Урок нямецкай мовы




НазваУрок нямецкай мовы
Дата канвертавання03.12.2012
Памер31.2 Kb.
ТыпУрок
Аддзел адукацыі Нясвіжскага райвыканкама

УА “Дзяржаўная агульнаадукацыйная сярэдняя школа № 4 г.Нясвіжа”


Тэма: „ Essen und Trinken“

урок нямецкай мовы

ў 3 класе


Каспер Л.В.,

настаўніца нямецкай мовы

УА “Дзяржаўная агульнаадукацыйная

сярэдняя школа № 4 г.Нясвіжа”


Нясвіж, 2010


Тэма: Essen und Trinken

Мэта: фарміраваць лексічныя уменні і навыкі ў вуснай мове (уменне расказваць аб сабе), фарміраваць граматычныя навыкі на матэрыяле граматычных структур ich kann…, ich mag…; фарміраваць навыкі арфаграфіі, чытання; прадоўжыць развіваць уменне размаўляць на нямецкай мове; будаваць выказванні па ўзоры і самастойна;выхоўваць уменне працаваць у парах, групах, самастойна

Абсталяванне: карткі з літарамі нямецкага алфавіта; тэматычныя карткі; лялька; падручнік

Ход урока:

I. Арганізацыйны момант

а) Прывітанне:

Guten Tag! Guten Tag!
Sagen alle Kinder.
Große Kinder, dünne Kinder.
Guten Tag! Guten Tag!
Sagen alle Kinder.

б) Моўная зарадка:

Wie geht es dir? Der wievielte ist heute? Welcher Wochentag ist heute? Wer fehlt heute?

II. Знаёмства з тэмай і мэтай урока:

Seht an die Tafel! Wie heißt unser Thema? Mit diesem Zug fahren wir heute in den Zirkus. Unser Zug halt an den Stationen. Dort werden wir lesen, schreiben und sprechen.

III. Работа над арфаграфіяй, чытаннем

Unsere erste Station heißt “das ABC”. Hier muss man einige Aufgaben machen. Nur dann fährt unser Zug weiter.

а) Работа над алфавітам па картках



б) Schreibt die Worter auf!



IV. Фарміраванне лексіка-граматычных навыкаў:

Die zweite Station heißt “ Lebensmittelgeschäft”. Hier kann man Geschenke für Tiere kaufen. Wollen wir Lebensmittel, die wir sehen, nennen. (Работа па малюнках).

 

 



 



Und jetzt konnt ihr etwas kaufen. Dazu muss man sagen “ ich mag…” (Вучні “робяць пакупкі”, кладуць у карзіну для падарункаў).

Und was habe ich im Päckchen? Ratet mal! (гульня “Адгадайка”).

V. Рэлаксацыя:

Die dritte Station heißt “Sport” (выконваецца фізкультхвілінка).

Mit den Händen klapp, klapp, klapp.

Mit den Füßen trapp, trapp, trapp.

Mit den Kopf nick, nick, nick.

Mit den Fingern tick, tick, tick.

VI. Практыка вуснага маўлення:

Die nächste Station heißt “Zirkus”.

Eins, zwei, drei,

Vier –

In den Zirkus gehen wir.

(У настаўніка на руцэ з’яўляецца лялька).

а) дыялагічнае маўленне:

Das ist Herr Direktor. Er möchtet an euch einige Fragen stellen.

Wie heißt du?

Wie geht es dir?

Was machst du?

Was kannst du machen?

Was machst du gern?

(Работа ў рэжыме настаўнік-вучань, вучань-вучань).

б) маналагічнае маўленне:

Und was können wir jetzt unseren Freunden über sich selbst erzählen?

Guten Tag! Ich heiße Mascha. Ich kann tanzen und singen. Ich spiele auch gern. Ich mag Limonade und Torte.

VII. Заключны этап урока:

а) гульня “Рамонак”

б) дамашняе заданне

в) выстаўленне адзнак

VIII. Рэфлексія:

Gefällt euch unsere heutige Stunde?

