«від роду до народу» сценарій фестивалю сімейної та родинної творчості
Назва«від роду до народу» сценарій фестивалю сімейної та родинної творчості
старонка1/4
Дата канвертавання24.12.2012
Памер0.5 Mb.
ТыпДокументы
  1   2   3   4
СРІБНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ БУДИНОК КУЛЬТУРИ


Збірник сценаріїв

«В ГОСТЯХ У СВЯТА»


c:\documents and settings\admin\local settings\temp\rar.281\ц-13.jpg


2012р.

ЗМІСТ


 1. «ВІД РОДУ ДО НАРОДУ» сценарій фестивалю сімейної

та родинної творчості………………………………………….. 3


 1. «ПІСНЯ ЄДНАЄ СЕРЦЯ» сценарій творчого проекту………13
 1. «НА БІЛИХ КРИЛАХ РУШНИКА - НЕСЕ НАДІЮ УКРАЇНА»

свято рушника ……………………………………………………21


 1. «ДВІ КРАПЕЛЬКИ ВОДИ І ДВІ ОКРЕМІ ДОЛІ»

свято близнят………………………………………………………28


 1. «ВЧИМОСЯ ЛЮБИТИ - ВЧИМОСЯ ПРОЩАТИ»

сценарій проведення Дня Біблії …………………………………38


 1. «ВЕСНА ІДЕ КРАСУ НЕСЕ» сценарій дитячого свята………43Сценарій

фестивалю сімейної та родинної творчості

ВІД РОДУ ДО НАРОДУ ”


Звучать позивні .

Ведуча: Доброго вечора , дорога наша українська родино!

Ведучий: Доброго вечора!

Ведуча: Ні, ми не помилилися, сказавши саме так, бо вважаємо, що сьогоднішнє свято – це свято великої родини!

Ведучий: Сьогодні ми запросили особливі сім’ї, де ніколи не згасає родинне тепло, де ангел-хранитель весело милується їх сімейною згодою, чудовими талановитими дітьми.

Ведуча: І всіх об’єднують єдині, найніжніші слова: сім'я, рід, родина.

Ведучий: Родина... Який величезний зміст цього слова, в ньому усе:

- прекрасний і неповторний момент весілля,

 • лагідний материнський наспів ,
 • перші кроки і лепетання маляти,
 • в нім теплі бабусині очі, в яких здається освічується вся любов землі,
 • в нім мудрі дідусеві повчання,
 • в нім усе: щастя і горе, любов і зітхання, образи і непорозуміння.
 • в нім будні і свята!..


Ведуча: Фестиваль «Від роду до народу» - це сходинка до родинного єднання.

Ведучий: Хай буде вам сьогодні затишно, тепло, мов у рідній оселі , хай щира розмова розквітає добром у ваших душах.

Ведуча: Слово для привітання має начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Тимошенко Ганна Миколаївна.

Звучить пісня «Ласкаво просимо» Яся Жук

Ведуча: Рід наш – це як велике могутнє дерево, яке звичайно починається з

коріння. Коріння роду – є прародичі.

З коріння росте стовбур-дідусь і бабуся, гілки – це наші батьки, а

плоди і листя – це діти. Наша надія, наше майбутнє.

Шановні друзі, наше наступне знайомство з представниками родини, в якій співають всі. Солістка родини - бабуся Алла Федосіївна Кравченко, саме від неї успадкували внуки талант до мистецтва. Адже вона понад 35 років співає в народному самодіяльному жіночому вокальному ансамблі «Віночок» районного будинку культури.


Зустрічайте наймолодших учасників нашого фестивалю братів Олега та Олександра Брацюнів .


«Сонечко сміється»


Ведучий: Ми всі родом з дитинства. Але на хвилях швидкоплинного часу ми опиняємося в юності, в прекрасній і неповторній порі... Час іде, біжить, летить і ми вже дорослі. У нас з’являється безліч клопотів, турбот, ростуть-підростають діти...

Ведучий: Для вас співає Альона Бережна «Василечки»

(ведучі виходять поки співає Альона)

Ведуча: Одного ранку подивишся в дзеркало – а ти вже бабуся... А в колисці лежить найрідніше, наймиліше в цілому світі – перша онука.

І яке щастя для онуків, якщо рядом з ними живе людина, яку і називають цим ласкавим ім’ям – “бабуся”.


Ведучий: Зустрічайте, на сцені родина Овчаренків з села Подолу.

