Урока Арганізацыйная хвілінка




НазваУрока Арганізацыйная хвілінка
Дата канвертавання18.03.2013
Памер32.1 Kb.
ТыпУрок
Тэма: Множанне адначленаў. Узвядзенне адначленаў у ступень.

Мэты: адукацыйная: адпрацоўваць уменні і навыкі множання адначленаў і ўзвядзення адначлена ў натуральную ступень

Развіваючая: развіцце матэматычнага і агульнага кругазора, мыслення, памяці, маўлення

Выхаваўчая: выхаванне інтарэса да матэматыкі, актыўнасці, дысцыплінаванасці, умення працаваць у калектыве.


Ход урока

  1. Арганізацыйная хвілінка

Добры дзень! Сення мы завяршаем працу над тэмай “Множанне адначленаў. Узвядзенне адначленаў у ступень”. І вы і я сення трошкі хвалюемся. Давайце разам настроімся на ўрок, супакоімся. (Масаж ушных ракавін)


  1. Асноўная частка ўрока

  1. Матэматычная размінка

  1. Назавіце асноўныя уласцівасці ступені з натуральным паказчыкам, якімі мы карысталіся на папярэдніх уроках?

  2. Што такое адначлен?

  3. Як знайсці ступень адначлена?

  4. Ці з’яўляецца адначленам выраз



  1. Які адначлен называюць адначленам стандартнага выгляду?

Прывядзіце адначлены ў стандартны выгляд (у сшытку)



  1. Сфармулюйце правіла множання адначленаў.

  2. Як узвесці адначлен у ступень?

  1. Матэматычная дыктоўка

  1. Ці з’яўляецца адначленам выраз

- х ?

  1. Запішыце каэфіцыент адначлена

.

  1. Запішыце ў выглядзе адначлена стандартнага выгляду

.

  1. Узвядзіце адначлен у ступень

.

  1. Знайдзіце значэнне адначлена

, пры х = - 2 , пры а = - 1


Дыктоўку правяраюць суседзі па парце (узаемаправерка) (адказы на слайдзе)

Падыміце, калі ласка, рукі у каго былі памылкі.

  1. Работа з падручнікам

Рашыць № 3.17(цотныя)

3.18(цотныя)


  1. Заданне на ўважлівасць (знайсці памылкі)
















  1. Фізкультмінутка

  2. Самастойная работа

1. Выканайце ўзвядзенне адначлена ў ступень:

а) (0,5а4 у)3; в)-(0,3а4в3)2; а) (0,4 х2с)2 в)-(0,2m3n5)2

 б) (-4х5в2)2; г)-(-3х2у5)3. б) (-3а4в5)3 г)-(-2а4в6)3


2. Спрасціце выраз:

а) 2а6в(-4а2в5); в)-х3у2(-0,3х5у7); а)3х4у5(-2ху4) в)-a4b3 (-0,9a7b)

б) –3х5у 0,5ху6; г)-0,2а7в6 а5в4 б)5а3к2 (-0,2а3к2) г)-0,4 x6y5x2y3


3.Запішыце выраз у выглядзе квадрата:

0,25х4 ; 0,36 а6в8 0,16 у8 ; 0,04х10у6


(самастойная работа сдаецца настаўніку на праверку)


  1. Вынікі урока

Сення на ўроку мы замацоўвалі навыкі па тэме “Множанне адначленаў. Узвядзенне адначлена у ступень”. Кожны з вас зрабіў для сябе вывад аб тым, у якой меры засвоілася тэма і ці добра працавалася на уроку.

На дошцы вы бачыце яблыню, але на ей не хапае яблык. Давайце разам яго дарысуем. Калі вы стараліся і ўсе атрымлівалась рыруйце яблык чырвонага колеру, калі стараліся, але не ўсе атрымлівалася – жоўтага, калі не стараліся – сіняга.


  1. Дамашняе заданне. Паўтарыць п.3.1, 3.2.


Дадатковае заданне:

Спрасціце выраз http://festival.1september.ru/articles/504705/image2223.gif

Дадаць дакумент у свой блог ці на сайт

Падобныя:

Урока Арганізацыйная хвілінка iconУрока. Столетняя война. Реформация. Цель урока
Цель урока: достичь образовательных результатов по теме урока через включение учащихся в процесс исследования материала с применением...

Урока Арганізацыйная хвілінка iconАдкрыты ўрок па тэме,, Дзеепрыслоўны зварот’’ у 7 б класе Мэта
Арфаграфічная хвілінка,,Правапіс мяккага знака’’. Спачатку дыктоўка, потым праверка,,па ланцужку’’

Урока Арганізацыйная хвілінка iconВыпуск 40 (402) ( 28 кастрычніка 2010 г.) Рэдактар выпуску: Кася Крот
Звыш 70 сталых гарадзенцаў падалі заявы на ўдзел у праекце "Унівэрсытэт Залатога Веку". 24 кастрычніка адбылася першая арганізацыйная...

Урока Арганізацыйная хвілінка iconУрока у 9´класе Тэма урока
Мэта урока: забяспечыць асэнсаванае засваенне паняцця “сілы пругкасці”, відау дэфармацыі, закона Гука

Урока Арганізацыйная хвілінка iconКонспект урока – игры по экологии. Цель урока
Игра пройдет в 8 туров. В каждом туре вы будете зарабатывать баллы. В конце урока подведем итоги, выставим оценки

Урока Арганізацыйная хвілінка iconУрока: Охрана животных. Цель урока
Цель урока: Познакомить учащихся с Красной книгой и животными, которые в неё внесены

Урока Арганізацыйная хвілінка iconКонкурс чытальнікаў "Гучыць беларуская мова"( 7-8 класы) > Моўная хвілінка для 3-4 класаў: "Алфавіт у садзе"
Моўныя хвілінкі для 5-6 класаў: “Адкуль прыйшла назва месяца”, “Загадкі календара”

Урока Арганізацыйная хвілінка iconУрока-экспедиции по географии в 7 классе Цели урока
Цели урока: формирование знаний и представлений об особенностях природы влажных экваториальных лесов Южной Америки

Урока Арганізацыйная хвілінка iconТэма ўрока: кветка, якая лётае. Мэта ўрока
Мэта ўрока: навучыць перадаваць ў малюнку форму матылька па зададзенаму алгарытму з прымяненнем дапаможных ліній

Урока Арганізацыйная хвілінка iconМетодическое описание: Тип урока: изучение новых знаний. Цель урока: Дать представление о вулканах, их строении, причинах возникновения Задачи урока
Содействовать эстетическому воспитанию школьников на примере произведений литературы и искусства

Размесціце кнопку на сваім сайце:
be.convdocs.org


База данных защищена авторским правом ©be.convdocs.org 2012
звярнуцца да адміністрацыі
be.convdocs.org
Галоўная старонка