Медична допомога, що повністю покривається медичною страховкою Медична допомога, що надається на підставі загального медичного страхування
НазваМедична допомога, що повністю покривається медичною страховкою Медична допомога, що надається на підставі загального медичного страхування
Дата канвертавання23.12.2012
Памер98.66 Kb.
ТыпДокументы
Обсяг послуг охорони здоров'я, що їх сплачують агенції медичного страхування


Галузь загального медичного страхування


Медична допомога, що повністю покривається медичною страховкою


Медична допомога, що надається на підставі загального медичного страхування і оплачується з коштів цього страхування, включає:

 • амбулаторну й лікарняну медичну допомогу;

 • невідкладну та швидку допомогу;

 • лікувально-профілактичну допомогу;

 • медичну допомогу в диспансерах;

 • надання ліків, засобів медичної техніки та виробів медичного призначення (наприклад, діагностичного устаткування, а також лікувальних та допоміжних засобів, як от слухових апаратів, бинтів тощо) і стоматологічні засоби;

 • санаторно-курортні послуги, послуги в дитячих лікувальних установах і оздоровницях;

 • заводську лікувально-профілактичну допомогу;

 • транспортування хворих, відшкодування витрат, пов'язаних з ним;

 • допомога експертної комісії (лише в певній мірі);

 • огляд померлого і розтин.


Медична допомога з боку лікарів, які мають договір з певною страховою агенцією, що надана або в амбулаторіях, або у лікарнях, повністю оплачується цими агенціями, і договірні лікарі не мають права вимагати від застрахованих пацієнтів будь-якої оплати. Якщо пацієнт не має медичної страховки, лікар, навпаки, зобов'язаний вимагати оплати наданої медичної допомоги, попри те, чи має він сам договір зі страховою агенцією, чи ні.


Медична допомога зі спільною участю пацієнта


Особи, застраховані в рамках спільної участі, беруть участь в оплаті деяких медичних послуг або, наприклад, використання медичного обладнання, що виходять за рамки, встановлені законом. Йдеться, наприклад, про деякі стоматологічні послуги, частини санаторно-курортних послуг і, головне, про доплату за деякі ліки. Частина ліків медичними страховими агенціями оплачується повністю, за частину ліків пацієнт доплачує певну суму. При цьому в кожній групі ліків мають бути принаймні одні, повністю оплачені страховою агенцією. В інших лікар повинний попередити пацієнта про необхідність доплати при отриманні ліків в аптеці.

Під час лікування в лікарні витрати на ліки, медичну апаратуру та вироби медичного призначення оплачуються повністю.


Медичні послуги, що повністю оплачуються пацієнтом


Медичні послуги, на які загальне медичне страхування не поширюється і які пацієнт повинен оплачувати сам, встановлюються законом. Це, наприклад, пластичні операції, окремі стоматологічні послуги або акупунктура.

З коштів загального медичного страхування також не оплачуються деякі послуги та обстеження, що проводяться в особистих інтересах застрахованого чи іншої особи і не мають безпосередньо лікувального характеру, і метою яких не є збереження або зміцнення здоров'я клієнта. Йдеться, наприклад, про обстеження, пов'язані з видачею водійських прав, огляд при вступі на роботу, видачу довідки про стан здоров'я для навчання тощо.


Галузь довгострокового договірного медичного страхування


З коштів довгострокового договірного медичного страхування оплачуються витрати на такі медичні послуги:

 • діагностичні;

 • лікувальні;

 • амбулаторні;

 • лікарняні;

 • витрати на оплату лікарських засобів та виробів медичного призначення (у тому самому обсязі, як і клієнтам загального медичного страхування, за винятком оплати слухових апаратів, електричних інвалідних візків і міоелектричних протезів);

 • витрати, пов'язані з необхідним транспортуванням пацієнта до лікувального закладу.


