Молодь обирає здоров'Я: здоровим бути вигідно?
НазваМолодь обирає здоров'Я: здоровим бути вигідно?
старонка1/3
Дата канвертавання09.12.2012
Памер264.14 Kb.
ТыпВопрос
  1   2   3


МОЛОДЬ ОБИРАЄ ЗДОРОВ'Я: ЗДОРОВИМ БУТИ ВИГІДНО?

(континуум (неперервна шкала думок) з елементами психологічного тренінгу

ІІ курс)


Мета і завдання: поглибити знання студентів з проблеми здорового способу життя; формувати уявлення студентів про репродуктивне здоров’я; виховувати почуття цінності родинних стосунків, відповідального материнства-батьківства.

Ключові слова: репродуктивне здоров’я, молодь, статеві сосунки, сім’я, плануванні сім’ї, материнство, батьківство.

Підготувати: стіни прикрасити квітом, кульки з написом «Здоровим бути вигідно», бейджики, плакати з прислів’я ми про здоров’я та життя, птахи, плакат з намальованим сонцем та деревом, «Герб родини», плакат «Репродуктивне життя»; «кольорові чоловічки»: червоні, зелені, жовті; картки для голосування «Інформація ЗМІ позитивно впливає на репродуктивне здоров’я молоді» та «Інформація ЗМІ негативно впливає на репродуктивне здоров’я молоді»; плакат «Фактори ризику», відеоролики.

«Хто попереджений, той захищений»

Французьке прислів'я


Хід заходу


------------------------- ПОЧАТОК БЛОКУ ПРЕЗЕНТАЦІЇ №1 --------------------

І. Організаційний момент


Ведучий 1. Американський психолог Дейл Карнегі у своїй книзі «Як завоювати друзів і вплинути на людей» так описує цю емоцію:

Ведучий 2. Вона нічого не коштує, та багато дає.

Ведучий 1. Вона збагачує тих, хто її отримує, і не робить біднішими тих, хто її дарує.

Ведучий 2. Вона триває мить, а в пам’яті іноді зостається назавжди.

Ведучий 1.

ї неможливо купити, випросити, позичити чи вкрасти, бо сама по собі вона нічого не варта…

Ведучий 2. Поки її не віддали!

Ведучий 1. Ви здогадалися про що йдеться? Так, це посмішка. Тоді подаруйте її один одному.

Ведучий 2. Ми зібралися з Вами на континуумі, щоб обговорити проблемне питання сьогодення: «Репродуктивне здоров’я молоді».

Ведучий 1. Під час обговорення ми намагатимемось висвітлити сучасний стан репродуктивного здоров’я молоді та визначити рівень обізнаності студентської молоді щодо планування сім'ї.

Ведучий 2. А ще намагатимемось з’ясувати готовність студентів до сімейного життя та рівень сформованості почуття материнства-батьківства, як основних компонентів репродуктивної установки.

Ведучий 1 («ПРЕЗЕНТАЦІЯ СЕБЕ»). Але перш, ніж спробуємо ми з вами обговорити цю тему, я пропоную учасникам по черзі представити себе у вигляді позитивної реклами.

Ведучий 2 («ОЧІКУВАННЯ»). Шановні учасники, пропонуємо Вам записати на птахах свої очікування від заходу, а потім їх розмістити на дереві.


(учасники записують свою мету та прізвище на птахах, які вирізані із клейких папірців, і розміщують їх на дереві, яке підносить помічник, а потім плакат закріплюють на видному місці)


ІІ. Актуалізація опорних знань


Ведучий 1. У 2010 році в передвиборній програм кандидата на пост Президента України Януковича Віктора Федоровича пролунало гасло: «Україна – для людей!».

Ведучий 2. У пункті 2.1. передвиборної програми Віктор Федорович визначив, що …майбутнє країни народжується в родині… А головну мету своїх державних гарантій визначив так…

Ведучий 1. …Моя мета – п’ятдесят мільйонів громадян України вже у 2020 році... Кожна дитина повинна мати повноцінну родину...

Ведучий 2. Віктор Федорович у передвиборній програмі зазначив, що …кардинальна зміна якості та тривалості життя, всієї демографічної ситуації надасть можливість відновити людський потенціал країни… України!

Ведучий 1.

Буває, часом сліпну від краси.

Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,

Оці степи, це небо, ці ліси,

Усе так гарно, чисто, незрадливо,

Усе як є – дорога, явори,

Усе моє, все зветься Україна!

Саме таким бачить свій рідний край українська поетеса Ліна Костенко.

