Програма з інтегрованого екзамену для вступу на окр магістр за спеціальності 010201 «Фізичне виховання»
НазваПрограма з інтегрованого екзамену для вступу на окр магістр за спеціальності 010201 «Фізичне виховання»
Дата канвертавання06.01.2013
Памер48.97 Kb.
ТыпПрограма
Міністерство освіти і науки України

Міжнародний економіко-гуманітарний університет

імені академіка Степана Дем’янчука

Факультет здоров'я, фізичної культури і спорту


ПРОГРАМА

З ІНТЕГРОВАНОГО ЕКЗАМЕНУ ДЛЯ

ВСТУПУ НА ОКР МАГІСТР

за спеціальності - 8.010201 « Фізичне виховання »


декан _____________проф. Завацька Л.А.

ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ЯКІ ВИНОСЯТЬСЯ НА ВСТУПНІ ІСПИТИ ДЛЯ МАГІСТРІВ

 1. Мета і основні завдання фізичного виховання в Україні. Сутність понять: фізична культура, фізичний розвиток, фізичне виховання, спорт.

 2. Контроль за реакцією організму на фізичні навантаження. Використання ергометрії: велоергометрів, тредбанів, ручних ергометрів; тестових методик на визначення впливу фізичних наванатжень на організм.

 3. Методика навчання техніці кроля на грудях. Положення тіла, узгодженість роботи рук, ніг та дихання.

 4. Координаційні здібності і засоби їх розвитку, збереження рівноваги, відчуття ритму, узгодженість рухів.

 5. Основні принципи тренувальних навантажень: індивідуальності, специфічності, прогресивного перенавантаження. Програма збереження досягнутого.

 6. Зміст і методичні особливості занять з гімнастики для людей зрілого, похилого та старечого віку.

 7. Контроль за фізичною підготовленістю та фізичним станом учнів. Тестування фізичної підготовленості та фізичних якостей учнів.

 8. Види тренувальних програм. Силове, інтервальне, безперервне, високоінтенсивне безперервне тренування. Довготривалі тренування низької інтенсивності, фартлек, колове тренування.

 9. Баскетбол. Методика навчання техніки нападу та захисту гри в баскетболі. Спеціальні фізичні якості баскетболістів.

 10. Класифікація фізичних вправ для розвитку фізичних якостей за видами спорту.

 11. Фізіологічне обгрунтування принципів спортивного тренування. Вікові особливості спортивного тренування. Оздоровчий характер спортивного тренування учнів.

 12. Основи техніки легкоатлетичних вправ. Загальна схема навчання легкоатлетичним вправам. Збереження здоров’я і профілактика травматизму під час занять легкою атлетикою.

 13. Загальні вимоги до уроків фізичної культури, особливості їх проведення з учнями різних вікових груп та з різним станом здоров'я.

 14. Фізіологічна характеристика формування руху. Довільні рухи, координація рухів, динамічний стереотип, фізіологічні механізми управління довільними рухами. Характеристика видів координації рухів: м’язова, рухова, нервова.

 15. Класифікація видів плавання та їх характеристика. Спортивне плавання, прикладне плавання, стрибки в воду, підводне плавання, ігри та розваги у воді, водне поло, синхронне плавання.

 16. Загальні вимоги до підбору і використання методів фізичного виховання.

 17. Фізіологічні особливості розвитку організму людини. Системогенез. Гетерохронізм. Розвиток рухової сфери в онтогенезі. Вплив фізичних вправ на м’язову діяльність, координацію рухів і управління рухами.

 18. Характеристика гімнастичних вправ. Методика навчання гімнастичним вправам. Типові помилки і методика їх виправлення.

 19. Загальна характеристика швидкісних здібностей людини.

 20. Фізіологія збудження і гальмування. Подразливість, подразники, механізми розповсюдження збудження, механізми переходу клітини із стану психологічного спокою в діяльний стан.

 21. Методика навчання гри у волейбол. Техніка нападу і техніка захисту у волейболі.

 22. Загальна характеристика спритності як фізичної якості. Засоби розвитку та вдосконалення спритності.

 23. Гетерохронізм – закономірність розвитку організму. Міжсистемна гетерохронія. Характеристика розвитку рухового апарату у віковому аспекті. Динаміка рухових змін у м’язовій системі і в координації рухів.

 24. Методика навчання технічним прийомам у волейболі. Техніка верхньої передачі. Техніка нижньої передачі. Техніка нападаючого удару. Техніка і методика навчання подачі м’яча у волейболі. Техніка виконання нижньої прямої, бокової, верхньої прямої подачі у стрибку.

 25. Загальна характеристика сили як фізичної якості. Засоби розвитку та вдосконалення силових якостей.

 26. Акселерація, її прояви у функціональних показниках організму і психічному розвитку. Соматовегетативні, соціально-психологічні та педагогічні проблеми акселерації.

 27. Загальна і спеціальна підготовка в гімнастиці. Гімнастичні вправи для розвитку сили, гнучкості, координаційних здібностей, витривалості.

 28. Загальна характеристика методів фізичного виховання.

 29. Опорно-рухова система людини. Гіподинамія і гіпокінезія, механізми їх виникнення, фізіологічні наслідки. Профілактика гіподинамії і гіпокінезії за допомогою рухової активності.

 30. Види спортивного плавання: кроль на грудях, кроль на спині, брас, батерфляй.

 31. Загальна характеристика методів тренування.

 32. М’язова система. М’яз як орган. Характеристика груп м’язів.

 33. Спортивна ходьба. Технічна характеристика спортивної ходьби. Методика навчання техніки спортивної ходьби. Типові помилки в техніці спортивної ходьби.