Обсяг медичних послуг, що оплачуються на підставі договірного медичного страхування визначений "Загальними умовами страхування" Агенції загального медичного страхування, які містять також і перелік послуг, що за довгостроковим договірним страхуванням не оплачується. Це стосується послуг заводських лікувально-профілактичних закладів, послуг у спеціальних клінічних лікувальних закладах або інститутах, у санаторно-курортних закладах, стоматологічних послуг (за винятком травм), трансплантацій, лікування алкоголізму і наркоманії (включно з усіма ускладненнями і пов'язаними з ними захворюваннями), лікування СНІДу, медичної допомоги хворим на діабет, які лікуються інсуліном, лікування гемодіалізом хронічної ниркової недостатності, лікування гормоном росту, гемофілії та інших захворювань згортання крові, лікування вроджених травм, лікування бездітності, лікування порушень мови. Також це стосується медичних послуг, що виходять за рамки загального медичного страхування, а саме: обстеження, огляди та інші медичні процедури, що застосовуються в особистих інтересах клієнта і не мають безпосередньо лікувальної мети (лікувально-косметичні процедури, аборти, надання довідки про стан здоров'я на прохання громадян).

Заводські лікувально-профілактичні послуги не оплачуються з коштів договірного медичного страхування, оплату витрат здійснює заклад. Якщо клієнт займається приватним підприємництвом, ці витрати несе він сам.


Короткотермінове договірне медичне страхування


Обсяг медичних послуг, що оплачуються на підставі короткотермінового договірного медичного страхування, визначений "Загальними умовами страхування" і договірною угодою. Цей вид страхування забезпечує оплату:

 • витрат на швидку та невідкладну допомогу в Чеській республіці та у країнах, транзитних щодо ЧР;

 • витрат на невідкладну медичну допомогу зубного лікаря в розмірі до 5000 крон;

 • витрат на репатріацію клієнта на батьківщину;

 • витрат на транспортування останків на батьківщину в разі смерті клієнта.


Безоплатні медичні послуги, що надаються на підставі міжнародних договорів


На території Чеської республіки медична допомога (поза рамками загального медичного страхування) громадянам інших країн надається також на підставі міжнародних договорів, укладених між Чеською республікою і країною їхнього громадянства.


Це передовсім стосується договорів про безоплатне надання швидкої та невідкладної медичної допомоги на території ЧР. Для використання права на медичну допомогу за цими договорами досить пред'явити паспорт з даними про громадянство. Надану на цій підставі медичну допомогу оплачує Міністерство охорони здоров'я ЧР.

ЧР уклала двосторонні договори, що регулюють обопільне надання безоплатної медичної допомоги своїм громадянам, з такими країнами:

Афганістан, Боснія та Герцеговина, Болгарія, Ірак, Йємен, Македонська республіка, Камбоджа, Куба, Кіпр, Лівія, Угорщина, Марокко, Мозамбік, Польща, республіки колишнього СРСР: Вірменія, Азербайджан, Грузія, Киргизстан, Молдова, Таджикистан, а також Греція, Словенія, Судан, Сирія, Туніс, Велика Британія, В’єтнам.

Щодо В’єтнаму і Тунісу, безоплатна медична допомога надається лише особам, відрядженим на територію іншої держави в рамках співробітництва, що регулюється цими договорами. На практиці це означає, що від 4 липня 2001 для В’єтнаму і від 5 грудня 2001 для Тунісу не можуть на підставі цих договорів користуватися безоплатною медичною допомогою ані туристи з цих країн, ані довгострокові мешканці тут - громадяни цих країн. Ці особи повинні укласти в ЧР договір медичного страхування або заплатити за медичну допомогу готівкою.


Другим видом договорів є нові договори про соціальне забезпечення, складовою частиною яких є і надання медичної допомоги. На їхній підставі відбувається перенесення прав, пов'язаних з медичним страхуванням, на територію другої договірної держави. Для використання цих прав необхідно дотриматися певних адміністративних вимог. Загалом, можна сказати, що медична допомога, яка надається на підставі цих договорів, також обмежується переліком послуг швидкої та невідкладної медичної допомоги, проте, за попередньої згоди відповідної страхової агенції, послуги можуть бути надані і в більшому обсязі. Сьогодні такі договори від 1.7.2001 діють з Австрією, від 26.4.2002 з Хорватією, від 1.3.2002 з Люксембургом, від 1.9.2002 з Німеччиною, від 1.12.2002 з Союзною Республікою Югославією (Сербія, Чорногорія), а незабаром до них долучаться й інші держави. Від 1.7.2002 діє договір з державою Ізраїль щодо надання медичних послуг при передчасних пологах, необхідної та невідкладної допомоги при травмах, що сталися під час виконання якоїсь роботи та професійних захворюваннях. Від 1.4.2001 набув чинності договір зі Словацькою республікою, що регулює надання невідкладної медичної допомоги з бюджету загального медичного страхування.