Ведучий 2. Україна –  рідний край, земля з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, працелюбними, мудрими й талановитими людьми.

Ведучий 1. Україна... Її майбутнє в руках молоді. Саме від молоді залежить, якою буде наша держава! А держава, як і родина, має бути дружною, сильною, здоровою,  щасливою.

Ведучий 2. За легендою, якось батько зібрав синів і сказав: «Сини мої! Живіть у мирі й злагоді, і тоді жоден ворог вам не страшний, ніхто не зможе вас здолати». Сини стали заперечувати. Кожен вважав, що зуміє побороти ворога самотужки.

Ведучий 1. «Невже ви думаєте, що здолаєте ворога, коли кожен із вас, як та гілка, яку вітер хилить у різні боки, а як сильніше дмухне – то й зламає? – мовив батько. - Ось спробуйте зламати цей пучок гілля. Що, не можете?»

Ведучий 2. Тож запам’ятайте: нікому ще не вдалося перемогти тих, хто тримається один за одного в єдиній родині, як ці гілочки».

Ведучий 1.

Ми українці – велика родина,

Мова і пісня у нас солов’їна,

Квітне в садочках червона калина,

Рідна земля для всіх нас – Україна.

Ведучий 2. Кожна людина з великою любов’ю і душевним трепетом згадує те місце, де вона народилася, де промайнуло її дитинство, дитинство з дивосвітом-казкою, з материнською ласкою у затишній батьківській оселі. То родинне вогнище, маленька батьківщина кожної людини.

Ведучий 1.

Не скупіться на теплі слова, 
Бо у світі так мало тепла —

Лиш від рідної хати 
Та від лагідних рук мами й тата. 

Ведучий 2.

Коли зміцніють крила, щоб літати, 
Не забувай про рідних маму й тата, 
Та встигай добре слово їм сказати, 
Допоки ти живеш у рідній хаті. 

Ведучий 1 (Діалог). Сім'я. Яке місце вона займає у Вашому житті?


(заслухати відповіді учасників)


Ведучий 2 (Діалог). Батьки. Що Ви можете про них сказати?


(заслухати відповіді учасників)


Ведучий 1 («Герб). Шановні учасники, вам заздалегідь пропонувалося створити герб своєї родини. Отже, ознайомимося з результатами роботи гр.ЕРМО-11.


(учасники презентують результати роботи. Питання до групи ЕРМО-11)


 1. Три слова, які характеризують вашу родину.

 2. Три найголовніші цінності вашої родини.

 3. Три найбільш пам’ятні сімейні події.

 4. Три правила вашої сім'ї.

 5. Імена трьох членів родини,

з якими ви маєте особливо тісні стосунки.

 1. Імена трьох друзів вашої сім'ї.)


Ведучий 2 ( «Герб»). А зараз надаємо можливість групі ОРС-11 презентувати результати своєї роботи.


(учасники презентують результати роботи. Питання до групи ОРС-11)

 1. Три слова, які характеризують вашу родину.

 2. Три найголовніші цінності вашої родини.

 3. Три найбільш пам’ятні сімейні події.

 4. Три правила вашої сім'ї.

 5. Імена трьох членів родини, з якими ви маєте особливо тісні стосунки.

 6. Імена трьох друзів вашої сім'ї.ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.


Ведучий 1 (Діалог). Чи хотіли б ви в майбутньому створити власну родину?


(заслухати відповіді учасників)


Ведучий 2 (Діалог). Чи хотіли б ви мати дітей? Чому?


(заслухати відповіді учасників)


Ведучий 1 (Діалог). Що, на вашу думку, означає поняття «відповідальне батьківство»?


(заслухати відповіді учасників)


Ведучий 2. Хтось народжений бути митцем, хтось – фінансовим генієм, а хтось – майбутнім олімпійцем. Та більшість людей можуть почуватися щасливими, лише виконавши особливе призначення – продовження роду.

Ведучий 1. Можливо, ви або дехто з ваших друзів поки що не вважає це головним. Однак мине час, і створення сім’ї, народження та виховання дітей стануть найважливішим і найвідповідальнішим у вашому житті.


ІV. Повідомлення теми і мети заходу


Ведучий 2.


Коли народжується син,

Сягає радість до вершин:

Радіють мама, тато, дід –

Це ж розбруньковується рід!

Ведучий 1.

Коли народжується доня,

Маленьке сонечко в долонях,

Несе вона для всіх під стріху

Лад, затишок, любов і втіху!
Ведучий 2.

Коли народжуються діти,

Чому б нам всім і не радіти?

Надію й сили дай їм, Боже,

Що виросли вони всі гожі!