Warum gefällt euch die Stunde?

Warum gefällt euch die Stunde nicht? usw.


Літаратура:

  1. Будзько А.П., Урбановіч І.Ю. Вучэбны дапаможнік для 3 класа. Мн., Вышэйшая школа. – 2006

  2. “Wir lernen Deutsch und spielen“: пад рэд. А.Т. Дзямбіцкай, - Мн., Галаксіс, 1998

  3. Пяцігор Т.В. Нямецкая мова ў гульні. Мн., Лексіс, 2001

Дадаць дакумент у свой блог ці на сайт

Падобныя:

Урок нямецкай мовы iconДля нямецкай паэзіі Георг Гайм быў адным з тых, хто стаў стваральнікам новай паэтычнай мовы, новых вобразаў. Навізна апошніх не ў ІХ арыгінальнасці, амаль
Арцюр Рэмбо/ Arthur Rimbaud (1887 – 1912) – Для нямецкай паэзіі Георг Гайм быў адным з тых, хто стаў стваральнікам новай паэтычнай...

Урок нямецкай мовы iconУрок беларускай мовы ў 4 класе
Я вельмі хачу, каб урок атрымаўся цікавым, пазнавальным, каб мы разам паўтарылі І замацавалі тое, што ўжо ведаем І адкрылі новыя...

Урок нямецкай мовы iconТак І тады было…
У піяніста не страляйце, сыграў, як мог; з нямецкай дада-мовы на паляшуцка-ліцвінскую дуду аранжыраваў Васіль Сёмуха

Урок нямецкай мовы icon1887 1912 Для нямецкай паэзіі Георг Гайм быў адным з тых, хто стаў стваральнікам новай паэтычнай мовы, новых вобразаў. Навізна апошніх не ў ІХ
Георг Гайм/ Georg Heym (1887 – 1912) – Для нямецкай паэзіі Георг Гайм быў адным з тых, хто стаў стваральнікам новай паэтычнай мовы,...

Урок нямецкай мовы icon1887 1912 Для нямецкай паэзіі Георг Гайм быў адным з тых, хто стаў стваральнікам новай паэтычнай мовы, новых вобразаў. Навізна апошніх не ў ІХ
Георг Гайм/ Georg Heym (1887 – 1912) – Для нямецкай паэзіі Георг Гайм быў адным з тых, хто стаў стваральнікам новай паэтычнай мовы,...

Урок нямецкай мовы iconАбагульняючы ўрок у 7 класе. Тэма: а багульняючы ўрок па тэме «Прыслоўе» ў 7 класе
Настаўнiк: сёння мы развiтваемся з самай малодшай часцiнай мовы з сям'i самастойных часцiн мовы. Заўсёды сумнавата, калi з некiм...

Урок нямецкай мовы iconУрок беларускай мовы ў 3 класе на тэму "Часцiны мовы" (замацаванне)
Падарыце ỳсмешкi свайму суседу, настройцесь на працу, будзьце ỳважлiвымi I актыỳнымi на ỳроку, сядайце, калi ласка

Урок нямецкай мовы iconУрок беларускай мовы Тэма: "Тыпы скланення. Тыпы асноў"
Актуалізацыя ведаў пра назоўнік як часціну мовы, характарыстыку зычных гукаў праз арганізацыю жывога дыялога

Урок нямецкай мовы iconУрок даследаванне " лічэбнік як часціна мовы "
Сфарміраваць у вучняў паняцце пра лічэбнік як часціну мовы, разгледзець агульнае значэнне лічэбніка, яго марфалагічныя прыметы І...

Урок нямецкай мовы iconУрок беларускай мовы ў 5 класе
Садзейнічаць узнаўленню ўменняў І навыкаў фанетычнага І сінтаксічнага разбораў. Спрыяць развіццю навыкаў аналізу, творчых здольнасцей,...

Размесціце кнопку на сваім сайце:
be.convdocs.org


База данных защищена авторским правом ©be.convdocs.org 2012
звярнуцца да адміністрацыі
be.convdocs.org
Галоўная старонка