Точне формулювання умов надання медичної допомоги, в яких випадках і яким чином вона може бути надана, наводиться в адміністративних угодах, що входять до складу цих договорів. В різних договорах ці умови можуть відрізнятися. Тому необхідно до приїзду до ЧР перевірити в компетентних органах, чи справді виконані всі вимоги, передбачені міжнародним договором, необхідні для медичного страхування.

Перелік чинних міжнародних договорів, включно з договором про соціальне забезпечення, вміщений на інтернет адресі Міністерства охорони здоров'я: www.mzcr.cz міжнародні відносини, двосторонні угоди. Цей перелік періодично актуалізується. Тут наводяться статті стосовно надання послуг охорони здоров'я. На цих сторінках можна також знайти й іншу інформацію, яка полегшить застосування цих договорів.


Як я дізнаюся, що лікар не зловживає моїм станом іноземця і не вимагає від мене надто високої оплати? Як мені захиститися?


У разі, якщо ви застраховані на підставі загального медичного страхування, від Вас не можна (окрім деяких винятків, означених у законі - див. розділ 6 - "Обсяг послуг охорони здоров'я, що їх оплачують агенції медичного страхування" цієї брошури) вимагати оплати за надану допомогу.

У разі, якщо Ви уклали договірне страхування, маєте право на безоплатне надання Вам медичної допомоги у відповідності до "Загальних умов страхування".

Якщо ж у медичному закладі від Вас вимагають прямої оплати за послуги, на які поширюється Ваша страховка, необхідно зв'язатися з асистентською службою. Безперечно, Ви маєте право від прямої оплати відмовитися. Якщо Ви вже заплатили, вимагайте підтвердження про оплату, в якому має бути вказана специфікація наданих послуг.

Правомірність вимог прямої оплати наданих послуг або наданої допомоги можна перевірити у страховій агенції (якщо Ви застраховані в Агенції загального медичного страхування, то досить звернутися до асистентської служби) і вимагати повернення неправомірно отриманої суми від страхової агенції. Оплату принципово виконуйте лише після надання Вам допомоги чи послуги.


Якщо Ви не застраховані, то необхідно попередньо обговорити з медичним закладом умови, на яких Вам будуть надані потрібні послуги. Кожний заклад охорони здоров'я має свої розцінки на окремі медичні послуги.


В який спосіб оплачуються послуги, на які не поширюється моя медична страховка?


Послуги, оплата яких не може бути забезпечена з коштів загального медичного страхування, повинні оплачуватися безпосередньо готівкою.


Як оплачуються ліки? Що робити, коли в аптеці за ліки за рецептом вимагають сплатити готівкою?


Якщо Ви застраховані на підставі загального медичного страхування, Ви маєте право на забезпечення лікарськими препаратами. Природно, що за певні ліки в аптеках необхідно доплачувати готівкою, і ця сума не повертається. Правомірність доплати можна перевірити просто в аптеці (або ще у лікаря), а саме в Тарифах цін на ліки.

Якщо Ви застраховані на підставі довгострокового договірного медичного страхування, то Ви маєте право на забезпечення ліками та виробами медичного призначення в тому самому обсязі, що й клієнти загального медичного страхування (за винятком слухових апаратів, електричних інвалідних візків і міоелектричних протезів). Тут треба нагадати, що на підставі "Загальних умов страхування Агенції загального медичного страхування для довгострокового медичного страхування" Ви зобов'язані аптеці за ліки заплатити готівкою. При пред'явленні підтвердження про їхню оплату (рецепта, підтвердженого аптекою під час видачі ліків), Ви маєте право на повернення їхньої вартості в будь-якому районному відділенні VZP.


Відповідно до умов короткострокового договірного страхування, ліки, призначені під час амбулаторного обстеження, страховкою не оплачуються. Ліки, що їх дають за госпіталізації, є складовою витрат на перебування в лікарні і повністю оплачуються страховкою.

Як оплачується швидка допомога?


Послуги швидкої допомоги розглядаються як складова невідкладної медичної допомоги і оплачуються страхуванням.


Який розмір додаткової плати у зубного лікаря? Чи повинен я платити за всі послуги зубного лікаря, чи щось покривається страховкою?


