«Снігова королева»




Назва«Снігова королева»
зображенням історії батьківщини
Дата канвертавання08.02.2013
Памер224.47 Kb.
ТыпДокументы


Тема 1. Ганс Крістіан Андерсен (1805 – 1875) - видатний данський казкар. «Снігова королева».


Мета: познайомити учнів із життєвим і творчим шляхом Г.К.Андерсена (найголовніші події); показати глибоку зацікавленість автора зображенням історії батьківщини; формувати в учнів уміння сприймати твір цілісно; вдосконалювати навички текстологічного аналізу твору; виховувати культуру зв'язного мовлення, культуру відповіді: логічність, послідовність, доказовість, емоційність.

Обладнання: портрети Г.К.Андерсена, фотографія пам'ятника Г.К.Андерсену.


«Скільки кращих благородних людей мого часу ласкали мене і відкривали мені свою душу! Моя віра в людей рідко була обманута»

Г. К. Андерсен


«У казках він досяг досконалості»

Грьонбек


ХІД УРОКУ


І. Оголошення теми, мети та завдань уроку


ІІ. Основна частина

1. Вступне слово вчителя «Король казки».

У столиці Данії Копенгагені, у Королівському саду, стоїть пам'ятник Гансу Крістіану Андерсену.

А вхід у Копенгагенський порт охороняє скульптура Русалоньки, героїні твору уславленого данського казкаря.

В Оденсе є сад Андерсена, або сад казки, де стоїть пам'ятник казкарю і скульптура «Дикі лебеді». Неподалік від старенького будиночка батьків письменника височиє музей Андерсена.

Ці реліквії данці шанують як святині, бо це пам'ять про їхнього видатного земляка.

2. Біографія. Дитинство

Ганс Хрістіан Андерсен - датський казкар, романіст, поет і драматург - народився 2 квітня 1805 року в невеличкому провінційному містечку Оденсе в сім'ї чоботаря. Батько, незважаючи на свій фах, був людиною начитаною і свою любов до книги зумів передати Гансу Хрістіану. Потяг до творчості привів його в 1819 році до столиці, де він, живучи впроголодь, зміг закінчити школу й університет.

Перші три роки в Копенгагені Андерсен пов'язує своє життя з театром: робить спробу стати актором, пише трагедії та драми. У 1822 році виходить п'єса "Сонце ельфів", написана за давньоскандинавським сюжетом. Драма виявилася незрілим, слабким твором, але привернула увагу дирекції театру, з яким на той час співпрацював автор-початківець. Рада директорів домоглася для Андерсена стипендії й права безкоштовного навчання в гімназії. Сімнадцятирічний юнак потрапляє до другого класу латинської школи й, незважаючи на глузування товаришів, закінчує її.

У 1826-1827 роках виходять перші друковані вірші Андерсена, а в 1829 році він досить вдало випробовує себе в жанрі дорожніх нотаток - книжка "Подорож пішки від Хольмен-капалу до східного мису острова Амагер" вразила сучасників свіжістю світосприйняття, багатою фантазією й життєрадісним гумором. Мандрувати Андерсен любив протягом усього свого життя: він побував у Німеччині, Італії, Франції, Англії, Швеції, Португалії, Греції, Північній Африці, збирався до Америки. Його дорожні нотатки відзначалися точністю замальовок з натури в поєднанні з романтичною фантазією, мали пізнавальний й захоплюючий характер, були написані живою мовою. Спогади про подорож до Італії стали основою для написання першого роману Андерсена "Імровізатор" (1834). Усього в 30-ті роки XIX століття видатним датчанином було написано шість романів ("Імпровізатор", "О.Т.", "Тільки скрипаль" та ін. які мали незмінний успіх. Автора навіть порівнювали з В. Скоттом і В. Гюго. Але світове визнання йому принесли казки.

