроль виконання практичної роботи.

VІ. Підсумок уроку.

  1. Підсумки роботи учнів за урок і ступінь досягнення поставленої на уроці мети.

  2. Аналіз характерних помилок при виконанні прийомів, операцій, їх причини і шляхи попередження.

  3. Оголошення і мотивація оцінок.

VІІ. Домашнє завдання.

Повторити обробку виточок.

Завершити урок хочу словами Конфуція: «Те, що я чую, я забуваю. Те,що я бачу, я пам’ятаю. Те, що я роблю, я розумію.» Отже, суть наших практичних занять, щоб ви зрозуміли і надовго запам’ятали те, що ви навчилися робити своїми руками.

VІІІ. Прибирання робочих місць і майстерні.

Дадаць дакумент у свой блог ці на сайт

Падобныя:

План-конспект уроку з виробничого навчання Тема: Обробка виточок Підготувала майстер виробничого навчання Юзюк М.І iconМайстер виробничого навчання І категорії «Посібник електрогазозварника (ілюстрований)»
...

План-конспект уроку з виробничого навчання Тема: Обробка виточок Підготувала майстер виробничого навчання Юзюк М.І iconДосвіду
У збірнику зібрані анотаційні матеріали про перспективний педагогічний досвід заступників директорів, методистів, викладачів, майстрів...

План-конспект уроку з виробничого навчання Тема: Обробка виточок Підготувала майстер виробничого навчання Юзюк М.І icon2. Поняття І сутність процесу навчання 7 Тема Принципи навчання 8
Затверджено на засіданні кафедри педагогіки та методики початкового навчання 20 березня 1997 р

План-конспект уроку з виробничого навчання Тема: Обробка виточок Підготувала майстер виробничого навчання Юзюк М.І iconТема заняття та її короткий зміст
Теоретичні основи навчання іноземної мови. Методика навчання іноземних мов у днз як компонент загальної методики навчання ім

План-конспект уроку з виробничого навчання Тема: Обробка виточок Підготувала майстер виробничого навчання Юзюк М.І iconПлан-конспект уроку Тема уроку: «Білки: склад, будова, властивості»
Мета уроку: Ознайомити учнів із будовою, складом білків. Ознайомити учнів із властивостями білків

План-конспект уроку з виробничого навчання Тема: Обробка виточок Підготувала майстер виробничого навчання Юзюк М.І iconМетодика технічного моделювання у процесі навчання в умовах загальноосвітньої школи та позашкільної освіти Гурток «Майстер» це гурток моделювання для мужніх І дисциплінованих хлопців
Гурток «Майстер» – це гурток моделювання для мужніх І дисциплінованих хлопців

План-конспект уроку з виробничого навчання Тема: Обробка виточок Підготувала майстер виробничого навчання Юзюк М.І iconПерелік освітньо-кваліфікаційних рівнів та напрямів підготовки (спеціальностей), за якими оголошується прийом на навчання, ліцензовані обсяги та нормативні терміни навчання

План-конспект уроку з виробничого навчання Тема: Обробка виточок Підготувала майстер виробничого навчання Юзюк М.І iconКонспект лекцій з дисципліни «інформатика І комп’ютерна техніка» Частина І для студентів денної форми навчання
Конспект лекцій з дисципліни «Інформатика І комп’ютерна техніка» для студентів денної форми навчання спеціальності 03050801 " Фінанси...

План-конспект уроку з виробничого навчання Тема: Обробка виточок Підготувала майстер виробничого навчання Юзюк М.І iconТема : Виготовлення сукні
Тема уроку: Проведення першої примірки. Вивчення крейдових ліній. Розбір деталей виробу після першої примірки, їх волого – теплова...

План-конспект уроку з виробничого навчання Тема: Обробка виточок Підготувала майстер виробничого навчання Юзюк М.І iconПерелік освітньо-кваліфікаційних рівнів та напрямів підготовки (спеціальностей), за якими оголошується прийом на навчання, ліцензовані обсяги та нормативні терміни навчання Освітньо-кваліфікаційний рівень магістра

Размесціце кнопку на сваім сайце:
be.convdocs.org


База данных защищена авторским правом ©be.convdocs.org 2012
звярнуцца да адміністрацыі
be.convdocs.org
Галоўная старонка