Ведуча: Бабуся – Ольга Миколаївна, донька – Людмила і онучка – Альона активні учасники культурно мистецьких заходів села, їхня родина ніколи не розлучається з піснею.

Пісня «Мамина сорочка».

Ведуча: У народі говорять «Який корінь – такий паросток», або: « Яке коріння – таке й насіння. Якщо син або донька йдуть по шляху своїх батьків, якщо діти виховані в любові до праці, тоді в родині – добробут і радість.


Ведучий: Вчитель. Його порівнюють з Прометеєм, що несе людям рятівний вогонь, його порівнюють з легендарним Данко, що віддав людям своє палаюче серце. В кожному з цих порівнянь є доля правди. Адже справжній вчитель вкладає всю душу, всі свої знання в своїх учнів, працює над найвідповідальнішим завданням – формує людину.


Ведуча: Сьогодні ми хочемо познайомити вас з прекрасною вчительською династією, сім’єю Телухів , запрошуємо їх на сцену.


Ведучий: В цій сімї поєдналися дві вчительські династії: Коваленків - Кривовязів та Телухів. За фахом – всі вони викладачі, за покликанням вчителі, душею – патріоти України.

З 1934 року дідусь Лариси Михайлівни працював учителем у Артеменківській початковій школі. Педагогічний стаж батька продовжила донька Галина Микитівна Кривов'яз, а потім онука Лариса, яка по цей день прищеплює дітям любов до знань.


Ведуча: В сімї Телухів вчительська стежина пролягла від Володимира Давидовича, який після закінчення Чернігівського державного педінституту працював в Олексинський школі, а згодом у відділі освіти. Разом з дружиною Надією виховали двох прекрасних дітей: Ларису та Олександра.


Ведучий Сьогодні Олександр Володимирович директор Гриціївської ЗОШ. Разом з Ларисою Михайлівною виховують сина Ігоря майбутнього вчителя. Запрошуємо вас на сцену.


Виступ Олександра Телуха з піснею «Дорогие мои старики»


Ведучий: Васьківцями новина прокотилася:

У подружжя Пальчиківських донечка родилася .

Заглядає сонечко у віконце,

А маля протягує рученята до сонця.


Ведуча: То й назвали Богданочка-сонце,

Гарна доля хай дивиться у віконце.

Агу, привіт - я людина.

Ваша донечка, ваша дитина.


Ведучий: Рік за роком росла зростала,

Тільки радість усім дарувала.

Рік за роком летіли мов птиці,

Наша донечка вже учениця.


Виходить на сцену Богдана Пальчиківська __________________________

( Виступ родини Пальчиківських)

Виступ танцювального колективу «Веселка» танець «КАДРИЛЬ»

Ведуча: Кожна родина живе у світі своїх інтересів . Для одних – це книга, для інших рукоділля, танці, спорт. А ця родина у вільний час поєднує в своєму дозвіллі різноманітні захоплення.


Ведучий: Ганна Петрівна Гуріненко – журналіст, а в душі романтик, бо захоплюється поезією. Навчаючись у школі вона не лише гарно читала вірші, а й писала їх, була редактором шкільної стінгазети Зараз займає посаду завідуючої відділом районної газети «Срібнянщина»


Ведуча: Відцвітають роки чарівними веснами , відлітають журавлиним сумом золотої осені, заносяться сніговіями. І не зупинити їх, не повернути... Не біда, що на голову вже впали перші сніжинки, будемо вважати, що то впали пелюстки вишневого цвіту. Бо ж душа залишається молодою , а серце щедрим.


Ведучий: Про доньку Тетяну можна сказати що за своєю природою — вона художник. Все, що її оточує і до чого торкаються її руки, вона намагається внести красу в кожну річ. Створені її руками вироби несуть в собі часточку її душі.

Ведуча: Вона неодноразовий учасник всіх районних і обласних виставок декоративно-прикладного мистецтва. Своє вміння і майстерність передає Тетяна Василівна дітям - вихованцям Будинку школяра.

Ведучий: Найменший з родини – Роман, дуже жвавий і розумний хлопчина. Він грає, танцює, декламує. Гордість мами , тата та бабусі.

Літературно-музична композиція «История любви» виконує Ганна Гуріненко

Ведуча: Пісня душа людини. Незмінна її супутниця. Споконвіку в Україні співали у горі і радості. Пісня супроводжувала людину протягом усього життя, допомагала у праці й прикрашала побут. Невипадково великий Гоголь писав :«Покажіть мені народ, у якого було б більше пісень ніж в українців».