Ведучий 1. Народження дитини – це диво, щастя для кожної людини. Але, на жаль, цього дива може і не статися, якщо змолоду недбайливо ставитися до свого здоров’я.

Ведучий 2. Що ж впливає на репродуктивне здоров’я?


V. Основна частина заходу. Вивчення нового матеріалу


Ведучий 1 (ЛЕГЕНДА). За притчею, після того, як до Бога звернувся чоловік і заявив про свою нудьгу, Бог замислився, з чого зробити жінку, якщо весь людський матеріал пішов на чоловіка.

Ведучий 2 (ЛЕГЕНДА). Але, не бажаючи відмовити в проханні чоловіку, після нетривалих роздумів став створювати жінку з таких матеріалів: кількох яскравих променів сонця, чарівних фарб зірок, задумливого смутку місяця, краси лебедя, грайливості кошенят, граційності газелі, ласкавого тепла хутра, притягальної сили магніту. Змішав все разом.

Ведучий 1 (ЛЕГЕНДА). Все знову і знову ретельно змішував, а потім додав туди холодного мерехтіння зірок, впертості віслюка, в’їдливості мухи, зажерливості акули, ревнивості тигриці, сміливості пантери, кровожерливості п'явки, отруйності змії, опіуму, безпощадності стихії.

Ведучий 2 (ЛЕГЕНДА). Все це змішав, оформив фігуру і вдихнув у неї життя. Внаслідок, цього вийшла жінка. Цю жінку Бог передав чоловікові й промовив: «Бери її такою, якою вона вийшла, і не намагайся її переробити, блаженствуй з нею все життя – народжуй якомога більше дітей і терпи муки від неї аж до смерті».

Ведучий 1. У шлюбі чоловік і жінка можуть найповніше реалізувати себе як чоловік і дружина, голова і господиня, батько і матір. Дружна родина надихає, підтримує, допомагає переживати складні часи, реалізовувати найсміливіші плани.

Ведучий 2. Від родини, насамперед, залежить здоров’я і розвиток дітей. У ній задовольняють базові потреби дитини – фізіологічні, соціальні і духовні.

Ведучий 1 (Психологічний тренінг). Я зараз пропоную обрати кожному з вас кольорового чоловічка (піднести чоловічків до учасників). Протягом декількох хвилин ті, хто обрав червоних чоловічків – повинні сформулювати фізіологічні потреби, які задовольняє родина; ті, хто обрав зелених чоловічків – повинні сформулювати соціальні потреби дитини, які задовольняє родина; ті, хто обрав жовтого чоловічка – повинні сформулювати духовні потреби дитини, які задовольняє родина.

Ведучий 2. Отже, просимо учасників до слова.


(учасники презентують базові потреби дитини і чоловічків прикріплюють на модель сім'ї чи ляльку: ніжки – соціальні та фізіологічні потреби, ручки - духовні)


Ведучий 1 (Діалог). У кожній країні є закони, які визначають мінімальний вік укладення шлюбу. Яким є цей вік в Україні?


(Згідно із Законом «Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо підвищення шлюбного віку», опублікованим у газеті «Голос України» (№ 64 від 7 квітня 2012 року), шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється з 18 років)


Ведучий 2. А чи передбачено в Сімейному кодексі України реєстрація шлюбу з 16 років? У якому випадку можливий такий крок?


(Крім того, передбачено, що за заявою особи, яка досягла 16 років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам)


Ведучий 1. Однак, далеко не всі юнаки і дівчата готові до сімейного життя в такому молодому віці. Для створення міцної сім’ї замало лише кохання. Зокрема, коли молоде подружжя не усвідомлює відповідальності своєї нової ролі «Човен кохання розбивається об побут». Таке нерідко трапляється через те, що подружжя не має важливих навичок – як побутових, так і життєвих.


Ведучий 2 (Міні-дискусія). Назвіть обов’язки чоловіка і батька. Аргументуйте власну позицію.

(заслухати відповіді учасників)


Ведучий 1. Назвіть обов’язки дружини і матері та аргументуйте власну позицію.


(заслухати відповіді учасників)


---------------------- КІНЕЦЬ БЛОКУ ПРЕЗЕНТАЦІЇ №1 -------------------------


Ведучий 2 («Мозковий штурм»). Що таке репродуктивне здоров’я?


(Обговорення відповідей. На плакаті зазначаються)


Ведучий 1. Репродуктивне здоров’я – це стан цілковитого фізичного, розумового і соціального добробуту, а не просто відсутність фізичних вад або недуг у всіх питаннях щодо репродуктивної системи, її функцій і процесів.