З 1835 року Андерсен починає періодично видавати казки, які в 1841 році увійдуть у книжку "Казки, що були розказані дітям". Ранні казки Андерсена - це, як правило, літературні переробки народних казок, які він сам чув у дитинстві ("Кресало", "Маленький Клаус і Великий Клаус", "Принцеса на горошині", "Дикі лебеді", "Свинопас" та ін.). Сюжет "Нового вбрання короля" було запозичено з іспанського джерела. А от "Дюймовочка", "Русалочка", "Калоші щастя", "Ромашка", "Стійкий олов'яний солдатик", "Оле Лукойє", хоча й дещо пов'язані з фольклором, все ж таки є авторськими творами. На тлі численних казкарів, яких породила епоха романтизму в різних країнах, казки Андерсена відрізняються відсутністю дидактичних основ і, як здавалося критикам XIX століття, відсутністю належної шани до королівських осіб, які в казках Андерсена ходять палацом у пантофлях (адже палац є їхнім домом), стелють постелі й варять гречану кашу. Казки Андерсена, з одного боку, є цілком антисоціальними, а з другого - мегасоціальними. Вони вийшли за межі свого століття, стали постійними супутниками людства через бачення датським казкарем вічного змісту будь-якої людини, нехай то буде король, королева, принцеса або селянин.

Символом творчості Андерсена вважається Русалочка, героїня однойменної казки (їй навіть встановлено пам'ятник у Данії). Народні сюжети, пов'язані з любов'ю між людиною і антропоморфною природною істотою, існують у різних народів (згадаймо поетичну драму Лесі Українки "Лісова пісня", яку теж було створено за фольклорними мотивами). Знав подібні легенди й датський фольклор. Але казка, яку було створено Андерсеном, набула особливого поетичного змісту. Русалочка втілює стихійні сили, від яких вже давно трагічно відокремилось людство. Русалочка, Дюймовочка, Гидке Каченя відображають протиріччя між трагічно-утилітарним світом людей і таємничими силами природи й творчості.

Всі романтичні герої Андерсена не відмовляються від своєї справжньої поетичної природи, хоч би як важко їм велося. Слово "справжній", взагалі, є ключовим в Андерсена. "Справжній" означає природний, істинний, правдивий. У "Калошах щастя" письменник обігрує вічну проблему незадоволення людей тим, що вони мають, споконвічні прагнення кращої долі. Нерозумний чиновник, який живе в ХЇХ столітті, мріє про середньовіччя. Зазнавши великого страху від здійснення власної мрії, чиновник повертається до свого віку і дякує Богові за те, що він не живе в середньовіччі. Іншим володарем Калош щастя стає простий солдат, який мріє зайняти командний пост, але, отримавши його, дуже хоче знову стати простим солдатом.

"Калоші щастя", з одного боку, вирішують філософську проблему щастя в дусі релігійного фаталізму (що є характерною рисою романтизму), з другого - іронізують з приводу ідеалізації середньовіччя, яка була вельми поширеною у колах романтиків (романтична іронія).

Андерсен є захисником простого й ясного погляду на світ, який, на його думку, і є справжнім. Такий погляд мають діти й художники. Тому саме малий хлопець стає відкривачем істини "У новому вбранні короля", тому й осміяно дурненьку принцесу зі "Свинопаса", яка погналася за дорогими іграшками й відмовилася від справжніх, природних, і тому чарівних троянди й солов'я. І справжня принцеса завжди буде принцесою, навіть в одязі жебрачки ("Принцеса на горошині"), тому що принцесою вона народилася (знову релігійний фаталізм).

Сорокові роки XIX століття стають новим і найвищим досягненням казкової творчості Андерсена. До збірки "Нові казки" (1844-1848) увійшли найзначніші й найвідоміші казки: "Снігова королева", "Гидке каченя", "Соловей", "Тінь", "Дівчинка з сірниками". Казки Андерсена стають більш ускладненими, глибокими, мають подвійного адресата: через захопливість фабули вони приваблюють дітей, а глибиною змісту - дорослих. Його казки написано простою мовою, наближеною до народної, і цим вони є близькими до дитячого розуміння. Але за удаваною простотою приховується філософський підтекст, який є незрозумілим дітям, але цікавить дорослих.

Чимало мотивів творчості Андерсена приєднуються до традиційних романтичних мотивів. Гидке каченя стає в один ряд з альбатросом Кольріджа й Бодлера, примушує згадати "Чайку" Чехова. Проблема трагічного життя обдарованої особистості набула особливої актуальності в епоху розвитку буржуазних настроїв. Гидке каченя одночасно є прекрасним лебедем, але зажирілі мешканці пташника цього не розуміють. Далі власної годівниці вони не бачать і власну рабську психологію вважають єдино правильною.