Якщо Ви застраховані в рамках загального медичного страхування, то стоматологічні послуги Вам нададуться безоплатно, а саме в обсязі, встановленому законом (це стосується лише основних видів послуг). Проте Ви можете обрати й інші послуги, що страховкою не оплачуються, і або доплатити за них частково, або повністю. Зубний лікар має попередити Вас про необхідність додаткової чи повної оплати.

Інша ситуація виникає тоді, коли Ви є клієнтом договірного страхування. У разі короткострокового договірного страхування оплачується лише термінова стоматологічна допомога в розмірі до 5 000 крон.

За умов довгострокового договірного страхування, Вам ця допомога оплачується з страховки лише в разі лікування наслідків травми. Проте за термінової стоматологічної допомоги Ви можете укласти нестандартне страхування в розмірі до 5000 крон.

Стоматологічні послуги, не обумовлені умовами страхування, оплачує сам пацієнт.

Дадаць дакумент у свой блог ці на сайт

Падобныя:

Медична допомога, що повністю покривається медичною страховкою Медична допомога, що надається на підставі загального медичного страхування iconСписок абітурієнтів, які рекомендовані до зарахування на медичний факультет за спеціальністю „медична психологія та будуть зараховані за умови надання оригіналів документів
Прохідний бал для загального конкурсу за спеціальністю «Медична психологія» 573. 5 балів

Медична допомога, що повністю покривається медичною страховкою Медична допомога, що надається на підставі загального медичного страхування iconЯк єс здійснює відносини з іншими країнами
На частку єс припадає найбільший торговий оборот І четверта частина світових матеріальних цінностей. Допомога, що надається єс бідним...

Медична допомога, що повністю покривається медичною страховкою Медична допомога, що надається на підставі загального медичного страхування iconПрограма навчальної дисципліни для студентів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації україни медична генетика. Спеціальності: 110101 «Лікувальна справа»
Запорізького державного медичного університету (завідувач кафедри д мед н., професор Недельська С. М.), кафедрою педіатрії №2 Вінницького...

Медична допомога, що повністю покривається медичною страховкою Медична допомога, що надається на підставі загального медичного страхування iconІ. повішання
Невідкладна допомога при вийняткових станах на догоспітальному та госпітальному етапах

Медична допомога, що повністю покривається медичною страховкою Медична допомога, що надається на підставі загального медичного страхування iconПерша допомога
При пораженні блискавкою: знати одяг, звільнити грудну клітку, зробити закритий масаж серця, штучне дихання

Медична допомога, що повністю покривається медичною страховкою Медична допомога, що надається на підставі загального медичного страхування iconАкт оприбуткування благодійної допомоги за липень 2012
В липень була надана благодійна допомога у вигляді матеріальних цінностей, перелік яких приведений нижче

Медична допомога, що повністю покривається медичною страховкою Медична допомога, що надається на підставі загального медичного страхування iconПідвести підлітків до розуміння цінності, неповторності та унікальності життя кожної людини
Звернути увагу на позитивне значення сім’ї в житті кожної людини (любов, турбота, допомога, оберіг, порада, тепло)

Медична допомога, що повністю покривається медичною страховкою Медична допомога, що надається на підставі загального медичного страхування iconСучасна жінка: яка вона?
Мета: допомога в формуванні життєвих пріоритетів та норм етичної поведінки на основі домінування моральних якостей, властивих жінці;...

Медична допомога, що повністю покривається медичною страховкою Медична допомога, що надається на підставі загального медичного страхування iconРезультати попереднього тестування студентів для ліцензійного іспиту крок-1 з дисципліни «Медична ботаніка» на кафедрі фармакогнозії, технології ліків І мед
Результати попереднього тестування студентів для ліцензійного іспиту крок-1 з дисципліни «Медична ботаніка» на кафедрі фармакогнозії,...

Медична допомога, що повністю покривається медичною страховкою Медична допомога, що надається на підставі загального медичного страхування iconРівненська обласна наукова медична бібліотека
Актуальная тема сегодняшнего дня: свиной грипп [Текст] // Український терапевтичний журнал. 2009. N с. 74

Размесціце кнопку на сваім сайце:
be.convdocs.org


База данных защищена авторским правом ©be.convdocs.org 2012
звярнуцца да адміністрацыі
be.convdocs.org
Галоўная старонка