В 2008 році Раїсі Григорівні Лебідь з села Сокиринці присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». Запрошуємо вас на сцену.

( Виходять на сцену)

Разом з чоловіком вони виростили та виховали 5 дітей , вже підростають онуки.

Послухайте пісню «Розцвіла калина» у виконанні сімейного дуету у складі мами та доньки Вероніки.


Ведуча: Вишивки – це символи, що уособлюють мир, щастя, радість. Їх дарують у найурочистіші хвилини в житті людини. У мереживі ниток втілюється краса душі людської, її думка. І вона передається з роду в рід. І цей переданий вогник, як свідчить народний звичай, оберігає житло. Біля нього ростуть і гартуються діти. Тому у Світлани Іванівни, яка присутня зі своєю сім’єю у нашому залі, на серці спокійно, адже вона створила стільки оберегів для своєї родини.

Запрошуємо на сцену сім'ю Трофименко з села Никонівки .

Ведучий: Ось погляньте на її чарівне рукоділля.( Ведучий звертає увагу на виставку картин Світлани Трофименко). Її материнське дихання і биття серця у цих вишивках. Пройдуть роки, і ваші вишиванки, Світлано Іванівно, будуть продовжувати усміхатись всьому роду: дітям, онукам і правнукам.


Ведуча: Свій талант Світлана Іванівна передала доньці Наталії. Ось така вона - майстриня диво-вишивки! Підтримкою і опорою в усіх життєвих коловоротах є чоловік Іван Миколайович який намагатися зробити свій дім не просто сяким-таким пристанищем, а саме – родинним вогнищем, де відігрівається душа, панує атмосфера любові і доброти.

Вдячні, що ви прийшли до нас на вечір.

В дарунок всім учасникам та гостям нашого фестивалю сімей білоруський танець «СКАКУХА»


Ведуча: : Існує така християнська легенда , «Коли Бог створив Світ, він взяв горіх, розколов його на дві половинки і кинув між людей. Відтоді кожен шукає свою половинку. А коли знаходить, щасливий в парі весь свій вік, сіючи плоди свого життя»

Ось так і поєднали свої долі Іван Олександрович та Наталія Віталіївна Багмети. Вже 6 років проживають вони на Срібнянщині. Іван Олександрович –«батюшка», як називають його люди , добудовує храм , а «друга половинка» - дружина Наталія допомагає йому і працює вчителем музики в Подільській загально - освітній школі і любов до пісні передає своїй донечці Саші.


Ведучий: Зустрічайте: Олександра та Наталія Багмет з піснею «Мамина хатина»


Ведуча: Бабуся, бабусенька, невтомна бджілка. Заради онуків вона віддасть усе, останньою краплиною води поділиться. Кажуть, що бабусі більше люблять онуків, ніж власних дітей. Вони з любов’ю передають їм свої уміння.

Ведучий: Запрошуємо на сцену Галину Демешко та її онуку Оленку з Дігтярів.

 Ведуча:    Я й досі чую дотик ваш гарячий,

                     І тануть всі тривоги, наче сніг.

                     Бабуся мила, горлице терпляча,

                     Спішу завжди на Ваш святий поріг.

Ведучий: Послухайте пісню «Мамині яблуні».

ДЕМЕШКО «МАМИНІ ЯБЛУНІ»

Ведуча: На сцену запрошуємо сім'ю Киричків з Срібного неодноразових учасників обласного фестивалю молодих сімей «Від роду до народу».

На сцену виходить сім'я Киричок з Срібного

Ведуча: Рід наш багатий на традиції, свята й обряди, прекрасний духовністю, оскільки з найдавніших часів наші пращури відбирали найцінніші надбання, збагачуючи їх, і бережливо передавали той келих мудрості і здоров’я з покоління до покоління. Всі творчі сили людини були спрямовані на зміцнення сім’ї, свого роду. Ця молода сімя свято береже і примножує реліквії свого роду.

Ми просимо, щоб ви ознайомили нас із звичаями і традиціями своєї родини.

Виступ сімї КИРИЧОК З СРІБНОГО

Ведуча: Найбільшим дарунком Господа для людини - є сім'я. Це той поріг і оберіг, куди повертаєшся з далекої дороги, те місце, де можна спочити, зігріти душу.

