Районна учнівська конференція " Мій рідний край, моя земля ", присвячена 75-й річниці утворення Миколаївської області
НазваРайонна учнівська конференція " Мій рідний край, моя земля ", присвячена 75-й річниці утворення Миколаївської області
Дата канвертавання04.12.2012
Памер65.2 Kb.
ТыпДокументы

000000_0
Районна учнівська конференція “ Мій рідний край, моя земля ”, присвячена 75-й річниці утворення Миколаївської області.
УТВОРЕННЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГРИГОРІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ

2012 Р.СЛАЙД1 (ТИТ.)

СЛАЙД 2


Миколаївська область розташована в південній частині країни в межах Причорноморської низовини в басейні нижньої течії ріки Південний Буг. На заході межує з Одеською, на півночі - з Кіровоградською, на сході та північному сході - з Дніпропетровською та на південному сході - з Херсонською областями. Область утворена 22 вересня 1937 року з частини Одеської області. До неї увійшла частина населених пунктів Херсонщини та Дніпропетровщини. Свого сучасного вигляду і розмірів область набула наприкінці 1959 року. Нині її площа охоплює 24,6 тис,км2 (4,6% площі України). Протяжність території із півночі на південь - 194 км, із заходу на схід - 204 км. На півдні омивається водами Чорного моря.

Область поділена на 19 адміністративних районів. В області налічується 9 міст, з них 5 міст обласного і 4 районного підпорядкування, 17 селищ міського типу та 894 села. Найбільшими містами області є Миколаїв, Первомайськ, Вознесенськ, Южноукраїнськ. У містах та селищах міського типу мешкає 66% населення області (цей показник зберігає стабільність уже багато років поспіль). Адміністративний центр - Миколаїв з населенням 509,1 тис. жителів.

Населення Миколаївської області налічує 1219,6 тис. жителів, з них частка міського населення становить 66,3%, а сільського - 33,7%. Майже 60% міського населення проживає у Миколаєві - адміністративному, промисловому та культурному центрі області. Область відноситься до малозаселених, по густоті населення - 49,6 осіб/км2 - посідає одне з останніх місць серед областей України. Найгустіше заселені міста обласного підпорядкування, де цей показник дорівнював у м. Первомайськ 2797 осіб/км2, у м. Миколаїв -1979 осіб/км2. Особливо низький цей показник у Березанському, Березнегуватському, Єланецькому та Казанківському районах, де щільність населення по 18 осіб/км2. Найгустіше заселені Кривоозерський, Снігурівський та Жовтневий райони, де цей показник становить 35-37 осіб/км2.

СЛАЙД 3.

У Миколаївській області проживають представники понад 100 національностей і народностей. Корінний етнос - українці, частка яких складає 81,9% населення області.

СЛАЙД 4.


Найбільш чисельними є представники 12 національних меншин - росіяни (14,1%), молдовани (1%), білоруси (0,7%), болгари (0,4%), євреї (0,3%), вірмени (0,3%), поляки, німці, татари, цигани, азербайджанці та корейці (по 0,1%) та інші (0,7%).

СЛАЙД 5.

1937р. 22 вересняПостановою ЦВК СРСР і рішенням ЦК ВКП (б) з 28 районів і міст Одеської області та 9 районів Дніпропетровської області була утворена Миколаївська область. Миколаїв став обласним містом. До складу області увійшли міста: Миколаїв, Херсон, Кіровоград. До складу області ввійшли міста обласного підпорядкування Херсон і Кірово (зараз Кіровоград) та 38 районів.

СЛАЙД 6.


З кінця 18 століття розвиток краю пов'язаний з Запорізькою Січчю. У важкій затяжній російсько-турецькій війні Російська держава відстоювала право на вихід до моря, наполегливо просуваючись до важливого стратегічного пункту Очакова. Росії потрібен був свій флот. І за велінням князя Г.О.Потьомкіна в гирлі річки Інгул у 1788 році була закладена нова верф. Довкола верфі почало рости містечко, поки що безіменне. Ім'я своє воно отримало через рік, після переможного штурму Очакова російськими військами під командуванням О.В.Суворова. Очаків був здобутий у грудні 1788 року, в день Святого Миколая, заступника моряків. На його честь і назвали нове місто - Миколаєвом.