Казка "Тінь", найглибший філософський твір Андерсена, примикає до двох традицій, які існували в романтизмі. З одного боку, історія вченого, який спромігся шляхом раціонального експерименту відлучити від себе власну тінь, споріднює казку із творами Гофмана ("Крихітка Цахес", "Еліксири Сатани"), повістю Шаміссо "Неймовірні пригоди Петера Шлеміля", а також із знаменитим "Франкенштейном" Мері Годвін-Шеллі. Високодуховна й талановита людина, яка стала рабом тіні, сама накликала на себе біду. Не розуміючи справжньої суті природи, вчений поставився до власного експерименту занадто легковажно, відпустивши тінь в гості до сусідів. Він думав, що тільки він сам є самим собою, але людська психіка - річ таємнича, і про це неодноразово говорили романтики, розкриваючи тему двійництва. Тінь виявляється досить самостійною і зловредною істотою, яка руйнує долю свого колишнього господаря. Так через "дитячий" жанр казки Андерсен передає глибокі філософські думки.

Збірки останнього етапу творчості письменника вийшли під назвою "Історії" (1852-1855) та "Нові казки та історії" (1858-1872). Це справді були дивовижні історії про навколишній світ, риси реальності дедалі більше проникають у казки письменника, героями яких стають сучасники автора: звичайні люди зі своїми повсякденними турботами і проблемами, видатні вчені й художники. Андерсен хоче привернути увагу читача до майже казкових можливостей людини.

У 1855 році з'являється автобіографічна книжка "Пригоди мого життя", яка стала продовженням і доповненням першого варіанта автобіографії "Казка мого життя" (1847). Зі сторінок цих книжок постає образ видатної людини, великого фантазера, який зумів через усе своє життя пронести дитячу закоханість у таємничий світ казки й щедро поділитися цим зі своїми читачами.

Помер видатний датський письменник, засновник літературної казки, у віці сімдесяти років 4 серпня 1875 року в Копенгагені.


3. Формування нових знань, умінь та навичок. Запитання і завдання для учнів.

  • Які казки Андерсена вам відомі?

  • Назвіть головних героїв цих творів.

«Дикі лебеді», «Принцеса на горошині», «Калоші щастя», «Снігова корелева», «Стара, стара казка», «Тінь», «Русалонька», «Домовик та господиня», «Дюймовочка», «Стійкий олов'яний солдатик».


4. Бесіда на первинне сприйняття тексту.

  • Як з'явилося «сатанинське дзеркало»? (Один дуже лютий чорт зробив дуже дивне дзеркало.)




  • Яку властивість воно мало? Свою відповідь підтвердіть словами тексту. («Це дзеркало мало незвичайну властивість все хороше й прекрасне зменшувалося у ньому до неможливого, а все негідне й погане виступало чітко й здавалося ще гіршим».)




  • Чому дзеркало розбилося? (Учні чорта усюди бігали з тим дзеркалом. Одного разу вони хотіли полетіти на небо і там повеселитися, але дзеркало, що увесь час кривилося у жахливих гримасах, упало на землю й розбилося на тисячу мільйонів, більйонів і ще більше осколків.)




  • Якого лиха наробили ці осколки? (Якщо осколок потрапляв в око, людина бачила все навиворіт, а якщо в серце воно перетворювалося на маленьку крижинку.)




  • Розкажіть, що вам стало відомо про дівчинку Герду та хлопчика Кая.




  • Чому Кай раптом змінився? (Йому в око потрапив осколочок «сатанинського дзеркала».)




  • Хто першим постраждав від витівок Кая? (Бабуся, Герда, куп: троянд.)




  • Що трапилося з Каєм на вулиці? (Він прив'язав санчата до великих саней і швидко помчав вулицями міста.)




  • Знайдіть опис саней та портрет Снігової королеви.




  • Що зробила Снігова королева? (Вона поцілувала Кая і його серце стало зовсім крижаним.)




  • Куди прилетіла Снігова королева з Каєм? (До свого крижаного палацу.)


6. Виразне читання учнями І та II розділів казки «Снігова королева».


III. Заключна частина

Підбиття підсумків уроку

  • Які, на вашу думку, риси вдачі Андерсена допомогли йому досягти успіху? (Наполегливість, прагнення здійснити свою мрію, працелюбство.)

  • Як ви гадаєте, від чийого імені ведеться розповідь про Снігову королеву? (Від імені казкаря.)

  • Як звати головних героїв твору?


Домашнє завдання

Прочитати III та IV розділи казки.

Намалювати ілюстрації до прочитаного (за бажанням).