Ведучий: Тут людина робить свої найперші кроки, звідси вона виходить у широкий світ. У сім'ї вона навчається любові і добра, тут вона вчиться шанувати свій рід, свою землю, берегти пам'ять свого роду .

Ведуча: Запрошуємо на сцену лауреата обласного фестивалю молодих творчих сімей Тетяну та Івана Лавріненків .

Пісня «ПРИ ДОЛИНІ КУЩ КАЛИНИ»

Пісня «Ух - Тимко» виконує Вова Лавріненко.


Ведуча: . Цінують і поважають у Васьківцях хорошу, працьовиту родину Ляшенків. В Лідії Іванівни та Анатолія Володимировича 6 дітей.

Діти - це наш неоціненний скарб - говорить голова сім’ї.

У 2008 році мамі багатодітної родини – Лідії Іванівні Ляшенко Указом Президента України присвоєно почесне звання «Мати-героїня» Лідія Іванівна прийняла від матері, шанованої в селі майстрині по виробництву молока, Ганни Іванівни Зеленської групу корів. Від неї у дочки і любов до праці, і високе почуття відповідальності за доручену справу. Править за приклад все життя і батько - Іван Сергійович, славний сільський тесля. Без його участі нічого не будувалося у селі. Ляшенки живуть з батьками, шанують їх старість, у всьому радяться з ними.


Ведучий: Запрошуємо на сцену родину Ляшенків.


Ведуча: Лідія Іванівна та Анатолій Володимирович працюють в сільськогосподарському підприємстві «Васьківці» майстрами по виробництву молока. Це завдяки їх натрудженим рукам ми маємо якісні продукти харчування , хліб і до хліба на нашому столі.

Крім присадибної ділянки у Ляшенків є орендована земля, де вони вирощують сільськогосподарські культури. Вміння, багатий досвід, працелюбність Анатолій Володимирович і Лідія Іванівна передають своїм дітям. Ось така династія сільських трударів, які виховали для України найдорожчий і неоціненний скарб - 5 синів і доньку !

Ведучий: Лідіє Іванівно та Анатолію Володимировичу, яким би ви хотіли бачити майбутнє своїх дітей?

ВІДПОВІДЬ УЧАСНИКІВ

Ведуча: Хай же щастить вам і вашим дітям. Бо «Життя прожити - не поле перейти» - кажуть люди. Нехай же любов, взаємодопомога, віра в свою долю, освітлюють вам життєвий шлях !


Ведучий: Для вас співають Тетяна та Ольга Пальчиківські « Мої батьки»


Виступ танцювального колективу «Веселка» білоруський танець «СКАКУХА»


Ведуча: Мати – це вічність життя. Слово «мама» росте з нами тихо, як ростуть дерева, сходить сонце, як тихо світить вечорова зоря, розквітають чорнобривці.

Ведучий: Одна східна мудрість промовляє немає матері окрім матері. Біля неї ми всі, як біля сонця зігрівались і втішали себе після невдач і розчарувань.

Ведуча: На сцену запрошуємо сімейний дует Хамчичів з Дігтярів.(виходять на сцену) Надія Миколаївна Хамчич – берегиня сімейного затишку, приклад для своїх дітей Євгена та Альони. Вона вмілий організатор культурного дозвілля в селищі Дігтярів. Мама та донька - активні учасники художньої самодіяльності.

(виконують пісню «Соловонька співає»)


Ведуча: Коли народжується син,

Сягає радість до вершин:

Радіють мама, тато, дід -

Бо це ж продовжується рід.


Ведучий: Коли народжується доня,

Маленьке сонечко в долонях,

Несе вона для всіх під стріху

Лад, затишок, любов і втіху.

Ведуча:

У кожного - своє життя.

І спільне для усіх буття.

У кожного - свій вік і гріх.

Для всіх - разом і сльози, й сміх.

І щастя, й горе - теж на всіх.

На всіх - і гордість, і провина.

І не тісна мала хатина.

Одне життя, бо це - родина!


Ведучий: Запрошуємо на сцену лауреатів обласного конкуру «Від роду до народу» родину Желібів з села Подолу


Ведуча: В нашому повсякденному оточенні ми якось не завжди помічаємо

людей, наділених божою іскрою – талантом, людей, які зовні мало чим відрізняються від нас усіх. Але коли торкаємось струн їхньої душі - чуємо чарівні звуки пісні

Ведучий: Щоб перелічити усі успіхи, перемоги, досягнення і нагороди родини Желібів потрібно проводити окреме свято. Адже любов до пісні тут передається з покоління в покоління: від батьків до дітей та онуків.