СЛАЙД 7


Отже, місто Миколаїв було засновано 1789 року за наказом імператриці Катерини II. А з 9 лютого 1795 року заснована нова Вознесенська губернія. Саме губернське містечко Вознесенськ постало «вздовж річки Буг в околиці містечка Соколов». Місто отримало назву на честь великого церковного свята Вознесіння Господнього. Губернія поділялася на 12 повітів. До неї входили «приписні міста» Одеса, Миколаїв, Очаків, Дубосари, Берислав.

У 1796-1802 рр. заснували Новоросійську губернію, що простягалася від Дністра до Кубані, включаючи Кримський півострів та Передній Кавказ. Столицею губернії був Новоросійськ - таку назву кілька років мав Катеринослав (сучасний Дніпропетровськ). Управляти такою великою територією було надзвичайно складно. Тому 8 жовтня 1802 р. російський імператор Олександр І видав указ про поділ Новоросійської губернії на Катеринославську, Миколаївську (потім Херсонську) і Таврійську.

У 1802 році вперше була утворена Миколаївська губернія. Але вже через рік вона була ліквідована при новому адміністративному переділі. Миколаїв увійшов до складу Херсонського повіту, але тепер вже Херсонської губернії. 1805 року було відновлено Миколаївське губернаторство.

СЛАЙД 8

На початку 19 століття Миколаїв знову став центром Миколаївської губернії. Увійшовши до складу Російської імперії, край одразу визначився в своїй спеціалізації. Колонізований степ перетворився на хлібні землі, а місто над Південним Бугом стало центром суднобудування.
На початку 19 століття Миколаїв знову став центром Миколаївської губернії. Увійшовши до складу Російської імперії, край одразу визначився в своїй спеціалізації. Колонізований степ перетворився на хлібні землі, а місто над Південним Бугом стало центром суднобудування.
25 грудня 1920 р. Херсонську губернію перейменовано на Миколаївську відповідно до назви губернського міста. Відтак, до Миколаївської (колишньої Херсонської) губернії увійшли Єлісаветградський, Херсонський, Миколаївський, Олександрійський повіти, а також Дніпровський повіт (спочатку Таврійської, потім тимчасової Мелітопольської губерній), що межував з ними.

Район Дніпровського лиману, розташування Очакова у місці злиття Південного Бугу й Дніпра з морем, водний шлях через Очаків до Миколаєва - усе це не тільки географічно, але й економічно вказувало на логічність оптимального вирішення питання про приєднання даного регіону до Миколаївської, а не Одеської губернії. Через це в серпні 1920 р. уряд вирішив передати Очаків і 6 прилеглих волостей з Одеської губернії до Миколаївської. Тоді ж розташовані на річці Південний Буг міста Первомайськ та Вознесенськ стали центрами нових повітів.
Заштатне досі м. Первомайськ, як і Вознесенськ, значно зросли за останні роки, в них з'явилися залізничні станції, а, відтак, і залізничні перегони, налагоджені зручні шляхи сполучення. Вознесенський повіт виділився з великого за територією Єлісаветградського повіту, а разом з ним відійшли економічно близькі йому за структурою господарства прилеглі волості.
У жовтні 1922 року Миколаївська і Одеська губернії об'єдналися в Одеську. У березні 1923 р. в ній створюється шість округів, в т. ч. Миколаївський, який у 1925 році стає самостійною адміністративною одиницею. До складу Миколаївського округу в 1925 році входило 9 районів: Варварівський, Вознесенський, Володимирі вський, Ландауський, Миколаївський, Новобузький, Новоодеський, Очаківський, Привільнянський.

СЛАЙД 9

22 вересня 1937 створено Миколаївську область, а місто Миколаїв отримало статус обласного центру. Ця подія мала виключне значення для подальшого соціально-економічного розвитку регіону, формування його промислового та сільськогосподарського потенціалу.

СЛАЙД 10

Миколаївщина стала відразу одним з головних центрів військового суднобудування. Темпи будівництва кораблів були такими, яких до того часу не знала світова практика.

СЛАЙД 11


З 1954 року Миколаївсько область існує в сучасних межах.
З проголошенням незалежності України в регіоні було створено власну символіку яка була затверджена рішенням Миколаївської обласної ради на 27 сесії 23 скликання27 липня 2001 року.

