Уроку І. Перевірка домашнього завдання




НазваУроку І. Перевірка домашнього завдання
Дата канвертавання18.11.2012
Памер20.45 Kb.
ТыпУрок

Розв’язування рівнянь

УРОК 111.

Тема. Розв’язування задач за допомогою рівнянь

Мета. Продовжити формувати навички розв'язування задач з елементами письмово­го пояснення.

Тип уроку. Урок формування умінь і навичок.

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання.

Вказані вчителем учні зачитують відповіді до виконаних домашніх за­вдань, коментуючи їх, решту учнів перевіряє свої відповіді в зошитах.


ІІ. Формування умінь і навичок.

Розв'язування задач і вправ. Колективна робота.

1291.

Нехай у малому бідоні було спочатку х л молока, тоді у великому бідо­ні — 3х л. Коли у бідони долили молока, то у великому стало 3х + 6 (л), а в ма­лому — х + 7 (л). Отримаємо рівняння: 3х + 6 = 2 · (х + 7). Розв'яжемо його:

3х + 6 = 2х + 14;

3x2х = 14 - 6;

х = 8.

Отже, у малому бідоні спочатку було 8 л молока,

а у великому - 3 · 8 = 24 (л).

Відповідь. 8 л; 24 л.

1293.

а) Нехай власна швидкість катера дорівнює х км/год, тоді швидкість ка­тера за течією — (х + 3) км/год, а швидкість катера проти течії — (х - 3) км/год. За течією катер проплив 1,5(х + 3)км, а проти течії — 2 · (х – 3)км. За умовою, ці відстані рівні. Одержимо рівняння: 1,5(х + 3) = 2(х - 3). Розв'яжемо його:

1,5х + 4,5 = 2х - 6;

1,5х - 2х = -6 - 4,5;

-0,5х = -10,5;

x = 21.

Відповідь. Власна швидкість катера (швидкість катера у стоячій воді) дорівнює 21 км/год.

б) Нехай власна швидкість катера дорівнює х км/год, тоді швидкість ка­тера за течією — (х + 3) км/год, а швидкість катера проти течії — (х - 3) км/год. Одержимо рівняння: х - 3 = 0,75(х + 3). Розв'яжемо його:

х - 3 = 0,75х + 2,25;

х - 0,75х = 2,25 + 3;

0,25х = 5,25;

х = 5,25 : 0,25;

х = 21.

Відповідь. Власна швидкість катера дорівнює 21 км/год.

1295.

Нехай бензин виливали х год. З першого бака вилили 20х л, тоді в ньому залишилось 400 - 20х літрів бензину, з другого бака вилили 10х л, тоді в ньому залишилось 900 - 10х літрів бензину. Одержимо рівняння: 4(400 - 20х) = = 900 - 10х. Розв'яжемо його:

1600 – 80х = 900 - 10х;

-80х + 10х = 900 - 1600;

-70х = -700;

х = -700 : (-70);

х = 10.

Відповідь. Через 10 годин.

1296.

Нехай перських котів було х, тоді ангорських – 2х, сибірських – 3·2х = 6х, сіамських — 2х - 4. Усього на виставці було х + 2х + 6х + 2х - 4 котів, що за умовою задачі дорівнює 51. Одержимо рівняння: х + 2х + 6х + 2х - 4 = 51. Розв'яжемо його:

11х - 4 = 51;

11х = 55;

х = 5.

Отже, котів перської породи було 5, ангорської — 2 · 5 = 10, сибірсь­кої — 6 · 5 = 30, сіамської — 2 · 5 – 4 = 6.

Відповідь. 5; 10; 30; 6.


ІІІ. Пояснення домашнього завдання.

№№ 1289, 1292.



О.Ензельт Уроки математики у 6 класі Урок 111

Дадаць дакумент у свой блог ці на сайт

Падобныя:

Уроку І. Перевірка домашнього завдання iconУроку І. Перевірка домашньою завдання
Мета. Продовжити формувати вміння та навички знаходити координати точки, за даними координатами будувати точки на координатній площині,...

Уроку І. Перевірка домашнього завдання iconТема уроку. Давній Єгипет. Подорож річкою Ніл. Мета уроку
Обладнання: карта «Давній Єгипет», карта-схема річки Ніл, кольорові ілюстрації про Єгипет, фотографії пірамід, сфінкса, Долини царів,...

Уроку І. Перевірка домашнього завдання iconКвіти улюблені супутники людини
Мотивація навчально-трудової діяльності учнів (коротко обґрунтовуються тема І завдання уроку)

Уроку І. Перевірка домашнього завдання iconТема уроку. Написання не з дієсловами. Мета уроку
Мета уроку: ознайомити дітей з правописом частки не з дієсловами, розвивати уважність, виховувати культуру поведінки

Уроку І. Перевірка домашнього завдання iconПлан уроку па біялогіі ў 9 класе па тэме "кровазварот" Мэты
Матэрыяльнае забеспячэнне ўроку: тэсты, карты задач (Дадатак 1), карты адказаў (Дадатак 2), карткі з заданнямі, прэзентацыя па ўроку,...

Уроку І. Перевірка домашнього завдання iconТема: «Індія»
Під час підготовки до уроку учні формують 5 груп по 2-3 особи. Завдання груп полягає в опрацюванні додаткової інформації, роботі...

Уроку І. Перевірка домашнього завдання iconПлан-конспект уроку Тема уроку: «Білки: склад, будова, властивості»
Мета уроку: Ознайомити учнів із будовою, складом білків. Ознайомити учнів із властивостями білків

Уроку І. Перевірка домашнього завдання iconУроку
Мета уроку: ознайомити учнів з поняттями про ксенофобію та расизм, їх проявом та характеристикою

Уроку І. Перевірка домашнього завдання iconУроку: камбінаваны Задачы ўроку: Адукацыйныя
Развіваць уменне знаходзіць І адрозніваць паралелі І мерыдыяны, выдзяляць паўшар’і, а таксама вызначаць маштаб на глобусе

Уроку І. Перевірка домашнього завдання iconТэма ўроку: " жывёльны свет Беларусі"
Задачы ўроку: выхаванне беражлівага дачынення да прыроды, развіццё культуры прамовы навучэнцаў, замацаванне атрыманых ведаў

Размесціце кнопку на сваім сайце:
be.convdocs.org


База данных защищена авторским правом ©be.convdocs.org 2012
звярнуцца да адміністрацыі
be.convdocs.org
Галоўная старонка