Тема 2. Поєднання побутовості та фантастики у казках Г.К.Андерсена, зокрема у «Сніговій королеві»


Мета: актуалізувати знання учнів з творчості письменника; ознайомити їх з особливостями його художнього доробку; вчити їх роботі з підручником; розвивати навички читання й розуміння творів мистецтва; виховувати естетичний смак.

Обладнання: книжка «Снігова королева» з ілюстраціями, підручник, картки із завданням, Тип уроку: урок-презентація.

Усі народи кладуть своїм дітям до узголів'я як кращий подарунок казки Андерсена.

С. Я. Маршак

Немає казок кращих від тих, які створює саме життя.

Г. К. Андерсен


ХІД УРОКУ


І. Оголошення теми, мети та завдань уроку


ІІ. Основна частина.

1. Вступне слово вчителя.

Понад сто років тому в одному шотландському готелі немолодий подорожній забув у номері паличку. Хазяїн готелю прив'язав до палички записку : «Датському письменнику Гансу Крістіану Андерсену» і відніс усе на пошту. Пошта прийняла записку з такою адресою і доставила паличку забудькуватому мандрівникові. Вже тоді весь світ знав цю дивовижну людину. Її і сьогодні знає увесь світ, бо казки Андерсена не залишають байдужими дорослих і дітей.


2. Актуалізація знань учнів.

А тепер ми дізнаємося, чи ви також е поціновувачами творчості Г.К.Андерсена. Вікторина «Чи знаєш ти казки Андерсена?».

Назвіть героїв казок за їхньою характеристикою.

  • Він приходить до дітей вечорами, щоб розповідати їм казки. (Оле-Лукойє).

  • Вона заради братів дала обітницю мовчання. (Еліза).

  • Йому вдалося стати прекрасним птахом попри всі сподівання. (Гидке каченя).

  • Вона довго страждала, а врятувала її ластівка. (Дюймовочка).

  • Вона погодилася заради кохання позбутись прекрасного голосу. (Русалонька)

  • Від нього у пічці знайшли лише маленьке олов'яне сердечко. (Стійкий олов'яний солдатик).

  • Він врятував імператора від смерті. (Соловей).

  • У неї був прекрасний, але холодний і крижаний погляд. (Снігова королева).

3. Слово вчителя.

Тепер, коли ми справді підтвердили своє знання творчості Андерсена, час дізнатись, як саме народжувались його казки.


Андерсен умів бачити чарівне та неймовірне у буденному. Саме тому його казки мають звичайні назви: «Кресало», «Ромашка», «Ялинка», «Старий вуличний ліхтар», «Штопальна голка», «Жаба», «Дівчинка з сірниками», але в усіх цих казках або з героями відбуваються дивні перетворення, або самі вони дарують світові велику радість і дивину. В цьому і полягає основна особливість творчості Андерсена.

Найзагадковішою й найчарівнішою є казка «Снігова королева». В ній так само тісно переплетені буденність і незвичайність, як буває тільки у справжньому житті.

  • Як описано життя головних героїв?


4. Виразне читання початку оповідання «Хлопчик і дівчинка».

(«У великому місті... Хлопчика звали Кай, а дівчинку Герда»).

    • Найзвичайнісінький початок історії... Але ж чому вона стала однією з найкращих і була неодноразово екранізована, а за її мотивами писалися п'єси?




  1. Попередній аналіз твору. Робота в групах.

    • Назвіть героїв казки. Яких із них ми вважатимемо реальними, а яких фантастичними?


Складання порівняльної таблиці "ГЕРОЇ КАЗКИ".

РЕАЛЬНІ ГЕРОЇ

ФАНТАСТИЧНІ ГЕРОЇ

Кай.

Тролі.

Герда.

Снігова королева.

Бабуся.

Бабуся, яка знала чари.

Королева і королівна.

Квіти в саду чаклунки.

Розбійники і Маленька розбійниця.

Крук і його наречена.

Лапландка.

Олень.

Фінка.




  1. Словничок до казки «Снігова королева».

Холодний - 1) крижаний, морозний, зимний, студений, льодовитий;

2)байдужий,егоїстичний, безсердечний, безпристрасний, неуважний.

Теплий - лагідний, добрий, ніжний, милосердни

Серце - 1) гаряче, полум'яне, пристрасне, любляче, палке, велике, щире,

безкорисливе;

2) холодне, розважливе, егоїстичне, байдуже, розсудливе.