СЛАЙД 12

Герб Миколаївської області: геральдичний щит, розділений хвилястою лінією на синю і срібну частини. На синьому полі - золота архієрейська митра, накладена поверх схрещених золотих посохів. У срібній хвилястій частині - амфора натурального кольору. Щит вписується в декоративний картуш сталевого кольору, увінчаний вінцем з п'яти золотих колосків. На картуші знизу розташовано якір, з двох боків - зелена виноградна лоза з гроном.

Митра і посохи походять з герба міста Миколаєва й уособлюють покровителя регіону святого Миколу-Чудотворця. Амфора символізує античні міста-держави Північного Причорномор'я

Прапор Прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 2:3, що складається з трьох горизонтальних смуг: білої, жовтої та синьої. Співвідношення ширин зазначених смуг 2:1:1. Нижня смуга хвиляста. У центрі - зображення золотої архієрейської митри, накладеної поверх схрещених золотих посохів. Зворотна сторона прапора має дзеркальне відображення.Дадаць дакумент у свой блог ці на сайт

Падобныя:

Районна учнівська конференція \" Мій рідний край, моя земля \", присвячена 75-й річниці утворення Миколаївської області iconУрок на тему: «Люби І знай свій рідний край»
Обладнання. Святково прибраний клас. Стіл з вишитою скатертиною,букет. Книги та стенди про державну символіку, звичаї, традиції українського...

Районна учнівська конференція \" Мій рідний край, моя земля \", присвячена 75-й річниці утворення Миколаївської області iconМій дім, моя хатина, моя хата
У кожної людини на землі є маленька батьківщина – місце, в якому вона народилась, виросла, земля, що дала «путівку в життя». І кожне...

Районна учнівська конференція \" Мій рідний край, моя земля \", присвячена 75-й річниці утворення Миколаївської області icon"Земля моя родная Саратовский край". Разработка урока по географическому краеведению, Саратовская область
Земля моя родная Саратовский край. Разработка урока по географическому краеведению, Саратовская область

Районна учнівська конференція \" Мій рідний край, моя земля \", присвячена 75-й річниці утворення Миколаївської області iconСтаровинна назва етнічного поселення на території Миколаївської області
України, в басейні річки Південний Буг. З півдня має вихід до Чорного моря займає територію площею 24,6 тис км кв. У складі області...

Районна учнівська конференція \" Мій рідний край, моя земля \", присвячена 75-й річниці утворення Миколаївської області iconЮжноукраїнська міська рада миколаївської області
Мп-1 автоматизованої системи радіаційного контролю, розташованого в промисловій зоні вп юу аес біля гаражу атх в межах території...

Районна учнівська конференція \" Мій рідний край, моя земля \", присвячена 75-й річниці утворення Миколаївської області iconУрок. Тема: «Земля отцов-моя земля!»
Оборудование: наглядности (герб Кубани, флаг Кубани, символ- подсолнух), гимн Кубани, раздаточный материал(стихи о крае)

Районна учнівська конференція \" Мій рідний край, моя земля \", присвячена 75-й річниці утворення Миколаївської області iconКонкурсних торгів Замовник
Найменування Новоушицька центральна районна лікарня Новоушицької районної державної адміністрації Хмельницької області

Районна учнівська конференція \" Мій рідний край, моя земля \", присвячена 75-й річниці утворення Миколаївської області iconКарл Густав Юнг Аналітична психологія
Дозвольте насамперед помітити, що моя рідна мова не англійська, І оскільки мій англійська не надто хороший, я прошу вибачення за...

Районна учнівська конференція \" Мій рідний край, моя земля \", присвячена 75-й річниці утворення Миколаївської області iconУкра ї н а новоселицька районна рада чернівецької області
Затвердити Стратегічний план економічного розвитку Новоселицького району на 2012-2016 роки, що додається

Районна учнівська конференція \" Мій рідний край, моя земля \", присвячена 75-й річниці утворення Миколаївської області iconПорівняльний аналіз відміни кріпацтва 19 лютого 1861 року в Росії та відміни рабства 19 червня 1862 року в США
С. Красне знам’я Снігурівського району Миколаївської області, Краснознам’янської зош І-ІІІ ступенів

Размесціце кнопку на сваім сайце:
be.convdocs.org


База данных защищена авторским правом ©be.convdocs.org 2012
звярнуцца да адміністрацыі
be.convdocs.org
Галоўная старонка