 34. Загальна характеристика гнучкості як фізичної якості. Засоби розвитку та вдосконалення гнучкості. Методи контролю за її розвитком.

 35. Типи і форми м’язових скорочень. Тонус скелетних м’язів. Структура здійснення регуляції рухів.

 36. Легка атлетика як один із основних видів спорту. Класифікація видів легкої атлетики: ходьба, біг, стрибки, метання, легкоатлетичне багатоборство.

 37. Проведення змагань з легкої атлетики. Значення легкоатлетичних вправ для розвитку та удосконалення фізичної підготовки спортсменів у різних видах спорту.

 38. Загальна характеристика витривалості як фізичної якості. Засоби розвитку витривалості.

 39. Нервова система. Будова нервової тканини. Структура та функції нервової системи. Нейрон, нервовий імпульс, нервові клітини і нервові волокна, поширення потенціалу дії, нервово-м’язові з’єднання, нейромедіатори.

 40. Місце плавання у фізичному вихованні дітей. Характеристика плавання як виду спорту. Основні засоби навчання плавання. Загальна схема навчання плаванню. Техніка безпеки та правила поведінки на воді. Рятування потопаючих. Дотримування принципів систематичності, міцності та прогресування у процесі фізичного виховання.

 41. Центральна нервова система. Функціональні зони кори головного мозку. Проміжний мозок, мозочок, стовбур мозку, спинний мозок.

 42. Гімнастика в системі фізичного виховання. Класифікація видів гімнастики.

 43. Виховання інтересу до занять фізичною культурою і спортом. Методи і засоби залучення учнів до самостійних занять.

 44. Організм людини як біологічно цілісна система. Рівні взаємодії в організмі, їх структура і функції. Взаємодія нервових, гуморальних і клітинних механізмів регуляції.

 45. Волейбол як спортивна гра. Стійки, переміщення, початкове положення гравців. Техніка передачі та техніка прийому м’яча.

Дадаць дакумент у свой блог ці на сайт

Падобныя:

Програма з інтегрованого екзамену для вступу на окр магістр за спеціальності 010201 «Фізичне виховання» iconПрограма випробувань розроблена з урахуванням вимог навчального плану напряму 0502 "Менеджмент", спрямована перевірити рівень підготовки студентів за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр»
Фахові випробування для вступу на освітньо-кваліфікаційний рівень «магістр» зі спеціальності “Менеджмент організацій І адміністрування...

Програма з інтегрованого екзамену для вступу на окр магістр за спеціальності 010201 «Фізичне виховання» iconПрограма з біологічних дисциплін для абітурієнтів для отримання окр „магістр
Тип саркомастігофора. Клас Саркодові. Корненіжки. Амеби вільноживучі та паразитичні. Виникнення статевого розмноження у форамініфер....

Програма з інтегрованого екзамену для вступу на окр магістр за спеціальності 010201 «Фізичне виховання» iconПрограма фахових вступних випробувань для навчання на освітньо-кваліфікаційні рівні «Магістр»/»Спеціаліст» зі спеціальності «Німецька мова та література»
Фахові вступні випробування перевіряють рівень фундаментальної та професійної підготовки бакалаврів, які повинні

Програма з інтегрованого екзамену для вступу на окр магістр за спеціальності 010201 «Фізичне виховання» iconРобоча навчальна програма для студентів спеціальності 030401 «Право»
Робоча навчальна програма / М.І. Неліп, О. Б. Костенко, Н. А. Вангородська. – Київ нац ун-т імені Тараса Шевченка / юрид ф-т. – К.,...

Програма з інтегрованого екзамену для вступу на окр магістр за спеціальності 010201 «Фізичне виховання» iconПрограма інтегрованого курсу з математики, читання, «Я І Україна»
Міністерством освіти І науки, молоді та спорту України для використання в початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів

Програма з інтегрованого екзамену для вступу на окр магістр за спеціальності 010201 «Фізичне виховання» iconПрограма фахового вступного випробування для вступу на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра за напрямом 040106 «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування»
Програма фахового вступного випробування для вступу на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра за напрямом...

Програма з інтегрованого екзамену для вступу на окр магістр за спеціальності 010201 «Фізичне виховання» iconПрограмні питання для складання кандидатського іспиту зі спеціальності
Основні поняття І категорії педагогічної та вікової психології: учіння, научіння, навчання, виховання, розвиток, формування, знання,...

Програма з інтегрованого екзамену для вступу на окр магістр за спеціальності 010201 «Фізичне виховання» iconРобоча навчальна програма для студентів спеціальності 030401 «Право»
Науково-методичний комплекс із спецкурсу: “Порівняльне правознавство” для студентів 5-го курсу юридичного факультету

Програма з інтегрованого екзамену для вступу на окр магістр за спеціальності 010201 «Фізичне виховання» iconПрограма вступного екзамену з фізики для вступників
Тому складовими навчальних досягнень абітурієнтів є не лише рівні володіння навчальною інформацією та її відтворення, але І вміння...

Програма з інтегрованого екзамену для вступу на окр магістр за спеціальності 010201 «Фізичне виховання» iconРобоча навчальна програма для студентів спеціальності
Укладач: доктор геолого-мінералогічних наук, Заслужений діяч науки та техніки України, професор Павлишин Володимир Іванович

Размесціце кнопку на сваім сайце:
be.convdocs.org


База данных защищена авторским правом ©be.convdocs.org 2012
звярнуцца да адміністрацыі
be.convdocs.org
Галоўная старонка