Прекрасне - гарне, чудесне, чудове, досконале, ідеальне, незрівнянне, божественне.

Живий - справжній, істинний, непідробний, чистий, щирий.

Штучний - несправжній, фальшивий, неприродний.

Щирість - прямодушність, чистосердечність, щиросердність, щиросердя.

Диявольський - підлий, лукавий, лицемірний, облудний.

Жорстокий — безжалісний, безсердечний, немилосердний, немилостивий, безпощадний, нелюдський.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумки уроку. Оцінки.

Диференційоване домашнє завдання.

1. Закінчити читання казки.

А. Намалювати ілюстрації до неї.

Б. Переказати улюблений епізод.

2. Закінчити читання казки. Знайти визначення терміну «антитеза».


Тема 3. Перешкоди на шляху Герди до Кая, її помічники. Роль антитези у казці.


Мета: навчати учнів робити узагальнення під час аналізу художнього твору; розвивати творчу уяву, усне зв'язне мовлення; виховувати дружнє ставлення до людей.

Обладнання: тексти казки, ілюстрації до казки


Людину, в якої багато друзів,

неможливо зламати.

Індійське прислів'я


Хід уроку


І. Оголошення теми, мети та завдань уроку


ІІ. Основна частина.

1. Вступне слово вчителя.

Життя не буває легким, і це всім відома істина. Одні не витримують труднощів і ламаються, інші — борються, долають усілякі перепони й негаразди й досягають мети. На уроці ми поговоримо про ті перешкоди, як довелося здолати Герді на шляху до Кая.


2. Актуалізація опорних знань учнів

    • Як ви думаєте, чому Герда вирішила шукати Кая? (Бо вони були як брат і сестра.)

    • Як ви гадаєте, вирішивши шукати Кая, Герда простила йому жорстокість? Чому? (Так, адже вона його дуже любила.)

    • Назвіть ті перешкоди, які траплялися на шляху Герди до Кая ? (Глибока річка, перебування у жінки, як знала чари, зустріч з розбійниками, вітер, сніг, хурделиця по де розі до палацу Сніжної королеви.)

    • Чи хтось допомагав Герді у цих ситуаціях? Розкажіть, як саме. (Так, Герді приходили на допомогу. Горобці допомогли здолати страх перед річкою, троянди нагадали про Кая й розбудили пам'ять, ворон і ворона провели до палацу, принц і принцеса дали одяг і карету, голуби розповіли про Кая, маленька розбійниця звільнив дівчинку з полону, північний олень відвіз до Лапландії.)

    • Як люди і звірі сприймали дівчинку? (Доброзичливо, щиро співчували, намагалися допомогти їй у горі.)



3. Розвиток зв'язного мовлення. Творчий переказ.

  • Переказати зміст V розділу «Маленька розбійниця» від імені:

а) Герди;

б) маленької розбійниці;

в) північного оленя.

  • Завдання учням: розкажіть від імені

горобців,

троянд,

ворон і ворони,

принца і принцеси,

маленької розбійниці,

  • чому вони виріши" допомогти Герді.


4. Робота в групах по картках.


Друзі Герди

Вороги Герди

Річка.

Снігова королева.

Квіти у саду бабусі.

Бабуся, яка вміла чаклувати.

Крук та його наречена

Розбійники.

Королівна та королевич.




Маленька розбійниця.




Олень.




Лапландка.




Фінка.





ІІІ. Заключна частина.

Заключне слово вчителя.

Дійсно, іноді буває дуже важко здолати перешкоди, що зустрічаються) на шляху до щастя. Добре, коли у скрутну хвилину тобі приходять допомогу друзі. Тоді й горе легше переносити, оскільки відчуття душевного тепла з боку інших зігріває навіть зболілу душу. Народна мудрість


Диференційоване домашнє завдання.

1. Повторити поняття «антитеза».

2. Дати письмову відповідь "Кого і що протиставлено в казці?".


Тема 4. Г.К.Андерсен. «Снігова королева».

Перемога щирих людських стосунків над багатствами Снігової королеви.

Мета: вчити учнів працювати з художнім текстом, сприймати великий за обсягом твір цілісно; розвивати навички аналізу художнього тексту та оформлення записів спостереження; формувати навички зіставлення художнього твору і його інтерпретації та на його основі створення власної інтерпретації; виховувати читацьку компетенцію.