Ведучий 2. Репродуктивне здоров’я залежить від дотримання здорового способу, профілактичної освіти, морально-духовних цінностей особистості, інформаційної політики в засобах масової інформації.

Ведучий 1. Шановні учасники, як ви вважаєте, чи завжди інформація, що надходить із засобів масової інформації, відповідає нормам суспільної моралі й позитивно впливає на репродуктивне здоров’я молоді? Давайте з вами проголосуємо.


(Голосування: червоні картки «Інформація ЗМІ негативно впливає на репродуктивне здоров’я», зелені картки «Інформація ЗМІ позитивно впливає на репродуктивне здоров’я»)


Ведучий 2. Поясніть нам свій вибір.


(Студенти пояснюють свою думку)


Ведучий 1. Вплив ЗМІ на репродуктивне здоров’я людини є вагомим, однак не вирішальним. Адже від вас самих залежить стан здоров’я. А для цього потрібно знати фактори впливу та ризику на репродуктивне здоров’я.

Ведучий 2 (робота з плакатом «Фактори ризику»). Зараз до вашої уваги пропонуються відеоролики, які демонструють фактори ризику. До кожного з наведених факторів ризику вам необхідно підібрати фактори захисту. А результатом нашої спільної роботи буде таблиця.


------------------- ПЕРЕГЛЯД СОЦІАЛЬНИХ ВІДЕОРОЛИКІВ ----------------------


Відеоролик №1

Ведучий 1. До уваги перший фрагмент (НЕОСВІЧЕНІСТЬ: 6хв 01сек).

 1. Які фактори ризику було продемонстровано у фрагменті?

 2. Які фактори захисту пропонуєте?

ФАКТОРИ РИЗИКУ

ФАКТОРИ ЗАХИСТУ

Неосвіченість

Профілактична освіта

  1   2   3

Дадаць дакумент у свой блог ці на сайт

Падобныя:

Молодь обирає здоров\Книга відомого лікаря-санолога Олександра Лебедєва «Як бути здоровим»
Україні», «Як бути здоровим в Україні й Росії» І «Про здоров’я для пенсіонерів України й Росії». Матеріал надано у книзі доступною...

Молодь обирає здоров\Загальноосвітня школа №2 Сценарій позакласного заходу
Виступ шкільної команди учнів на Всеукраїнському фестивалі – конкурсі «Молодь обирає здоров'я»

Молодь обирає здоров\«Бути здоровим модно!» для учнів старшого віку до розділу І «Я частинка Всесвіту»
Стан здоров'я підростаючого покоління України викликає серйозне занепокоєння. Майже 90% дітей та підлітків мають певні відхилення...

Молодь обирає здоров\Кафедра «Здоров’я» стартувала
О. Т., заступники директора Станко О. С., Калинич Н. В., педагоги Фадєєв А. Ю., Михайлянич М. П., лікар школи Когутич В. Й. Так спільними...

Молодь обирає здоров\Мета: поглибити поняття про те, що для людини головне-це здоров'я. Розвивати вміння берегти його, слідкувати за собою, дотримуватися правил. Виховувати життєву
Мета: поглибити поняття про те, що для людини головне-це здоров'я. Розвивати вміння берегти його, слідкувати за собою, дотримуватися...

Молодь обирає здоров\616. 073. 12Б35 Виявлення злоякісних новоутворень
Тому Міністерству охорони здоров’я необхідно продовжувати вдосконалення системи медико-санітарного забезпечення та соціального захисту...

Молодь обирає здоров\Україна в рейтингу здоров'я на 99 місці
Україна зайняла 99-е місце з 145 країн, які зазнали аналізу. Інформаційне агентство використало дані Всесвітньої організації охорони...

Молодь обирає здоров\Здоров’я та медико-біологічні основи фізичного виховання у внз
Це вказує на те, що здоров'я слід розглядати як цілісний гармонійний стан людини, який залежить від самосприйняття І самопочуття,...

Молодь обирає здоров\Тема: Основні складові здоров’я людини
України, її майбутнє. Розвивати бажання вести активний спосіб життя, дбати про свій фізичний І духовний стан. Виховувати корисні...

Молодь обирає здоров\Тема: Вплив на здоров*я тютюнового диму
На минулому уроці ми розглянули формування корисних та шкідливих звичок,на жаль шкідливі звички формуються набагато швидше ніж корисні,а...

Размесціце кнопку на сваім сайце:
be.convdocs.org


База данных защищена авторским правом ©be.convdocs.org 2012
звярнуцца да адміністрацыі
be.convdocs.org
Галоўная старонка