звучить українська народна пісня «Лугом іду, коня веду»

Ведучий Сім'я - це пам'ять роду, а рід - запашна гілка на пишній кроні української державності.

Ведуча: То нехай же з року в рік, із століття в століття пишно розквітають крони наших плодових дерев, нехай коріння їхні будуть міцними і дужими від діда до прадіда, від батька до сина, від матері до дочки

Ведучий: Дай Боже, щоб кожному роду тай не було переводу. Хай в кожній родині все ладиться, прибавляється, множиться і додається, усміхається радість, Хай чарує всіх ніжність і п'янить любов до матері, до батька, до рідної землі, на якій ми живемо і ростимо своїх дітей.


Ведуча: Дай нам, Боже, сили і наснаги,

Щоб цвіли Дніпровські береги,

Щоб жили гуртом, не поодинці

На землі своїй щасливі українці.

  1   2   3   4

Дадаць дакумент у свой блог ці на сайт

Падобныя:

«від роду до народу» сценарій фестивалю сімейної та родинної творчості iconВишгородський районний Центр художньої творчості дітей,юнацтва та молоді «дивосвіт»
...

«від роду до народу» сценарій фестивалю сімейної та родинної творчості iconУроку з громадянської освіти Для 3 класу Тема: Сім'я. Основні обов'язки в сім'ї
Формувати почуття духовної єдності поколінь. Виховувати повагу І любов до батьків, до рідної землі, до свого народу. На основі народного...

«від роду до народу» сценарій фестивалю сімейної та родинної творчості iconНака з
Міністерства освіти І науки України від 18. 01. 2011 №37 18 20 жовтня 2011 року у м. Харкові на базі Палацу дитячої та юнацької творчості...

«від роду до народу» сценарій фестивалю сімейної та родинної творчості iconНазоўнікі агульнага роду
Мэты: пазнаёміць вучняў з назоўнікамі агульнага роду ( ІХ лексічнай ісінтаксічнай адметнасцю, асаблівасцю ўжывання ў мове)

«від роду до народу» сценарій фестивалю сімейної та родинної творчості icon«Вивчайте, любіть свою мову, як рідну Вітчизну, любіть!» Підготувала вчитель української мови та літератури
України любові до рідної мови як неоціненного спадку свого народу, толерантності й поваги до мов та національної самобутності інших...

«від роду до народу» сценарій фестивалю сімейної та родинної творчості iconСимпозіум «Рідна мова калинова»
Мово! Пресвятая Богородице мого народу! З чорнозему, з любистку, м’яти, рясту, Євшан – зілля, з роси, з дніпровської води, від зорі...

«від роду до народу» сценарій фестивалю сімейної та родинної творчості iconА народу до 90 річчя з дня народження українського письменника дмитра білоуса (1920 2004) л І тературнагодина (для читачів-учнів 5 6 класів) Київ-2010
Даний науково-практичний посібник містить в собі ґрунтовний матеріал для організації І проведення "Літературної години" по творчості...

«від роду до народу» сценарій фестивалю сімейної та родинної творчості icon§ 16. Правапіс канчаткаў назоўнікаў мужчынскага роду ІІ скланення
У назоўніках мужчынскага роду ІІ скланення цяжкасць выклікае напісанне канчаткаў у родным І месным склонах адзіночнага ліку

«від роду до народу» сценарій фестивалю сімейної та родинної творчості iconКнига, хата, ніж, одяг, осінь
В любов — іменник, початкова форма — любов, загальна назва, неістота, абстрактна назва, жіночого роду, III відміни, вжито в знахідному...

«від роду до народу» сценарій фестивалю сімейної та родинної творчості iconЛідія Тихолаз- заслужений художник України, інвалід І групи, Почесний член Народної академії творчості інвалідів, член соіу, мешкає та працює в Севастополі
Від народження хвороба позбавила її можливості щось робити руками. Лікували дівчинку багато І довго, та дива не сталося. І озирнувшись...

Размесціце кнопку на сваім сайце:
be.convdocs.org


База данных защищена авторским правом ©be.convdocs.org 2012
звярнуцца да адміністрацыі
be.convdocs.org
Галоўная старонка