Обладнання: текст, ілюстративний матеріал,.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Хід уроку


І. Оголошення теми, мети та завдань уроку


ІІ. Основна частина.

1. Вступне слово вчителя.

Життя не буває легким, і це всім відома істина. Одні не витримують труднощів і ламаються, інші — борються, долають усілякі перепони й негаразди й досягають мети. На уроці ми поговоримо про ті перешкоди, як довелося здолати Герді на шляху до Кая.


2. Актуалізація опорних знань учнів

  • «Снігова королева, зачарувавши хлопчика, поцілувала його ___». Куди саме?

  • Чим змогли допомогти Принц та принцеса Герді?

  • У Снігової королеви було велике дзеркало, яке вона називала дзеркалом __ __.

  • Каєві хотілося скласти з льодяних фігурок слово «____».

  • Кай і Герда повернулись додому навесні.


3. Характеристика Снігової королеви.

Виписати з тексту опис зовнішності Снігової королеви.

  • Як ви розумієте слово «холодний»? Доберіть до нього синоніми. Користуйтесь підказкою (крижаний, байдужий, морозний, егоїстичний, зимний, безсердечний).


4. Робота над схемою «Характеристика образу Снігової королеви».

5. Робота з текстом.

Довести епізодами з тексту подану характеристику Снігової королеви.

  • Чим Герда відрізняється від Снігової королеви ? (Вона має гаряче серце.)


6. Робота над схемою «Характеристика образу Герди





ІІІ. Заключна частина.

Підбиття підсумків.

  • Які риси вдачі Герди допомогли їй? (Рішучість, наполегливість доброта

душі, любов до Кая.)

  • Доведіть епізодами з тексту подану характеристику Герди.

  • Намалюйте та розфарбуйте серця Герди та Снігової королеви. Які кольори ви оберете?

  • Схарактеризуйте серця героїнь, використовуючи слова палке, гаряче, велике, холодне, любляче, розважливе, полум'яне, егоїстичне.

Висновок. Герда та Снігова королева — героїні-антиподи.

У зображенні Герди та Снігової королеви автор використовує антитезу.


Домашнє завдання.

  • Перечитати казку.

  • Підготувати характеристику Кая.



Тема 5. Образ Кая у казці Г.К.Андерсена.


Мета: вчити учнів працювати з художнім текстом, сприймати великий за обсягом твір цілісно; розвивати навички аналізу художнього тексту та оформлення записів спостереження; формувати навички зіставлення художнього твору і його інтерпретації та на його основі створення власної інтерпретації; виховувати читацьку компетенцію.

Обладнання: текст, ілюстративний матеріал.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Я не можу дати їй більше сили, аніж вона має тепер... Сила в її чистому дитячому серці.

Г. К. Андерсен


Хід уроку


І. Оголошення теми, мети та завдань уроку


ІІ. Основна частина.

1. Вступне слово вчителя.

Ми знову впевнилися, що Герда перемагає і повертає Кая завдяки своєму серцю. Якого кольору ви б зобразили серця Герди і Снігової королеви?


2. Актуалізація опорних знань учнів

  • Якими були погляд і поцілунок Снігової королеви?

  • Яким стало серце Кая від поцілунку Снігової королеви?

  • Яке слово наказала Снігова королева викласти Каю і що обіцяла за це в нагороду?

  • Як почуває себе Кай, викладаючи слово із крижинок?

  • Що відповідає фінка на прохання оленя допомогти Герді?

  • Що розтопило серце Кая?

  • Якими були сльози Герди?

  • Хто спричинив усі нещастя Герди і Кая?

  • Хто допоміг Герді у битві з військом Снігової королеви?

Висновок. У казці протиставлені холодне і гаряче серця героїнь; холодний поцілунок Снігової королеви і гарячі сльози Герди; байдужість Кая і любляче серце Герди; добро та зло; прекрасне та гидке; Бог та диявол; божественне й диявольське.


3. Робота в групах. Складання таблиці.


«Кай до поранення… Кай після поранення…»


Кай до поранення

Кай після поранення

осколком дзеркала

осколком дзеркала

Добрий,

Злий,

співчутливий.

безжальний,

щирий,

байдужий,

щедрий.

егоїстичний.


4. Аналітична робота з текстом. Роль символів у казці.

(вказати, зобразити та пояснити значення символів у ній).

Роза – символ кохання.

Крижинка – символ жорстокості.

Осколки дзеркала – символ різних долей, різні життя.

Ворон – символ мудрості.


IІІ. Заключна частина.

Підсумки уроку.

  • Що пропонують Каю Герда і Снігова королева?

  • Які з цих багатств є справжніми?

Висновок: у казці Андерсен доводить, що щирі людські почуття і стосунки завжди перемагають розрахунок і матеріальні блага.


  • Усний твір-п'ятихвилинка на тему «Чому добро і любов перемагають».


Домашнє завдання.

1. Підготуватися до уроку позакласного читання: читати казки Г.К.Андерсена

2. Взяти у батьків інтерв'ю на тему: «Що ви оберете у житті — матеріальні багатства чи щирі почуття?».


Завдання до теми «Казки Г. К. Андерсена»

У наведених фразах допущені помилки щодо змісту казки Андерсена «Снігова королева». Доведи, що ти уважний читач, і виправ неточності.

  • У дзеркалі троля все потворне здавалося красивим, а найгірші з людей найкращими.

  • Злий троль дуже засмутився, коли дзеркало розбилося на мільйони, більйони скалок.

  • Кай говорив бабусі, що він був би дуже радий побачити Снігову королеву.

  • Бабуся порівнювала сніжинки з осами та мухами.

  • Коли скалки чарівного дзеркала потрапили в око та серце Кая, він ще дужче полюбив прекрасні, живі троянди.

  • Снігова королева, зачарувавши хлопчика, поцілувала його прямо в очі.

  • Герда подарувала річці свої сріблясті черевички, щоб дізнатися від неї про долю Кая.

  • Зла чарівниця заворожила Герду, пригостивши її чудесними яблуками, і повела у прекрасний сад, де було багато красивих дерев.

  • Герда провела у чарівниці декілька днів.

  • Принц та принцеса нічим не змогли допомогти дівчинці.

  • Маленька розбійниця була вища за Герду і сильніша від неї; очі у неї були чорні та веселі.

  • Літнє шатро Снігової королеви знаходиться біля Північного полюса, на острові Шпицберген, а зимовий палац — у Лапландії.

  • Фінка приготувала для Герди напій, що дав їй силу дванадцяти багатирів.

  • У Снігової королеви було велике дзеркало, яке вона називала дзеркалом розуму.




Дадаць дакумент у свой блог ці на сайт

Падобныя:

«Снігова королева» iconОльга Елисеева Нежная королева [= Хельви королева Монсальвата]пролог

«Снігова королева» iconБюллетень новых поступлений «говорящих» книг
Королёва, М. Легкий путь к стройности. Похудеть навсегда! [Звукозапись] / М. Королёва; чит. Л. Броцкая

«Снігова королева» iconКоролева Марго «Королева Марго»
Александра Дюма, давно уже ставших классикой историко-приключенческой литературы. Франция, шестнадцатый век, эпоха жестокой борьбы...

«Снігова королева» iconКак старое дело превратилось в новое
«Процессом века» назвала французская пресса суд, начавшийся в большой палате Дворца правосудия в Париже. Том самом, где в 1793 году...

«Снігова королева» iconАлександр Дюма Королева Марго Королева Марго 1 :;; isbn
Александра Дюма, давно уже ставших классикой историко приключенческой литературы. Франция, шестнадцатый век, эпоха жестокой борьбы...

«Снігова королева» icon"Снежная королева"

«Снігова королева» iconС момента победы на чемпионате мира в 1966 году Англия не выиграла ни одного крупного турнира. Взмывающий вверх Бобби Мур, королева Елизавета II на трибуне
Англия не выиграла ни одного крупного турнира. Взмывающий вверх Бобби Мур, королева Елизавета II на трибуне, башни «Уэмбли» на заднем...

«Снігова королева» iconАнкета для участниц конкурса «Королева Апорта»

«Снігова королева» iconЕжеквартальныйотче т
Место нахождения эмитента: 433515 Россия, Ульяновская область, г. Димитровград, ул. Королева 8

«Снігова королева» iconЕжеквартальныйотче т
Место нахождения эмитента: 433515, Россия, Ульяновская область, г. Димитровград, ул. Королева 8

Размесціце кнопку на сваім сайце:
be.convdocs.org


База данных защищена авторским правом ©be.convdocs.org 2012
звярнуцца да адміністрацыі
be.convdocs.org
Галоўная старонка